Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie - kierunki studiów

Psychologia w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie 2021

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku psychologia w biznesie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • psychologia społeczna
 • komunikacja interpersonalna
 • psychologia rozwojowa i osobowości
 • biomedyczne podstawy rozwoju
 • globalny rynek pracy
 • etyka zawodu psychologa
 • zarządzanie karierą

 

Zasady zarządzania zasobami ludzkimi, aspekty działań marketingowych, podejmowanie decyzji, planowanie rozwoju kadr – te oraz inne elementy składają się na coraz popularniejszą dziedzinę, czyli psychologię w biznesie. Pozwala ona na bardzo wiele, między innymi na wykorzystanie własnego potencjału do wspierania ludzi i zespołów w osiąganiu satysfakcji z pracy, kształtowania środowiska pracy nastawionego na rozwój pracowników, prowadzenia prawidłowej komunikacji w organizacji, czy też efektywnego docierania do konsumenta. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to warto zwrócić uwagę na kierunek Psychologia w biznesie. A w której uczelni? W Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie to zwrócenie uwagi na wzrost znaczenia współczesnych badań psychologicznych. Cechą charakterystyczną kierunku jest umiejętne połączenie wiedzy teoretycznej z zakresu psychologii z umiejętnościami praktycznymi z obszarów takich jak coaching, mentoring, negocjacje czy zachowania konsumenckie. Studenci uczą się prowadzić szkolenia i prezentacje biznesowe, sprawnie zarządzać jednostkami i zespołami, dokonywać skutecznej analizy psychologicznej w biznesie, przeprowadzić proces rekrutacyjny, wykorzystywać mechanizmy wywierania wpływu, między innymi do prowadzenia negocjacji.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: psychologia społeczna, komunikacja interpersonalna, psychologia rozwojowa i osobowości, biomedyczne podstawy rozwoju, globalny rynek pracy, etyka zawodu psychologa, zarządzanie karierą, socjologia procesów ekonomicznych, metodologia badań psychologicznych, zarządzanie projektami psychologicznymi, grafika menadżerska i prezentacyjna, zachowania organizacyjne, strategie zarządzania marketingowego, psychologia pracy, psychologiczne aspekty zarządzania jakością, koncepcje psychologiczne człowieka, procesy poznawcze w podejmowaniu decyzji, ekonomia behawioralna, psychologia komunikacji rynkowej i reklamy, psychospołeczne wywieranie wpływu.

Psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie jest kierunkiem, który ma na celu przedstawić studentom wiele dróg, jakimi mogą podążać w życiu zawodowym. Przed wybraniem odpowiedniej należy rozwinąć konkretne umiejętności, na bazie których możliwe będzie zbudowanie fundamentu karieru. Dlatego studenci pozyskują szeroką wiedzę w praktycznym wymiarze. Uczą się tworzyć strategie marketingowe, poznają techniki budowania wizerunku, mechanizmy wywierania wpływu, zasady skutecznego zarządzania zespołem, techniki efektywnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów, uczą się budować relacje oraz wspierać innych w efektywnym, perswazyjnym komunikowaniu się. Z tak pokaźnym bagażem wiedzy absolwenci Psychologii w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie znajdą zatrudnienie w roli szkoleniowców, specjalistów do spraw rekrutacji, trenerów rozwoju osobistego, przedstawicieli handlowych, specjalistów do spraw kreowania wizerunku, menedżerów marketingu, negocjatorów, konsultantów biznesowych.

Studia psychologiczne należą do najczęściej wybieranych przez kandydatów. Naturalnie, kształcenia o takim profilu nie brakuje w stolicy województwa zachodniopomorskiego, ale konkretne specjalizacje związane z tą dyscypliną nie są oferowane w każdej uczelni. W której szkole wyższej znajdziemy połączenie psychologii z biznesem to już wiemy, ale czy warto podjąć naukę w tym kierunku?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie opinie?

Weronika, studentka Psychologii w biznesie mówi:

„Współczesny biznes nie może prawidłowo funkcjonować bez psychologicznych fundamentów. Dlatego studia na takim kierunku to świetna inwestycja w dobrą przyszłość.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Psychologię w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie:

Absolwent kierunku Psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • technik budowania wizerunku,
 • mechanizmów wywierania wpływu,
 • diagnozowania obszarów konfliktowych,
 • skutecznego kierowania zespołem,
 • efektywnego i twórczego rozwiązywania problemów.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Psychologia w biznesie:

Absolwent kierunku Psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • szkoleniowiec,
 • konsultant ds. personalnych,
 • specjalista ds. rekrutacji,
 • trener rozwoju zawodowego,
 • specjalista ds. kreowania wizerunku,
 • analityk ds. zachowania konsumentów,
 • menedżer ds. komunikacji,
 • lider zespołu negocjacyjnego.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia psychologiczne i społeczne wybrać

Studia na kierunku Psychologia w biznesie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia psychologiczne i społeczne w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie kierunki

Jakie są kierunki psychologiczne i społeczne w Szczecinie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)