Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Dodaj do ulubionych

Psychologia w biznesie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku psychologia w biznesie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku psychologia w biznesie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności psychologia w biznesie możesz podjąć na 18 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | psychologia w biznesie - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z psychologii w biznesie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku psychologia w biznesie: hr business partner i rozwój biznesu, international business, komunikacja wizerunkowa, negocjacje i mediacje w biznesie, negocjacje, arbitraż i mediacje, psychologia komunikacji, negocjacji i mediacji, psychologia marketingu i nowych mediów, psychologia menedżera.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów w terminie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Psychologia w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia w biznesie

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Psychologia w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Psychologia w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Psychologia w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Psychologia w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Psychologia w biznesie - zasady rekrutacji

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Psychologia w biznesie studia niestacjonarne

Psychologia w biznesie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Psychologia w biznesie studia I stopnia

Psychologia w biznesie studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia w biznesie

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując psychologię w biznesie

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku psychologia w biznesie? Studia kształcą w zakresie zarządzania kadrami ludzi w szeroko pojętym biznesie. Dzięki zdobytej wiedzy teoretycznej z zakresu psychologii ogólnej oraz socjologii będziesz w stanie zauważyć wpływ mechanizmów psychologicznych na procesy związane z postrzeganiem pieniądza, wartości, inwestycji i zachowania na rynkach finansowych.

Co więcej, zdobędziesz wiedzę o badaniach rynkowych oraz ich znaczeniu w szeroko pojętym biznesie. Obce nie będą Ci także techniki negocjacji oraz mediacji, o których wiedzę zdobędziesz podczas wielu ciekawych zajęć praktycznych. Kierunek stawia zatem nie tylko na solidną wiedzę teoretyczna, ale także na umiejętności miękkie, które będą niezwykle istotne w świecie niełatwym spotkań biznesowych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • modułu podstawowego obejmującego zakres wiedzy o mechanizmach działania ludzkiej psychiki,
 • analizy danych marketingowych,
 • marketingu oraz zarządzania,
 • aspektów oceny, selekcji, kontroli efektywności rozwoju pracowników oraz firmy,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w biznesie?

 

1. Typ i tryb studiów

Program nauczania na kierunku psychologia w biznesie oscyluje głównie wokół treści związanych z naukami ekonomicznymi, dlatego też jako absolwent uzyskasz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

Powyższy kierunek można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia stacjonarne będą idealnym wyborem dla osób, które chcą w pełni poświęcić się nauce. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu innych aktywności, an przykład pracy zawodowej, ze zdobywaniem wykształcenia to zdecyduj się na studia niestacjonarne. Pamiętaj, że w tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.

 

Studia na kierunku psychologia w biznesie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek psychologia w biznesie zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, psychologicznych czy nauk o zarządzaniu. 

 

W programie studiów na kierunku psychologia w biznesie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • podstawy ekonomii
 • procesy społeczne
 • marketing społeczny
 • statystyka opisowa

 

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat zarządzania oraz poznasz nowoczesne techniki marketingowe, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Ponadto, zaznajomisz się z podstawami prawa gospodarczego i finansowego. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalnościowych, których pełną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku psychologia w biznesie wykształcisz szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu zdolności z obszaru psychologii, zarządzania i ekonomii.

Jako student nauczysz się metod zarządzania zasobami ludzkimi oraz przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych. Co więcej, poznasz techniki marketingowe i zasady tworzenia pozytywnego wizerunku danej firmy. Studenci rozwiną także zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową.

 

4. Gdzie studiować psychologię w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek psychologia w biznesie:

 

5. Dla kogo ten kierunek

Dlaczego jedne reklamy zapadają nam na długo w pamięć, a inne pozostają zapomniane od razu po ich obejrzeniu? Jak ich producenci wykorzystują aspekt emocjonalny, aby pozytywnie lub negatywnie wpływać na naszą percepcję. Studia skierowane są do osób, które sprawnie poruszają się w niełatwym świecie biznesu.

Jeżeli zatem interesujesz się badaniami rynku pod kątem psychologicznym to psychologia w biznesie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku psychologia w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek psychologia w biznesie można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku psychologia w biznesie

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz znalezienie jako absolwent psychologii w biznesie? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w agencjach reklamowych i public relations czy szeroko pojętej bankowości. Co więcej, praca będzie także czekać na Ciebie w biurach promocji, centrach badania rynku, mediach, firmach farmaceutycznych, instytucjach naukowo-dydaktycznych czy kancelariach adwokackich obsługujących firmy gospodarcze.

Jak widzisz możliwości jest dużo, a rynek wykazuje duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jeżeli zatem chciałbyś pracować w niełatwym, ale na pewno dającym dużą satysfakcję biznesie to psychologia w biznesie może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

 

Absolwent kierunku psychologia w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w biurach promocji,
 • pracownik w centrach badania rynku,
 • specjalista do spraw public relations.
 • pracownik w firmach farmaceutycznych,
 • pracownik w mediach. 

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Komentarze (4)

Anna odpowiedz

Pracuję w HR od wielu lat, ostatnio pracodawca skierował mnie na zdalne studia podyplomowe z psychologii w biznesie na WSKZ-ecie. Jestem świeżo po pierwszym semestrze i muszę przyznać, że bardzo dużo się nauczyłam i pozytywnie wpływa to na moją pracę. Po prostu czuję rozwój. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przyszłym roku szykuje się awans ;)

N odpowiedz

Czy po tych studiach również trzeba robić dodatkowe kursy jak po zwykłej psychologii??

marta odpowiedz

Psychologię na II stopniu masz tylko na 2 uczelniach prywatnych w Polsce WSB w Poznaniu i AHE w Łodzi, Prawo do wykonywania zawodu psychologa posiada osoba, która została wpisana na listę psychologów Regionalnej Izby Psychologów oraz odbyła podyplomowy staż zawodowy pod merytorycznym nadzorem psychologa posiadającego prawo wykonywania zawodu, który ponosi odpowiedzialność za czynności zawodowe wykonywane przez psychologa-stażystę. .

xxx odpowiedz

Czy po studiach licencjackich z Psychologii w Biznesie można wykonać studia II stopnia z Psychologii, a następnie uzupełnić prace magisterską studiami podyplomowymi i realizować się w zawodzie psychologa?