Psychologia w biznesie studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Dlaczego jedne reklamy zapadają nam na długo w pamięć, a inne pozostają zapomniane od razu po ich obejrzeniu? Jak ich producenci wykorzystują aspekt emocjonalny, aby pozytywnie lub negatywnie wpływać na naszą percepcję. Studia skierowane są do osób, które sprawnie poruszają się w niełatwym świecie biznesu. Jeżeli zatem interesujesz się badaniami rynku pod kątem psychologicznym to psychologia w biznesie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku psychologia w biznesie? Studia kształcą w zakresie zarządzania kadrami ludzi w szeroko pojętym biznesie. Dzięki zdobytej wiedzy teoretycznej z zakresu psychologii ogólnej oraz socjologii będziesz w stanie zauważyć wpływ mechanizmów psychologicznych na procesy związane z postrzeganiem pieniądza, wartości, inwestycji i zachowania na rynkach finansowych. Co więcej, zdobędziesz wiedzę o badaniach rynkowych oraz ich znaczeniu w szeroko pojętym biznesie. Obce nie będą Ci także techniki negocjacji oraz mediacji, o których wiedzę zdobędziesz podczas wielu ciekawych zajęć praktycznych. Kierunek stawia zatem nie tylko na solidną wiedzę teoretyczna, ale także na umiejętności miękkie, które będą niezwykle istotne w świecie niełatwym spotkań biznesowych.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz znalezienie jako absolwent psychologii w biznesie? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w agencjach reklamowych i public relations czy szeroko pojętej bankowości. Co więcej, praca będzie także czekać na Ciebie w biurach promocji, centrach badania rynku, mediach, firmach farmaceutycznych, instytucjach naukowo-dydaktycznych czy kancelariach adwokackich obsługujących firmy gospodarcze. Jak widzisz możliwości jest dużo, a rynek wykazuje duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jeżeli zatem chciałbyś pracować w niełatwym, ale na pewno dającym dużą satysfakcję biznesie to psychologia w biznesie może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku psychologia w biznesie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy, biologia, chemia, filozofia, fizyka z astronomią.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE PSYCHOLOGIA W BIZNESIE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku psychologia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując psychologię w biznesie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • modułu podstawowego obejmującego zakres wiedzy o mechanizmach działania ludzkiej psychiki,
 • analizy danych marketingowych,
 • marketingu oraz zarządzania,
 • aspektów oceny, selekcji, kontroli efektywności rozwoju pracowników oraz firmy,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w biznesie?

 

1. Typ i tryb studiów

Program nauczania na kierunku psychologia w biznesie oscyluje głównie wokół treści związanych z naukami ekonomicznymi, dlatego też jako absolwent uzyskasz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

Powyższy kierunek można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą w pełni poświęcić się nauce. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu innych aktywności, an przykład pracy zawodowej, ze zdobywaniem wykształcenia to zdecyduj się na studia zaoczne. Pamiętaj, że w tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek psychologia w biznesie zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, psychologicznych czy nauk o zarządzaniu. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów, w której znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • podstawy ekonomii
 • procesy społeczne
 • marketing społeczny
 • statystyka opisowa

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat zarządzania oraz poznasz nowoczesne techniki marketingowe, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Ponadto, zaznajomisz się z podstawami prawa gospodarczego i finansowego. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalnościowych, których pełną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku psychologia w biznesie wykształcisz szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu zdolności z obszaru psychologii, zarządzania i ekonomii.

Jako student nauczysz się metod zarządzania zasobami ludzkimi oraz przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych. Co więcej, poznasz techniki marketingowe i zasady tworzenia pozytywnego wizerunku danej firmy. Studenci rozwiną także zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE STUDIA NIESTACJONARNE

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek psychologia w biznesie można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE STUDIA I STOPNIA

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku psychologia w biznesie

Absolwent kierunku psychologia w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w biurach promocji,
 • pracownik w centrach badania rynku,
 • specjalista do spraw public relations.
 • pracownik w firmach farmaceutycznych,
 • pracownik w mediach. 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Komentarze (0)