Kosmetologia

Kosmetologia

Kosmetologia - Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu 2021

Studia na kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • chemia ogólna
 • histologia
 • biofizyka
 • anatomia
 • fizjologia człowieka
 • patofizjologia
 • mikrobiologia

 

Nie trzeba być specjalistą, aby wiedzieć, że to co zdrowe, jest ładne. Natomiast trzeba być specjalistą, aby do tego zdrowia doprowadzić i umiejętnie je pielęgnować. Tym zajmuje się kosmetologia. Kosmetologia, zwana także kosmetyką lekarską, jest działem dermatologii, który zajmuje się metodami leczenia i upiększania ciała. Jej głównym zadaniem jest leczenie stanów chorobowych skóry, jak również poprawianie urody. Kosmetologia jako kierunek kształcenia cieszy się coraz większą uwagą i coraz więcej szkół wyższych proponuje go w swoich ofertach dydaktycznych. Chcąc studiować w stolicy Wielkopolski należy zwrócić uwagę na kierunek realizowany w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Prowadzony jest tam na studiach pierwszego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy ogólnej z zakresu nauk o zdrowiu oraz wiedzy szczegółowej z obszaru kosmetologii. Studenci uczą się planować rodzaj zabiegu kosmetycznego i stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem, wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające, prawidłowo odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowania, jak również ściśle współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: chemia ogólna, histologia, biofizyka, anatomia, fizjologia człowieka, patofizjologia, mikrobiologia, biochemia, higiena, farmakologia, immunologia, chemia kosmetyczna, dermatologia, estetyka, kosmetologia pielęgnacyjna, kosmetologia specjalistyczna, receptura kosmetyczna, kształtowanie sylwetki i postawy ciała, surowce naturalne w kosmetyce, technologia postaci kosmetyku, terapie naturalne w kosmetologii.

Realizowane przedmioty zawarte w programie mają za zadanie przekazać określoną wiedzę oraz rozwinąć konkretne umiejętności. Studenci poznają zasady współpracy kosmetologa i lekarza, zasady doboru kosmetyków do indywidualnych potrzeb klienta, uczą się postępowania kosmetologicznego przygotowującego skórę do zabiegu lekarskiego, postępowania z paznokciem wrastającym w każdym stadium wrastania, czy też postępowania z ranami. Z tak bogatym bagażem wiedzy absolwenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu znajdą zatrudnienie w salonach kosmetycznych, ośrodkach uzdrowiskowych i wypoczynkowych, salonach piękności zlokalizowanych w hotelach, firmach kosmetycznych, szkołach kosmetycznych, działach kosmetycznych aptek.

Kierunki studiów w Poznaniu to całkiem długa lista dyscyplin, którymi można się zająć. Naturalnie, Kosmetologia także na niej figuruje i cieszy się coraz większą popularnością. Ale niezwykle istotnym elementem rozpoczynania kształcenia jest wybór odpowiedniej uczelni. Jak to zrobić? Na którą się zdecydować?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu opinie?

Milena, studentka Kosmetologii mówi:

„Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu to uczelnia dla tych, którzy chcą zdobyć wysokiej jakości wykształcenie, zdobyć solidny i przede wszystkim ważny zawód. Największą zaletą realizowanych tutaj programów jest to, że stawia się na rozwijanie praktycznych umiejętności.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Kosmetologię w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • biologii i genetyki,
 • przeprowadzania wywiadu i diagnozy skóry,
 • dobierania i stosowania preparatów kosmetycznych z zawartością substancji czynnych do właściwości skóry twarzy i ciała,
 • udzielania podstawowej porady dietetycznej,
 • technik masażu relaksacyjnego i klasycznego,
 • posługiwania się podstawowym sprzętem podręcznym i aparaturą używaną w pracy kosmetologa,
 • dokonywania analizy kolorystycznej,
 • określania zasad regulacji prawnych w aspekcie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie w:

 • salonach kosmetycznych,
 • ośrodkach uzdrowiskowych i wypoczynkowych,
 • salonach piękności zlokalizowanych w hotelach,
 • firmach kosmetycznych,
 • szkołach kosmetycznych,
 • działach kosmetycznych aptek.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Kosmetologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)