Architektura wnętrz

Architektura wnętrz

Architektura wnętrz

06.07.2022

Architektura wnętrz – Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi rekrutacja 2022/2023

Studia na kierunku architektura wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku architektura wnętrz w WSSIP
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: 11760 zł

studia niestacjonarne: 11760 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Architektura wnętrz opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę interdyscyplinarną, w przestrzeni której spotykają się zagadnienia artystyczne oraz różnorodne aspekty konstrukcyjne i technologiczne. Studenci nabywają umiejętności formułowania i realizowania własnych koncepcji projektowych i artystycznych, wybierania optymalnych materiałów i technologii do realizacji projektów, a także szacowania wstępnych kosztów realizowanych projektów. To wszystko w obszarach projektowania wnętrz domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, projektowania wnętrz usługowych, projektowania wnętrz obiektów publicznych, projektowania rewitalizacji wnętrz zabytkowych, a także projektowania mebli i projektowania wystaw, targów i scenografii.

Absolwenci studiów na kierunku Architektura wnętrz wyróżniają się obszerną wiedzą z zakresu humanistyki, techniki i kultury połączoną z wiedzą na temat organizacji i kształtowania przestrzeni. Interdyscyplinarność otwiera szerokie możliwości zawodowe, a na dodatek zawód architekta wnętrz wykonywać można w niemal dowolnym miejscu na świecie.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia sztuki i architektury, 
 • anatomia i biomechanika, 
 • ergonomia, 
 • materiałoznawstwo, 
 • budownictwo i konstrukcje budowlane, 
 • ekonomia

 

Nie powinno podlegać dyskusji stwierdzenie, że otoczenie wpływa na nasze emocje i nastrój. Wnętrza, w których przebywamy mają wpływ na nasze samopoczucie, ułatwiają nam pracę, pomagają odpocząć, realizować pomysły. Właśnie dlatego powstała architektura wnętrz, której podstawowym zadaniem jest służyć człowiekowi oraz ułatwiać jego funkcjonowanie. Gdzie można zgłębiać jej zagadnienia? W Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Architektura wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi realizowany jest na Wydziale Architektury. Założeniem kształcenia jest pozyskanie gruntownej wiedzy i umiejętności w zakresie świadomego i odpowiedzialnego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka. Studenci przygotowywani są do projektowania szeroko rozumianej architektury wnętrz, projektowania mebli oraz projektowania przestrzeni wystawienniczych.

W ramach kierunku realizowane są bloki przedmiotów humanistycznych, technicznych i uzupełniających, m.in. historia sztuki i architektury, anatomia i biomechanika, ergonomia, materiałoznawstwo, budownictwo i konstrukcje budowlane, ekonomia.

 

Sprawdź

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi kierunki studiów

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Łodzi

 

Nauka podzielona jest na różnorodne pracownie, na przykład Pracownię projektowania architektonicznego i architektury wnętrz, w której powstają projekty architektoniczne z zakresu projektowania domów jednorodzinnych, wnętrz prywatnych oraz komercyjnych. Tutaj największy nacisk kładziony jest na kreatywne podejście do tematu oraz poprawne rozwiązania technologiczno- materiałowe. Ogólnie rzecz ujmując, program nauczania realizowany w ramach Architektury wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi ma na celu zdobycie szerokiej wiedzy techniczno- technologicznej z zakresu projektowania, jak również świadomego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka. Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdują zatrudnienie w przemyśle oraz biurach projektowych.

Studia w Łodzi to olbrzymia przestrzeń możliwości zdobycia wysokiej jakości wykształcenia.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi opinie?

Daria, studentka Architektury wnętrz mówi:

„WSSIP to uczelnia dla ludzi z wyobraźnią, a także z konkretnym pomysłem na swoją karierę. Tutaj rozwijają się talenty i stawiane są pierwsze kroki na artystycznej drodze.”

 

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

ARCHITEKUTRA WNĘTRZ - ważne informacje

Archiktektura wnętrz studia Łódź

Archiktektura wnętrz studia 

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Architekturę wnętrz:

Absolwent kierunku Architektura wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • notowania i zapisywania myśli projektowej,
 • interpretowania zjawisk plastycznych,
 • aranżacji przestrzeni i formy,
 • stosowania metod geometrycznego kształtowania przestrzeni i form niezbędnych w procesie projektowania architektury i mebli,
 • budownictwa,
 • konstrukcji budowlanych,
 • ergonomii,
 • posługiwania się światłem,
 • projektowania mebli,
 • projektowania wystaw.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Architektura wnętrz:

Absolwent kierunku Architektura wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach projektowych,
 • przemyśle,
 • teatrach,
 • galeriach sztuki.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Komentarze (1)

Arek odpowiedz

Profesjonalni wykładowcy i miła atmosfera :)