Studia architektoniczne Łódź

Studia architektoniczne Łódź

Studia architektoniczne Łódź

Największy wybór studiów

architektonicznych w Łodzi

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Łódź | woj. łódzkie

Architektura to nielekki kawałek chleba, wymaga bowiem ogromnej odpowiedzialności od inżyniera-artysty, w taką rolę architekci wchodzą każdego dnia. Większość z nas za pewne pamięta o zawalonej hali w Katowicach, błędzie architekta i wykonawcy. Odpowiedzialność towarzyszy architektom na każdym kroku, dlatego, jeśli myślicie o studiach architektonicznych, bo to „przyjemna” praca, to możecie odrzucić ten plan na przyszłość, chyba że myślicie o architekturze wnętrz i designie. Twórczy, otwarty umysł, konkretny, techniczny sposób myślenia, odwaga we wkraczaniu w przestrzeń i zarazem szacunek dla niej – to niezbędne cechy, potrzebne dla przyszłych studentów studiów architektonicznych w Łodzi. Często zajęcia architektów są żmudne (kiedy wykonuje się po raz dziesiąty plan podobnego budynku), trudne (gdy warunki, w których przyjdzie stawiać nowy budynek są niesprzyjające) i nieciekawe (bo wizja zlecającego jest konkretna i nie można jej zmienić mimo dobrych chęci). Musicie się na to przygotować. Studia architektoniczne w Łodzi pomogą Wam w tym, pomiędzy fascynującymi, ciekawymi zajęciami, odbędziecie szereg trudnych i wykańczających godzin nauki. Czy warto? Zapytajcie siebie sami.

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W ŁODZI

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia architektoniczne w Łodzi

Oprócz dobrze zdanej matury z matematyki i języka obcego, Politechnika Łódzka wymaga podejścia i zaliczenia egzaminu zdolności plastycznych, który polega na wykonaniu odręcznych rysunków ołówkiem na podany temat, np. bulwar nadrzeczny w mieście czy spacer w dżungli wielkiego miasta. Nie są to proste zadania, wymagają nie tylko umiejętności plastycznych, ale także kreatywnego myślenia i poszukiwania obrazów przestrzeni w swojej głowie. Dlatego przemyślcie sobie dobrze, czy potraficie wykonać takie zadanie, zanim dokonacie wpłaty za egzamin rekrutacyjny. Na samą architekturą startowało w tym roku w Łodzi ponad 700 osób, przyjęto zaledwie 140 na trzy specjalności (architektura wnętrz, urbanistyka). A i to nie koniec rekrutacji! Studenci architektury twierdzą, że pierwszy rok studiów jest rokiem przesiewowym, tzn. kadra sprawdza kto realnie nadaje się do zawodu i pozwala przejść na drugi rok tylko tym najwytrwalszym i cechującym się najlepszymi kompetencjami, potrzebnymi do wykonywania zawodu architekta czy budowniczego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach architektonicznych

Architekci mają ręce pełne roboty, choćby dlatego, że tak naprawdę niewielu architektów ma pełne uprawnienia inżynierskie do samodzielnego wykonywania zawodu. Po odbyciu stażu zawodowego po studiach inżynierskich absolwenci mogą ubiegać się o przyznanie uprawnień w ograniczonym zakresie w budownictwie. Po studiach architektonicznych w Łodzi możecie pracować jako architekci zatrudnieni w branży budowlanej i architektonicznej w kraju, jak i za granicą. Możecie podjąć pracę w biurze architektonicznym, być pracownikiem pomocniczym w zakresie projektowania urbanistycznego i architektonicznego, ale też macie szansę na pracę w zakresie wykonawstwa i nadzoru budowlanego. Prowadzenie własnej działalności jest kuszącą opcją dla absolwentów, jednak nie tak łatwo jest znaleźć klientów na projekty niezbyt doświadczonych architektów. Polecamy na początku po odbyciu stażu zdobyć trochę doświadczenia i dopiero potem myśleć o własnym biznesie. Jako wykwalifikowani architekci możecie również ubiegać się o zatrudnienie w urzędach, w których to działają całe wydziały ds. architektury miasta i zarządzania przestrzenią miejską. Średnie zarobki architekta oscylują wokół 5000 zł miesięcznie, jednak tak samo często zdarza się, że są one niższe, jak i wyższe. Także wszystko zależy od was! Do dzieła, przyszli architekci! Sprawcie, by nasze miasta wyglądały cudnie, od Was dużo zależy. 

POPULARNE KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W ŁODZI

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH SĄ STUDIA ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA ŁÓDZKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Jedyną publiczną uczelnią, która oferuje możliwość podjęcia studiów architektonicznych w Łodzi jest Politechnika Łódzka, na której to prowadzone są studia I stopnia inżynierskie i II stopnia magisterskie. Studia inżynierskie trwają 4,5 roku, a magisterskie 2 lata, tak więc studiuje się znacznie dłużej niż na studiach humanistycznych. Politechnika Łódzka oferuje takie kierunki studiów, jak:

  • Architektura - studia I stopnia inżynierskie, II stopnia magisterskie, stacjonarne i wieczorowe
  • Budownictwo - studia I stopnia inżynierskie stacjonarne i niestacjonarne, II stopnia magisterskie, III stopnia doktorskie stacjonarne
  • Inżynieria Środowiska - studia I stopnia inżynierskie stacjonarne i niestacjonarne, II stopnia magisterskie
  • Gospodarka Przestrzenna - studia I stopnia inżynierskie stacjonarne i niestacjonarne, II stopnia magisterskie

dowiedz się więcej>


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W ŁODZI STUDIA ARCHITEKTONICZNE

  • Architektura i urbanistyka: studia I- stopnia. Specjalności: Architektura z projektowaniem wnętrz, Architektura z projektowaniem terenów zieleni, Urbanistyka i zagospodarowanie przestrzenne. 

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

Olka odpowiedz

Zawsze marzyłam o architekturze, ale chyba nie jestem zbyt zdolna na ten kierunek.. hah