Kosmetologia

Kosmetologia

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - kierunki studiów

Kosmetologia – Uniwersytet Medyczny w Lublinie 2021

Studia na kierunku kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • anatomia
 • biologia z genetyką
 • histologia
 • chemia kosmetyczna
 • kosmetologia pielęgnacyjna
 • historia kosmetologii
 • wizaż i stylizacja

 

Od pewnego czasu można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania Kosmetologią. Przyczyn takiej tendencji jest wiele. Przede wszystkim coraz mocniej i poważniej staramy się dbać o zdrowie i urodę, a wizyty w specjalistycznych gabinetach nie budzą w nikim żadnego zaskoczenia. Kto powinien kształcić się w tym kierunku? Na pewno osoby zainteresowane biologią i chemią, które chcą zgłębić tajniki profilaktyki chorób skóry i przeciwdziałania starzeniu się. A gdzie takie osoby mogą się kształcić? Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie kierunek Kosmetologia prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania takich obowiązków zawodowych, jak planowanie zabiegów kosmetycznych z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków, odczytywanie ich składu, organizacja i prowadzenia gabinetu kosmetycznego czy współpraca z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Studenci pozyskują wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania organizmu człowieka w stanach zdrowia i choroby, nauk o zdrowiu oraz zaawansowaną w zakresie kosmetologii. Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie jest kierunkiem prowadzonym wyłącznie w formie studiów stacjonarnych.

Studia na kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie posiadają bogaty program nauczania, na który składają się między innymi takie przedmioty jak: anatomia, biologia z genetyką, histologia, chemia kosmetyczna, kosmetologia pielęgnacyjna, historia kosmetologii, wizaż i stylizacja, biochemia, fizjologia, standaryzacja i normalizacja substancji roślinnych, immunologia, mikrobiologia, dermatologia, chemia fizyczna w kosmetologii, metody spektralne w kosmetologii, receptura kosmetyczna, kosmetologia specjalistyczna, profilaktyka chorób społecznych, metody biotechnologiczne w kosmetologii, testy diagnostyczne.

Kosmetologia jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, która posiada bardzo duży potencjał rynkowy. Każdego roku wzrasta zapotrzebowanie na zaawansowane zabiegi, które korygują bądź przywracają urodę, niwelując niepożądane zmiany skórne oraz inne niedoskonałości. Taki stan sprawia, że absolwenci omawianego przez nas kierunku nie będą narzekali na nudę. Osoby, które ukończyły Kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, laboratoriach, w których przeprowadza się badanie skuteczności działania produktów kosmetycznych czy w szkołach kosmetycznych.

 

Opinie

Nie powinno być zaskoczeniem, że skoro Kosmetologia zdobywa nowe rzesze sympatyków, to znalezienie jej w ofertach edukacyjnych szkół wyższych nie jest zbyt dużym problemem. Także w Lublinie można bez trudu ją odnaleźć; przede wszystkim w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Uniwersytet Medyczny w Lublinie opinie? Martyna, studentka Kosmetologii mówi:

„Mój pomysł na studia był bardzo prosty. Chciałam studiować dyscyplinę, która wciąż się rozwija i ma duży potencjał. Chciałam ją studiować w bardzo dobrej, prestiżowej uczelni medycznej. Dlatego wybrałam Kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Takie połączenie daje mi gwarancję ciekawej pracy.”

 

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Lublinie

Studia w Lublinie

 

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

Kosmetologia studia Lublin

Kosmetologia studia

Kosmetologia studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie:

Absolwent kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • biologii i genetyki,
 • rozpoznawania zasadniczych struktur ludzkiego ciała oraz ich lokalizacji,
 • mikrobiologii i immunologii,
 • planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego,
 • kosmetologii upiększającej,
 • odczytywania receptury i ustalania zakresu funkcji jej składników,
 • rozpoznawania chorobowych zmian skóry,
 • chemii kosmetycznej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie może znaleźć zatrudnienie w:

 • gabinetach kosmetycznych,
 • gabinetach odnowy biologicznej,
 • firmach kosmetycznych,
 • laboratoriach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą przyjęcia na studia II stopnia na kierunek kosmetologia, będzie średnia ocen z całego toku studiów pierwszego stopnia uzyskana na kierunku kosmetologia I stopnia. Do średniej ocen z całego toku studiów nie wlicza się wyniku z pracy dyplomowej i z obrony pracy dyplomowej lub egzaminu dyplomowego.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Kosmetologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Lublinie

Uniwerystet Medyczny w Lublinie kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Lublinie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej

Komentarze (0)