Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

04.07.2022

Turystyka i rekreacja – Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie 2022

Turystyka i rekreacja to kierunek dla tych, którzy nie potrafią i nie chcą się nudzić. To kierunek dla tych, których interesują różne dziedziny, na czele z geografią, sportem, czy architekturą. A dlaczego studiować ten kierunek w Olsztynie? Ponieważ stolica województwa warmińsko- mazurskiego może pochwalić się licznymi zabytkami, przez co nauka na pewno staje się przyjemniejszym zajęciem. Reasumując, należy wybrać Turystykę i rekreację na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia. 

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w UWM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Limity miejsc - rekrutacja 2022/2023

 • studia stacjonarne I stopnia: 24
 • studia stacjonarne II stopnia: 24

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy i umiejętności z obszaru organizacji i obsługi ruchu turystycznego, świadczenia usług w branży turystycznej, kreowania produktów turystycznych oraz organizacji czasu wolnego z wykorzystaniem różnorodnych form rekreacji. Studenci poznają zasady zrównoważonego rozwoju, z uwzględnieniem efektów aktywności człowieka w otaczającym go środowisku kulturowym, społecznym i przyrodniczym, jak również zaznajamiają się z zagadnieniami związanymi z przygotowywaniem ofert turystycznych dla różnych grup odbiorców, podejmowaniem działań w zakresie turystyki i rekreacji, czy prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie to kierunek prowadzony wyłącznie w formie studiów stacjonarnych.

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie charakteryzują się bogatym programem nauczania, na który składają się następujące przedmioty: ekonomia, podstawy rachunkowości i finansów, podstawy rekreacji i organizacja czasu wolnego, psychologia, ekologia i ochrona środowiska, geografia turystyczna, historia architektury i sztuki, prawo, rekreacja ruchowa, rekreacyjne zagospodarowanie i użytkowanie wód, ekonomika turystyki i rekreacji, geografia społeczno- ekonomiczna, gry i zabawy rekreacyjne, obsługa ruchu turystycznego, krajoznawstwo, zarządzanie, żywienie człowieka, hotelarstwo i gastronomia, ochrona przyrody i bioróżnorodności, pilotaż wycieczek krajowych i zagranicznych, systemy informatyczne w turystyce i rekreacji.

A co po studiach? Absolwenci Turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie mogą podjąć pracę na różnych stanowiskach, zarówno w branży turystycznej jak i rekreacyjnej, jak również przygotowani są do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w obu sferach. Mówiąc dokładniej mogą znaleźć zatrudnienie w biurach podróży, urzędach administracji samorządowej i rządowej, fundacjach i stowarzyszeniach, hotelach, ośrodkach sportowych, centrach odnowy biologicznej.

 

Opinie

Kierunki studiów w Olsztynie tworzą razem bardzo długą listę. Na niej widnieje także Turystyka i rekreacja. Znajdziemy ten kierunek na uczelni, o której opowiadamy, zatem warto wiedzieć: jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Martyna, studentka Turystyki i rekreacji mówi:

„Olsztyn to miasto, które idealnie nadaje się na studiowanie turystyki i rekreacji. Chciałam studiować ten kierunek w ciekawym i mającym wiele do zaproponowania regionie. Wybór UWM był oczywisty.”

 

 

STUDIA W OLSZTYNIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Olsztynie

Studia w Olsztynie

 

 

TURYSTYKA I REKREACJA - ważne informacje

Turystyka i rekreacja studia Olsztyn

Turystyka i rekreacja studia

Turystyka i rekreacja studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Turystykę i rekreację na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim :

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie człowieka,
 • ekologii i ochrony środowiska,
 • zarządzania i kierowania przedsiębiorstwem,
 • geografii turystycznej,
 • zasad obsługi ruchu turystycznego,
 • ekonomiki turystyki i rekreacji,
 • pedagogiki czasu wolnego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Turystyka i rekreacja:

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach podróży,
 • urzędach administracji samorządowej i rządowej,
 • fundacjach i stowarzyszeniach,
 • hotelach,
 • ośrodkach sportowych,
 • centrach odnowy biologicznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku turystyka i rekreacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Kryterium rekrutacji jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Komentarze (0)