Turystyka i rekreacja - studia online

Turystyka i rekreacja - studia online

Turystyka i rekreacja studia online – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki jest niewątpliwie ta związana z turystyką. Budowa linii lotniczych łączących niemal wszystkie miejsca na świecie oraz powszechność względnie tanich linii lotniczych, zapewniających dogodne i bezpieczne warunki podróży implikują wzrost zainteresowania podróżami w celach turystycznych. Obecnie niemal każdy przeciętnie zarabiający Polak jest w stanie odłożyć na upragnioną zagraniczną wycieczkę. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowanych pracowników branży turystycznej, powstały studia na kierunku turystyka i rekreacja. Do kogo kierowany jest ten kierunek? Przede wszystkim do osób zafascynowanych odkrywaniem świata, dla których kilometry są tylko wyzwaniem, a chęć poszerzania wiedzy geograficznej wydaje się nieodparta. Od zawsze byłeś wielkim miłośnikiem geografii, spijającym podręcznikową wiedzę niczym poranną kawę? Chciałbyś dzielić się swoją pasją z innymi? Uważasz, że praca w terenie, związana z oprowadzaniem ludzi po najciekawszych miejscach świata byłaby dla ciebie stworzona? W takim razie studia na kierunku turystyka i rekreacja - studia online mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! 

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku turystyka i rekreacja - studia online? Przygodę ze studiami rozpoczniesz od przypomnienia sobie najważniejszych zagadnień związanych z ukształtowaniem świata, różnorodnością stref klimatycznych oraz organizmami żywymi występującymi na danych obszarach kuli ziemskiej, co będzie stanowiło podstawę do zdobywania bardziej zaawansowanych i pragmatycznych w obliczu przyszłej pracy kompetencji. Poznasz tajniki poprawnej obsługi ruchu turystycznego, dowiesz się w jaki sposób oprowadzać ludzi po rozmaitych miejscach, aby ani na moment nie stracili zainteresowania tematem. Będziesz również odnajdywał się w środowisku hotelarskim i gastronomicznym, które są nierozerwalnie związane z szeroko pojętą branżą turystyczną. Staniesz się świadomy zagrożeń wiążących się z podróżowaniem i zwiedzaniem tropikalnych miejsc.

 

Praca po studiach

Jaki zawód będziesz mógł podjąć jako absolwent studiów na kierunku turystyka i rekreacja - studia online? Pomimo faktu, że wachlarz wyboru nie będzie zbyt szeroki, to obszar, do jakiego się ograniczy, z pewnością odpowie na twoje zainteresowania i wyobrażenia na temat idealnej pracy po studiach. Dzięki odpowiednim kompetencjom interpersonalnym połączonym ze słowną elokwencją, staniesz się ulubionym przewodnikiem turystycznym bardzo wielu zgrupowań ludzi. Podejmiesz pracę w biurach podróży, gdzie będziesz miał okazję wykazać się wiedzą geograficzną podczas procesu doradczego w kwestii miejsca spędzenia wakacji życia. Jeśli chciałbyś połączyć zainteresowanie naturą i umiłowanie do spędzania czasu na jej łonie z pracą zarobkową, będziesz mógł zatrudnić się w gospodarstwach agroturystycznych albo nawet założyć swoje własne.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia kierunku turystyka i rekreacja - studia online, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, język polski, matematyka, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TURYSTYKA I REKREACJA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TURYSTYKA I REKREACJA - STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Geograficzne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku turystyka i rekreacja - studia online

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zarządzania i marketingu usług turystycznych
 • metod badań terenowych
 • podstaw pilotażu i przewodnictwa
 • bezpieczeństwa w turystyce
 • organizacji ruchu turystycznego
 • podstaw kartografii i topografii

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TURYSTYKA I REKREACJA - STUDIA ONLINE STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TURYSTYKA I REKREACJA - STUDIA ONLINE STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku turystyka i rekreacja - studia online

Absolwent kierunku turystyka i rekreacja - studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • hotelach
 • biurach podróży
 • lotniskach
 • ośrodkach wypoczynkowych
 • gospodarstwach agroturystycznych
 • animator czasu wolnego
 • przewodnik turystyczny
 • steward/stewardessa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TURYSTYKA I REKREACJA - STUDIA ONLINE

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula