Mechatronika

Mechatronika

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie - kierunki studiów

Mechatronika – Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie 2021

Studia na kierunku mechatronika w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku mechatronika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza matematyczna
 • rysunek techniczny
 • algebra liniowa z geometrią
 • nauka o materiałach
 • fizyka
 • mechanika techniczna
 • metrologia i systemy pomiarowe
 • konstrukcje układów kinematycznych
 • automatyka

 

Samochody, samoloty, zautomatyzowane linie produkcje, pralki automatyczne. Co mają wspólnego wymienione elementy? Mechatronikę. To dyscyplina wynikająca z połączenia automatyki, elektroniki, systemów sterowania, informatyki, metrologii oraz optyki. Brzmi skomplikowanie? Być może tak, ale specjaliści z jej zakresu są nieustannie poszukiwani na rynku pracy, a ich umiejętności dobrze opłacane. Zatem, gdzie studiować Mechatronikę? W Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Mechatronika oferowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie zakłada pozyskanie różnorodnej wiedzy z zakresu mechaniki, budowy i eksploatacji maszyn, elektroniki, informatyki, automatyki i robotyki oraz sterowania. Studenci nabywają umiejętności integracji tej wiedzy przy projektowaniu, wytwarzaniu i eksploatacji produktów oraz analizy produktów w ich otoczeniu. Kształcenie stanowi przygotowanie do uczestniczenia w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązujących problemy związane z konstrukcją, wytwarzaniem, sprzedażą, eksploatacją, serwisowaniem i diagnozowaniem układów mechatronicznych oraz maszyn i urządzeń, w których one występują. Mechatronika w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie jest kierunkiem prowadzonym zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Studia na kierunku Mechatronika w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie posiadają szeroki program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: analiza matematyczna, rysunek techniczny, algebra liniowa z geometrią, nauka o materiałach, fizyka, mechanika techniczna, metrologia i systemy pomiarowe, konstrukcje układów kinematycznych, automatyka, elektrotechnika i elektronika, robotyka i teoria sterowania, hydraulika i pneumatyka, systemy mikroprocesowe i komputerowe w mechatronice, przetwarzania sygnałów i obrazów, roboty przemysłowe i usługowe, komputerowe wspomaganie projektowania CAD, mechatronika w pojazdach, diagnostyka pokładowa, budowa i eksploatacja systemów inteligentnych, zastosowanie sztucznej inteligencji w pojazdach.

Mechatronika w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie jest kierunkiem dostarczającym studentom szerokiej wiedzy, jak również różnorodnych umiejętności. Będą mogli się oni wyróżnić znajomością mechaniki i projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych, tworzeniem dokumentacji technologicznej, sprawnym budowaniem i testowaniem prototypów, obsługą zaawansowanych obrabiarek CNC, czy stosowaniem komputerowych technik projektowania, diagnostyki i automatyzacji. Z tak szerokim wachlarzem wiedzy absolwenci omawianego kierunku znajdą zatrudnienie w przemyśle elektromaszynowym, motoryzacyjnym, lotniczym, w przedsiębiorstwach produkujących lub serwisujących sprzęt gospodarstwa domowego oraz sprzęt medyczny.

 

Opinie

Studia w Lublinie to szansa na wysokiej jakości wykształcenie i perspektywiczne kwalifikacje. To oczywiście dobrze, choć niektórym zbyt duży wybór sprawia kłopoty – także w zakresie kierunków kształcenia. Zatrzymajmy się przy Mechatronice. Którą uczelnie wybrać? Wybierając naukę w Lublinie musimy zapytać: jakie ma Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie opinie? Paweł, student Mechatroniki mówi:

„Mój plan na studia był prosty. Uzyskać nowoczesne wykształcenie, czyli takie, które zapewni mi ciekawą pracę w rozwojowej dziedzinie. Dlatego wybrałem Mechatronikę. A dlaczego studiuję w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji? Ponieważ oferuje ciekawe specjalności, ma wysoki poziom kształcenia, a nauka sprawia po prostu przyjemność.”

 

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Lublinie

Studia w Lublinie

 

 

LOGISTYKA - ważne informacje

Logistyka studia Lublin

Logistyka studia

Logistyka studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Mechatronikę w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie:

Absolwent kierunku Mechatronika w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • stosowania aparatu matematycznego do opisu zagadnień mechanicznych i procesów technologicznych,
 • wykorzystywania praw fizyki w technice oraz projektowaniu i eksploatacji maszyn,
 • doboru materiałów inżynierskich do zastosowań technicznych,
 • projektowania i implementacji podstawowych układów sterowania, automatyki i robotyki,
 • mechaniki technicznej i wytrzymałości materiałów,
 • odwzorowania i wymiarowania elementów maszyn,
 • projektowania i wykonywania obliczeń wytrzymałościowych układów mechanicznych z zastosowaniem komputerowego wspomagania projektowania maszyn,
 • projektowania i analizy elektrycznych układów napędowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Mechatronika:

Absolwent kierunku Mechatronika w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie może znaleźć zatrudnienie w:

 • przemyśle elektromaszynowym,
 • przemyśle motoryzacyjnym,
 • przemyśle lotniczym,
 • przedsiębiorstwach produkujących lub serwisujących sprzęt gospodarstwa domowego oraz sprzęt medyczny.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Mechatronika - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Lublinie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)