Kosmetologia

Kosmetologia

Kosmetologia – Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Chcąc stworzyć ranking kierunków kształcenia, które cieszą się rosnącą popularnością to w ścisłej czołówce powinniśmy wymienić Kosmetologię. Dyscyplina ta zyskuje na znaczeniu, ponieważ ludzie coraz częściej łączą zdrowie z dobrym wyglądem i higieną. Mogłoby się wydawać, że jest to dziedzina całkiem młoda, tymczasem należy zwrócić uwagę na to, iż człowiek niemal od zawsze próbował dbać zarówno o wygląd, jak i o zdrowie. A jak wygląda współczesna kosmetologia? Tego można dowiedzieć się wybierając Kosmetologię w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Kosmetologia oferowany przez Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia zakłada nabycie umiejętności posługiwania się ogólną wiedzą z zakresu nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z obszaru kosmetologii. Studenci uczą się planować rodzaj zabiegu kosmetycznego i stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem, wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań, prawidłowo odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowanie, jak również współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny. Kosmetologia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia jest kierunkiem realizowanym zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia na kierunku Kosmetologia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia posiadają szeroki program kształcenia, na który składają się następujące przedmioty: anatomia, biochemia, farmakologia, metody medycyny naturalnej, mikrobiologia i immunologia, fizjologia, higiena, chemia organiczna i nieorganiczna, chemia kosmetyczna, podstawy toksykologii, dermatologia kliniczna, receptura kosmetyków, kosmetyka stosowana, technologia kosmetyków, onkologia skóry, chirurgia estetyczna, analiza instrumentalna w kosmetologii, farmakologia kosmetyku, substancje lecznicze w kosmetyce, biotechnologia w kosmetologii, metody oceny działania kosmetyków, endokrynologia, podstawy fizjoterapii i masażu.

Studenci Kosmetologii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia otrzymują możliwość zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności nie tylko poprzez uczestnictwo w zajęciach, lecz także dzięki licznym szkoleniom organizowanym poza przestrzenią dydaktyczną, które pozwalają poszerzyć kwalifikacje oraz zdobyć dodatkowe certyfikaty i dyplomy. To niezwykle istotny element kształcenia, ponieważ na fundamencie rosnącego zainteresowania kosmetologią osoby wchodzące na rynek pracy muszą wyróżniać się solidnym bagażem wiedzy oraz szerokim wachlarzem umiejętności. A co po studiach? Absolwenci Kosmetologii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w centrach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetycznych, ośrodkach SPA, przemyśle kosmetycznym, organizacjach zajmujących się promocją zdrowia. Ponadto, wiedza zdobyta w trakcie studiów z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania i marketingu pozwala na uruchomienie oraz prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej.

Kraków stanowi jeden z najważniejszych punktów na edukacyjnej mapie naszego kraju, zatem odnalezienie w nim możliwości studiowania Kosmetologii nie powinno być większym problemem. Wystarczy zwrócić uwagę na omawianą przez nas uczelnię, w której dyscyplina ta zajmuje istotne miejsce. Jakie ma Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia opinie? Patrycja, studentka Kosmetologii mówi:

„Od zawsze chciałam studiować Kosmetologię, ale trudno mi było wybrać odpowiednią uczelnię. Porównując programy, przedmioty oraz zajęcia praktyczne wybrałam Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia, ponieważ właśnie ta uczelnia najmocniej skupia się na kształceniu praktycznym.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Kosmetologię w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • biologii i genetyki,
 • rozpoznawania zasadniczych struktur ludzkiego ciała oraz ich lokalizacji,
 • mikrobiologii i immunologii,
 • mechanizmów działania leków,
 • planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego,
 • kosmetologii upiększającej,
 • odczytywania receptury i ustalania zakresu funkcji jej składników,
 • rozpoznawania chorobowych zmian skóry,
 • przeprowadzania analizy kolorystycznej,
 • chemii kosmetycznej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia  może znaleźć zatrudnienie między innymi w:

 • centrach odnowy biologicznej,
 • gabinetach kosmetycznych,
 • ośrodkach SPA,
 • przemyśle kosmetycznym,
 • organizacjach zajmujących się promocją zdrowia,
 • laboratoriach kosmetycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia nie obowiązują konkretne przedmioty kwalifikacyjne.

*Dokładne informacje na temat wymagań rekrutacyjnych znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Kosmetologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Krakowie

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Krakowie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)