Grafika

Grafika

Grafika

27.06.2022

Grafika – Akademia Sztuki w Szczecinie 2022

Studia na kierunku grafika w Akademii Sztuki w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku grafika w AS SZCZECIN
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • rysunek
 • podstawy fotografii
 • historia grafiki
 • malarstwo
 • modelowanie 3D
 • historia i teoria sztuki
 • podstawy projektowania graficznego i grafiki 2D
 • podstawy programowania
 • rzeźba

 

Grafika oraz wykorzystywanie obrazu do komunikacji to zagadnienie stare jak świat, które poprzez lata rozwijało się i nabierało na znaczeniu. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie rzeczywistość bez przekazywania informacji za pomocą obrazu i koloru. Grafika to także interesujący kierunek studiów, dzięki któremu można poznać wszystkie elementy z nią związane. Odnaleźć go można w ofercie edukacyjnej Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Grafika realizowany w Akademii Sztuki w Szczecinie zakłada pozyskanie wiedzy i umiejętności warsztatowych oraz artystycznych w zakresie grafiki i obszarów pokrewnych, umożliwiających podejmowanie twórczości własnej oraz pracy w zespole. Studenci poznają szerokie przestrzenie, wśród których wymienić można między innymi: projektowanie gier i aplikacji multimedialnych, grafikę edytorską, tradycyjne techniki druku, współczesne techniki grafiki 2D i 3D, jak również malarstwo, animację, czy rzeźbę. Ponadto, rozwijają umiejętności w zakresie projektowania publikacji cyfrowych i stron internetowych, projektowania dźwięku, czy projektowania znaków graficznych i identyfikacji wizualnej. Grafika w Akademii Sztuki w Szczecinie jest kierunkiem prowadzonym wyłącznie w formie stacjonarnej.

Studia na kierunku Grafika w Akademii Sztuki w Szczecinie posiadają bogaty program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: rysunek, podstawy fotografii, historia grafiki, malarstwo, modelowanie 3D, historia i teoria sztuki, podstawy projektowania graficznego i grafiki 2D, podstawy programowania, rzeźba, podstawy grafiki cyfrowej, podstawy multimediów, podstawy sitodruku, pracownia koncepcji obrazu, marketing, ochrona własności intelektualnej, psychologia i socjologia reklamy, historia i teoria sztuki współczesnej, pracownia druku płaskiego, ilustracja, strategie artystyczne, typografia, podstawy projektowania wydawnictw i publikacji cyfrowych.

Grafika jest kierunkiem, który dostarcza studentom szerokiej wiedzy i rozwija w nich różnorodne umiejętności, niezbędnych do w pracy współczesnego projektanta: typografii, liternictwie, grafice edytorskiej, projektowaniu plakatu, znaku, identyfikacji wizualnej, ilustracji, książki, stron internetowych, fotografii, czy nowych mediów. Celem wszystkich przedmiotów zawartych w programie jest kształcenie profesjonalnych grafików - artystów i projektantów, umiejących twórczo i oryginalnie realizować swoje idee, w oparciu o aktualny cyfrowy i analogowy warsztat pracy. A co po studiach? Absolwenci Grafiki w Akademii Sztuki w Szczecinie będą mogli znaleźć zatrudnienie w galeriach sztuki, agencjach reklamowych, studiach projektowych, branży poligraficznej, wydawnictwach, drukarniach.

 

Opinie

Podejmowanie decyzji związanej z drogą kształcenia bywa niełatwym procesem. Kandydaci przeglądają oferty dydaktyczne, porównują plany zajęć, a także sprawdzają możliwości zawodowe absolwentów. Bardzo często w głowach zainteresowanych pojawia się pytanie związane z miejscem kształcenia. Ułatwiając odnalezienie odpowiedzi należy powiedzieć, że w aspekcie kształcenia artystycznego warto zwrócić uwagę na Szczecin oraz uczelnię artystyczną działającą w tym mieście. Jakie ma Akademia Sztuki w Szczecinie opinie? Daria, studentka Grafiki mówi:

„W Akademii Sztuki w Szczecinie bez trudu odnalazłam swoje miejsce. To uczelnia, w której mogę bez ograniczeń rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na dodatek pod okiem uznanych i doświadczonych praktyków. „

 

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Szczecinie

Studia w Szczecinie

 

 

GRAFIKA - ważne informacje

Grafika studia Szczecin

Grafika studia

Grafika studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Grafikę w Akademii Sztuki w Szczecinie:

Absolwent kierunku Grafika w Akademii Sztuki w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • stosowania klasycznych technik grafiki warsztatowej,
 • stosowania technik druku wielobarwnego,
 • realizowania projektów,
 • projektowania gier i aplikacji,
 • projektowania plakatów,
 • projektowania ilustracji,
 • multimediów i technik przetwarzania obrazu,
 • grafiki cyfrowej i eksperymentalnej,
 • projektowania kampanii promocyjnych i społecznych,
 • projektowania grafiki przestrzennej i animowanej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Grafika:

Absolwent kierunku Grafika w Akademii Sztuki w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie między innymi w:

 • agencjach reklamowych,
 • studiach projektowych,
 • wydawnictwach,
 • instytucjach kultury,
 • drukarniach,
 • galeriach sztuki,
 • branży poligraficznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia jest wynik egzaminu praktycznego.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki w Szczecinie

Komentarze (0)