Grafika - Szczecin

Grafika - Szczecin

Studia na kierunku grafika w Szczecinie możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

    Uniwersytet WSB Merito Szczecin

    Uniwersytet WSB Merito Szczecin

    Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
    forma: stacjonarne, niestacjonarne

    Specjalności na kierunku informatyka

    23.06.2023

    Grafika - studia Szczecin 2023 | woj. zachodniopomorskie

    Studia na kierunku Grafika w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

    Grafika - Szczecin
    Studia na kierunku grafika w Szczecinie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania

    Uczelnie

    W Szczecinie grafikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuki w Szczecinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
     
    Opis kierunku
    Jeśli marzy Ci się kariera grafika, uczelnie w Szczecinie zapewnią Ci zdobycie potrzebnych umiejętności i wiedzy. W trakcie zdobywanego wykształcenia poznasz nowoczesne techniki komputerowe i programy, które będą użyteczne w trakcie wykonywania zawodu grafika.
    Wśród szczecińskich uczelni publicznych grafika znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Akademii Sztuki w Szczecinie (grafika projektowa - 3,8 osoby na miejsce oraz grafika artystyczna - 3,25 osoby na miejsce).
     
    Specjalności
    Współczesne studia z grafikii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. Popularne specjalności na kierunku grafika w Szczecinie: grafika artystycznagrafika interaktywnagrafika projektowa... specjalności na pedagogice w Szczecinie >
     
    Wymagania
    W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku grafika w roku akademickim 2023/2024 najczęściej brany pod uwagę jest wynik egzaminu wstępnego. szczegółowe wymagania >
     
    Ceny
    Studia stacjonarne na kierunku grafika w uczelniach publicznych są bezpłatne.
    Praca po studiach

    Absolwenci grafiki mają bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego i naukowego. Są to studia niezwykle opłacalne w dzisiejszych czasach. Absolwenci pracują w ośrodkach i instytucjach kultury i sztuki, w studiach projektowych, działach planowania strategicznego i działach kreacji, w pracowniach projektowych i typograficznych. Często obejmują stanowiska projektantów w artystycznych studiach projektowych oraz w instytucjach kulturowych takich jak galeria czy teatr.

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Szczecinie

    Żeby dostać się na Grafikę, należy przejść przez specyficzną, dwuetapową procedurę rekrutacyjną. W pierwszej kolejności staniesz przed zadaniem jak najlepszego zdania matury z matematyki, fizyki oraz języka obcego nowożytnego. Następnie czeka cię sprawdzian umiejętności praktycznych, w którym udowodnisz adekwatność swoich predyspozycji do oczekiwań Grafiki.

    Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne mogą różnić się w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać zmianom na przestrzeni czasu, dlatego aby oszczędzić sobie ewentualnych niepotrzebnych rozczarowań, należy na bieżąco śledzić ustalenia władz wybranej uczelni za pośrednictwem strony internetowej.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

     

    Jak wyglądają studia na kierunku Grafika w Szczecinie

    Wszystkie uczelnie w Szczecinie, starają się jak najlepiej dopasować oferowany program edukacji do potrzeb swoich studentów. Dlatego niektóre kierunki studiów możesz podjąć stacjonarnie lub niestacjonarnie. Niewątpliwym i największym atutem pierwszej z opcji jest regularność przyswajanej nauki i możliwość bezpłatnego jej odbywania. Studia stacjonarne odbywają się w trakcie pięciu dni roboczych każdego tygodnia, natomiast niestacjonarne zobowiązują studentów do uczęszczania w weekendowych zjazdach, odbywających się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie.

    Potencjał studiów artystycznych w kwestii ich pragmatyczności nieustannie rośnie za sprawą dynamicznie rozwijającej się krajowej oraz światowej gospodarki, wpływającej na zapotrzebowanie rynku pracy na dobrze wykwalifikowanych grafików. Dzięki temu wszyscy artyści młodego pokolenia będą mogli liczyć na stabilne i dobrze płatne zatrudnienie, pozwalające na uniknięcie losu niektórych najwybitniejszych znanych nam twórców.

    Studia na kierunku Grafika w Szczecinie to interdyscyplinarna nauka, dzięki której nabierzesz orientacji w specyfice tworzenia multimedialnych i wizualnych projektów w sposób najbardziej przystępny dla większości swoich odbiorców. Wybrane w trakcie nauki specjalności zawężą horyzonty twojego wykształcenia, czyniąc z ciebie odpowiedzialnego pracownika.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

    1. Poziom studiów:

    2. Forma:

     

    Studia na kierunku grafika w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

    Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

     

    2. Czego się nauczysz na studiach

    Naukę na Grafice można podzielić na dwa komplementarne moduły. Pierwszy z nich zawiera się w teoretycznej nauce historii sztuki i samej grafiki, praktycznym tworzeniu wszelakich projektów pod okiem wyspecjalizowanych artystów, a także obsługi specjalistycznych programów graficznych. Drugi moduł wykształci w przyszłych absolwentach pragmatyczne umiejętności matematyczne i informatyczne, będące doskonałym uzupełnieniem swojego twórczego warsztatu.

    Przedmiotami, z którymi najprawdopodobniej będziesz mieć do czynienia w trakcie studiów, będą:

    • Historia grafiki
    • Podstawy grafiki projektowej
    • Pracownia animacji
    • Antropologia kultury
    • Filozofia
    • Estetyka

     

    3. Dla kogo te studia

    Aby podjąć dany kierunek w sposób świadomy i odpowiedzialny, należy zdawać sobie sprawę z oczekiwań, jaki trzeba będzie sprostać w trakcie samej edukacji, jak i w przyszłym życiu zawodowym. Grafika należy do kanonu kierunków artystycznych, dlatego bez odpowiednich wrodzonych predyspozycji w tym zakresie, odniesienie sukcesu na tym kierunku byłoby niemożliwe.

    Idealny kandydat, poza wcześniej wspomnianym talentem plastycznym, powinien cechować się dobrze rozwiniętą wyobraźnią oraz orientacją w przestrzeni, co przyda się przy okazji wykonywania modeli 3d. Ponadto dodatkowym atutem będzie zamiłowanie do elektroniki i pracy przy komputerze. Jeśli uważasz, że posiadasz wszystkie potrzebne cechy, bez wahania aplikuj na Grafikę w Szczecinie!

    Uczelnie w Szczecinie - kierunek grafika:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku Grafika w Szczecinie

    Ile trwają studia na kierunku Grafika w Szczecinie

    Studia na kierunku Grafika w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

    Kierunki studiów w Szczecinie w przeważającej większości składają się z dwóch etapów, z których każdy oferuje zdobycie uzupełniającej się wiedzy i umiejętności. Podobnie jest z Grafiką – ukończenie pierwszego stopnia studiów będzie wiązało się z uzyskaniem uprawnień wystarczających do podjęcia pracy w zawodzie, a cały proces kształcenia potrwa trzy lata. Zwieńczeniem będzie uzyskanie tytułu licencjata.

    Czas trwania drugiego stopnia studiów, które są nieobligatoryjne, jednak warto je rozważyć ze względu na istotne poszerzenie kompetencji, a tym samym możliwości zawodowych, potrwają dwa lata. Mówiąc w skrócie – łączny czas trwania obu etapów musi wynosić pięć lat.

    Jaka praca po studiach na kierunku Grafika w Szczecinie

    Zdecydowałeś się na podjęcie studiów na kierunku Grafika w Szczecinie i w związku z tym chciałbyś dowiedzieć się, jakie możliwości zawodowe będą na ciebie czekać? Rynek pracy i jego zapotrzebowania mogą zmieniać się jak w kalejdoskopie. Jednak jako student Grafiki możesz mieć pewność, że bez względu na wszystko znajdziesz dobrze płatną pracę, na którą popyt tak szybko nie zmaleje. Zatem gdzie dokładnie będziesz mógł pracować?

    Międzynarodowe korporacje informatyczne z otwartymi ramionami przyjmą do swojego składu zdolnych grafików, których zadaniem będzie tworzenie estetycznego zaplecza graficznego, tworzonych przez specjalistów z innych dziedzin, stron internetowych, gier, aplikacji, a także wszelkiego rodzaju programów multimedialnych.

    Graficy znajdą zatrudnienie również w wydawnictwach prasowych, czuwając, aby nowe wydania książek kusiły do przeczytania oprawą graficzną, a kolorowe magazyny i czasopisma dla dzieci posiadały dostateczną ilość dobrze dopracowanych i stosownych do tematyki walorów estetycznych.

    Praca we własnej pracowni graficznej, otworzonej w ramach osobistej działalności gospodarczej, pozwoli ci na wykonywanie prac o różnej tematyce, wykonanych rozmaitymi technikami w zależności od potrzeb, na zlecenie zarówno klientów indywidualnych, jak i większych korporacji. Grafik w życiu zawodowym będzie mógł odejść nieco od kierunku zdobytego kształcenia, tworząc sztukę bez użycia odpowiednich programów graficznych.

    Szerokie spektrum wyboru swojej ścieżki zawodowej zapewni każdemu z przyszłych absolwentów poczucie sprawstwa nad swoim dalszym losem. Płynność i brak skonkretyzowania co do specyfiki wykonywanej pracy pozwoli na przemieszczanie się między dziedzinami, unikając niezwykle destrukcyjnej nudy.

    Gdzie studiować na kierunku grafika w Szczecinie?

    Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Sztuki w Szczecinie oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: jako specjalność w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie.

     

     W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku grafika, w roku akademickim 2022/2023, Akademia Sztuki w Szczecinie oferuje studia w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

     

    Grafika studia w Szczecinie - uczelnie:

     

     

    czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

     

    Grafika studia stacjonarne - uczelnie w Szczecinie 

     
    Grafika studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie 

     

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Szczecinie

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Szczecinie

    Zanim zdecydujesz się na aplikację na jakiekolwiek studia w Szczeciniepowinieneś zawczasu zgłębić ich specyfikę, aby wiedzieć, na fundamentach jakich dziedzin nauki powstały – najpewniej to właśnie te dziedziny będą wiodące w procesie rekrutacji. W przypadku Grafiki, sprawa nieco się komplikuje, bowiem interdyscyplinarność tych studiów sprawia, że rekrutacja będzie miała charakter dwuetapowy.

     

    Proces rekrutacji

    Pierwszym z nich, o ile jesteś kandydatem na studia pierwszego stopnia, będzie podejście do matury z matematyki i informatyki, najlepiej na poziomie rozszerzonym ze względu na pokaźną liczbę konkurentów do pokonania – ze względu na popularność Grafiki i zainteresowanie jej podjęciem, warto przyłożyć się do nauki już teraz.

    Drugim etapem, bezpośrednio poprzedzającym ogłoszenie wyników i ewentualne rozpoczęcie samych studiów, jest sprawdzian umiejętności artystycznych, niezbędnych do opanowania Grafiki w zadowalający sposób. Pod okiem specjalnie wyznaczonej komisji rekrutacyjnej wykonasz kilka tematycznych prac, które być może otworzą ci furtkę do roli studenta opisywanego kierunku.

    Jeśli należysz do grona ponadprzeciętnie uzdolnionych z któregokolwiek wiodącego dla Grafiki przedmiotu lub twoje umiejętności plastyczne umożliwią ci osiągnięcie sukcesu, koniecznie spróbuj sprawdzić się na olimpiadzie przedmiotowej lub artystycznej o zasięgu ogólnopolskim. Tytuł laureata lub finalisty da ci otwarty wstęp na studia artystyczne na kierunku Grafika w Szczecinie.

    Aby wyrazić swoje zainteresowanie podjęciem studiów na Grafice, będziesz musiał zgłosić swoją kandydaturę za pośrednictwem elektronicznej rejestracji kandydatów. W jej ramach pochwalisz się osiągniętymi na maturze oraz sprawdzianie praktycznym lub w toku studiów pierwszego stopnia, wynikami, na podstawie których komisja zdecyduje o twoim przyjęciu.

     

    Potrzebne dokumenty

    Kiedy po wywieszeniu list szczęśliwców, rozpoczynających studia graficzne już od października, uda ci się zobaczyć na jednej z nich swoje nazwisko, to aby stać się pełnoprawnym studentem, staniesz przed obowiązkiem dostarczenia jedynie kilku potrzebnych dokumentów.

    Fotografia do dokumentów, która znajdzie się na twojej legitymacji studenckiej, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z kserokopią jednego z nich, wynik egzaminu praktycznego oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny. Odwiedź stronę rekrutacyjną uczelni aby sprawdzić czy to wszystko, czego będziesz potrzebował do zwieńczenia całej rekrutacji.

     

    STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

    kierunki studiów w Szczecinie

    studia w Szczecinie

     

    GRAFIKA - ważne informacje

    grafika studia

    grafika studia online

    studia artystyczne w Szczecinie

    studia artystyczne w Polsce

    zasady rekrutacji na studia

    Poziom i tryb studiów

    Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

    Grafika Szczecin studia i stopnia

    Grafika Szczecin studia ii stopnia

    Grafika w Szczecinie

    Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Szczecinie?

    Zastanawiasz się, jakie opinie mają studia w Szczecinie na kierunku Grafika? I bardzo słusznie, bowiem wypowiedzi starszych kolegów, mających do czynienia z wybranym przez ciebie kierunkiem, mogą najwięcej o nim powiedzieć.

    Izabela, studentka pierwszego roku Grafiki w Szczecinie, mówi:

    „Chciałam studiować Grafikę odkąd tylko pamiętam. Przelewanie swoich artystycznych wizji i wyobrażeń na programy graficzne to coś niepowtarzalnego. Tak ciekawy kierunek warto studiować w równie ciekawym miejscu, między innymi dlatego zdecydowałam się na Szczecin. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że były to dwa najlepsze wybory w całym moim życiu.”

    11 uczelni w Szczecinie

    Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

     

    Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     

    Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

     

     

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia