Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Cyberprzestępczość – Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Studia na specjalności cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na specjalności cyberprzestępczość znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • ochrona sprzętu komputerowego
  • informatyka śledcza
  • regulacje prawne
  • kradzieże tożsamości
  • zagrożenia w sieci
  • szyfrowanie danych

 

Dzięki korzystaniu z komputerów, smartfonów, czy tabletów mamy szerszy i szybszy dostęp do wiedzy. Niestety, to także ogromne pole do popisu dla przestępców, którzy stają się coraz groźniejsi. Cyberprzestępczość zagraża wszystkim użytkownikom; zarówno osobom prywatnym, jak i firmom i organizacjom. Narażeni jesteśmy na kradzież wrażliwych danych, haseł do kont bankowych, szpiegowanie, czy naruszenie praw związanych ze znakami towarowymi. W jaki sposób wykrywa się takie działania? W jaki sposób można z nimi walczyć? Tego wszystkiego dowiedzą się ci, którzy wybiorą specjalność Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.

Specjalność Cyberprzestępczość realizowana w ramach kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne zakłada pozyskanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności w zakresie zwalczania i zapobiegania przestępczości w cyberprzestrzeni. Studenci zaznajamiają się z podstawami programowania, informatyką śledczą, zabezpieczaniem i odzyskiwaniem danych, dokumentowaniem i oznaczaniem dowodów. Ponadto, uczą się jak zabezpieczać sprzęt elektroniczny do badań, jak również zapoznają się z analizą aktywności i tożsamości użytkowników, ochroną aplikacji webowych przez atakami, czy działaniami zapobiegawczymi.

Studia na specjalności Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu obejmują między innymi takie zagadnienia jak: ochrona sprzętu komputerowego, informatyka śledcza, regulacje prawne, kradzieże tożsamości, zagrożenia w sieci, szyfrowanie danych. Istotnym elementem kształcenia są praktyki, które łącznie obejmują 960 godzin. Odbywają się one w różnych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.

A co po studiach? Absolwenci Cyberprzestępczości w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: policji, służbach specjalnych, wymiarze sprawiedliwości, małych i średnich przedsiębiorstwach, organizacjach pozarządowych, organizacjach samorządowych, korporacjach.

Pomimo tego, iż cyberprzestępczość staje się coraz poważniejszym problemem, to kształcenie w jego zakresie nie występuje we wszystkich ofertach edukacyjnych rodzimych uczelni. Poznanie tego zagadnienia oferuje omawiana przez nas uczelnia. Jakie ma Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu opinie? Sebastian, student Cyberprzestępczości mówi:

„Studia w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu to studia konkretne, nastawione na zdobycie konkretnych umiejętności i specjalistycznej wiedzy. Tutaj nie ma niepotrzebnych przedmiotów. Studia tutaj to świetny pomysł. Polecam.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu:

Absolwent specjalności Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zagrożeń w sieci,
  • szyfrowania danych,
  • ochrony sprzętu komputerowego,
  • informatyki śledczej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po specjalności Cyberprzestępczość:

Absolwent specjalności Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • policji,
  • służbach specjalnych,
  • wymiarze sprawiedliwości,
  • małych i średnich przedsiębiorstwach,
  • organizacjach pozarządowych,
  • organizacjach samorządowych,
  • korporacjach.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)