Modelowanie matematyczne i analiza danych

Modelowanie matematyczne i analiza danych

Modelowanie matematyczne i analiza danych

07.02.2022

Modelowanie matematyczne i analiza danych – Uniwersytet Gdański 2022

Studia na kierunku modelowanie matematyczne i analiza danych na Uniwersytecie Gdańskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku modelowanie matematyczne i analiza danych w UG GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku modelowanie matematyczne i analiza danych znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza matematyczna
 • algebra liniowa
 • statystyka opisowa
 • programowanie matematyczne
 • matematyka elementarna
 • matematyka dyskretn
 • algorytmy i struktury danych

 

Analiza danych to proces polegający na sprawdzaniu, porządkowaniu, przekształcaniu i modelowaniu danych w celu zdobycia użytecznych informacji, wypracowania wniosków i wspierania procesu decyzyjnego. To zagadnienie, które staje się coraz ważniejsze, a popyt na specjalistów w jego zakresie nieustannie rośnie. W jaki sposób zostać takim specjalistą? Należy wybrać studia na kierunku Modelowanie matematyczne i analiza danych. A gdzie? Na Uniwersytecie Gdańskim.  

Kierunek Modelowanie matematyczne i analiza danych realizowany na Uniwersytecie Gdańskim łączy w sobie zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki oraz informatyki. Studenci pozyskują umiejętności konstrukcji modeli matematycznych dla różnych problemów współczesnego świata, projektowania i wykonywania obliczeń numerycznych, korzystania z nowoczesnych technik przetwarzania danych i stosowania właściwych metod statystycznych. Modelowanie matematyczne i analiza danych na Uniwersytecie Gdańskim to kierunek prowadzony wyłącznie w trybie stacjonarnym.

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku Modelowanie matematyczne i analiza danych na Uniwersytecie Gdańskim obejmują między innymi takie przedmioty jak: analiza matematyczna, algebra liniowa, statystyka opisowa, programowanie matematyczne, matematyka elementarna, matematyka dyskretna, algorytmy i struktury danych, rachunek prawdopodobieństwa, wnioskowanie statystyczne, bazy danych, analiza szeregów czasowych.

A co po studiach? Absolwenci Modelowania matematycznego i analizy danych na Uniwersytecie Gdańskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w ośrodkach badawczych, firmach usługowo- handlowych, bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, firmach IT, firmach energetycznych, firmach zajmujących się usługami z zakresu analizy danych, instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym, firmach zajmujących się zarządzaniem transportem.

 

Opinie

Trójmiasto jest dużym i istotnym ośrodkiem akademickim. W ofertach edukacyjnych można odnaleźć interesujące kierunki kształcenia i liczne specjalności przygotowujące do wykonywania coraz popularniejszych i ważniejszych zawodów. Przykładem takiego kierunku jest Modelowanie matematyczne i analiza danych, który można studiować w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Uniwersytet Gdański opinie? Maciek, student Modelowania matematycznego i analizy danych mówi:

„Uniwersytet Gdański to uczelnia wielu możliwości. Każdy student otrzymuje szansę wybrania odpowiedniej ścieżki rozwoju i doskonalenia się w ulubionej dziedzinie. Warto tu być. „

 

 

STUDIA W GDAŃSKU - ważne informacje

Kierunki studiów w Gdańsku

Studia w Gdańsku

 

 

MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH - ważne informacje

Modelowanie matematyczne i analiza danych studia Gdańsk

Modelowanie matematyczne i analiza danych studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Modelowanie matematyczne i analizę danych na UG:

Absolwent kierunku Modelowanie matematyczne i analiza danych na Uniwersytecie Gdańskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • matematyki elementarnej,
 • matematyki dyskretnej,
 • statystyki opisowej,
 • opracowywania danych,
 • wykorzystywania komputerów do rozwiązywania problemów matematycznych,
 • rachunku prawdopodobieństwa.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Modelowanie matematyczne i analiza danych:

Absolwent kierunku Modelowanie matematyczne i analiza danych na Uniwersytecie Gdańskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • ośrodkach badawczych,
 • firmach usługowo- handlowych,
 • bankach,
 • towarzystwach ubezpieczeniowych,
 • firmach IT,
 • firmach energetycznych,
 • firmach zajmujących się usługami z zakresu analizy danych,
 • instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym,
 • firmach zajmujących się zarządzaniem transportem.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku modelowanie matematyczne i analiza danych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

język obcy, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji jest konkurs ocen na dyplomie oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

Komentarze (0)