Studia matematyczne Trójmiasto

Studia matematyczne Trójmiasto

Studia matematyczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

matematycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne Gdańsk | Gdynia | Sopot

Matematyka to królowa nauk. Zatem chętnych do poznania jej oblicza jest wielu. Już dawno temu minęło przekonanie, że skończenie studiów z zakresu matematyki równa się wyłącznie nauczaniu jej w szkołach. Bystrzy matematycy witani są z otwartymi ramionami, a ich umiejętności są szanowane i wzbudzają podziw.

Studia matematyczne w Gdańsku prowadzą do, być może, nieobliczalnych sukcesów zawodowych.

Studia matematyczne w Trójmieście prowadzone są na, przede wszystkim, na uczelniach publicznych, czyli Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim. Studenci mają sporo materiału do zgłębienia, a w gronie przedmiotów, które trzeba zaliczyć znajdują się, między innymi: matematyka dyskretna, algebra liniowa, topologia, rachunek prawdopodobieństwa, teoria opcji, czy procesy stochastyczne. A jaką można zdobyć pracę posiadając taką wiedzę i umiejętności?

Możliwości dla absolwentów studiów matematycznych jest wiele. Mogą odnaleźć się w firmach biotechnologicznych, czy informatycznych. Mogą pracować jako analitycy i statystycy. Mogą znaleźć zatrudnienie w sektorze ICT i sektorze bankowym. Nie na darmo określa się ich mianem „biznesmanów XXI wieku”. William Rowan Hamilton, irlandzki matematyk powiedział niegdyś: „Matematyka może zniekształcać myśli, ale nigdy prostować.” Niezależnie jakie mogą być konsekwencje zniekształcania myśli, warto to sprawdzić. Warto wybrać się na studia matematyczne w Gdańsku. Przeczytajcie jak wyglądają i co proponują.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI MATEMATYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne

Aby móc zgłębiać zagadnienia królowej nauk, należy mocno się postarać i udowodnić, że jest się tego wart. Podczas konkursu świadectw należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami, co oczywiste, z matematyki oraz języka obcego. Naturalnie, nie zaszkodzi błysnąć także z innych przedmiotów ścisłych, takich jak: fizyka, czy chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach matematycznych

Minęły już czasy,  kiedy absolwenci studiów matematycznych niemal od razu decydowali się na wykonywanie jednego zawodu, zawodu nauczyciela. Obecnie, możliwości zawodowych jest znacznie więcej, a w dodatku wiążą się ze znacznie wyższymi wynagrodzeniami. Ci, którzy kochają liczby mogą tę miłość połączyć z zainteresowaniami biznesem.

W taki sposób łatwo zostać analitykiem rynku, czyli osobą która obserwuje otoczenie biznesowe, analizuje konkurencje, punkty przewagi, szacuje trendy. Na podstawie danych zebranych przez analityka podejmuje się dalsze decyzje biznesowe. Analitycy rynku mogą pracować zarówno dla określonej firmy, jak i w ramach firm outsourcingowych. Kolejną opcją zawodową dla absolwentów studiów matematycznych jest zostanie tzw. quantem. Kto to taki?  Specjalista zajmujący się wyceną i zabezpieczeniem praw pochodnych oraz przewidywaniem ruchów rynków papierów wartościowych.

Inną drogą zawodową może być podjęcie pracy jako statystyk, a jest to osoba, której zadaniem jest analizowanie i opracowanie wstępnych danych przy pomocy programów komputerowych. Naturalnie, pracy dla zdolnych matematyków jest więcej, gdyż rynek korzystający z ich usług z każdym rokiem rośnie. Poza tym, oprócz pracy w firmie czy korporacji, matematyk może założyć własną działalność gospodarczą. Wykształcenie bez wątpienia pomaga.

Biznesplan nie stanowi dla niego problemu, a możliwości finansowania firmy zna niemal na pamięć. Rynek pracy coraz szerzej otwiera się na absolwentów studiów matematycznych. To jeden z ważniejszych argumentów stojących za wyborem właśnie takiego kształcenia.

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej:

  • Matematyka: Specjalności: Biomatematyka, Matematyka finansowa, Matematyka stosowana.

dowiedz się więcej 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki:

Matematyka. Specjalności: Matematyka, Matematyka nauczycielska, Matematyka ekonomiczna, Matematyka teoretyczna, Matematyka stosowana, Matematyka finansowa.

dowiedz się więcej

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDYNI STUDIA MATEMATYCZNE

W Gdyni, w Wyższej Szkole Bankowej, można podjąć studia podyplomowe z dziedziny matematyki, na kierunku: Nauczanie matematyki z elementami informatyki.

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Uniwersytecie Gdańskim

 

Komentarze (0)