MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH

MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH

MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Nie od dziś wiadomo, że matematyka jest uważana za królową nauk. Idąc tym tropem, można dołączyć do niej także inne nauki ścisłe, takie jak fizyka czy informatyka, które są podstawą wielu istotnych i prężnie rozwijających się dyscyplin. Znajomość zagadnień z zakresu tych dziedzin jest kluczem do zdobycia niezwykle interesującej i perspektywicznej pracy, zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku.

Nie ma w tym więc nic dziwnego, że studia z obszaru tego typu nauk od lat cieszą się niesłabnąca popularnością wśród studentów. Jednym z ciekawszych i bardziej innowacyjnych kierunków jest modelowanie matematyczne i analiza danych. Ich program skierowany jest do osób o szerokich zainteresowaniach matematycznych i informatycznych, którzy chcą rozwijać się w tym kierunku, rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe, cenne umiejętności. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to studia na kierunku modelowanie matematyczne i analiza danych będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku modelowanie matematyczne i analiza danych?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zyskasz wiedzę z zakresu kilku dziedzin wiedzy. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, interesujących i niezwykle rozwijających zajęciach, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności o kwalifikacje. W programie studiów będą przeważać głównie zagadnienia matematyczne.

Swoją drogę naukową rozpoczniesz od ugruntowania wiedzy wyniesionej ze szkoły średniej, a w ciągu kolejnych etapów nauki, skupisz się na poznawaniu bardziej zaawansowanych działów dyscypliny, jaką jest matematyka i fizyka. Ponadto, będziesz miał szansę zapoznać się z bogatym i wieloaspektowym zagadnieniem badania i projektowania baz danych. W trakcie studiów będziesz także uczęszczał na warsztaty informatyczne, na których dowiesz się więcej na temat nowoczesnych programów, które wpłyną na efektywność i skuteczność twojej pracy.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz miał szansę wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i nowe kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku modelowanie matematyczne i analiza danych będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk ścisłych, takich jak matematyka, fizyka czy informatyka. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w swoim zawodzie. Jako absolwent tych niezwykle przyszłościowych studiów idealnie odnajdziesz się jako pracownik sektora finansowego, w bankach oraz firmach ubezpieczeniowych.

Równie ciekawym rozwiązaniem może być podjęcie pracy w działach marketingu czy przedsiębiorstwach zajmujących się zagadnieniem analizy danych. Dzięki zdobytym umiejętnościom informatycznym możesz pracować w działach IT małych firm, jak i dużych korporacji. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej pod uwagę brane są wyniki maturalne z matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub języka obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH:

 • wiedza matematyczna
 • wiedza z zakresu fizyki i informatyki
 • znajomość najnowszych oprogramowań informatycznych
 • umiejętność projektowania baz danych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH STUDIA STACJONARNE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH:

 • sektor finansowy
 • banki
 • firmy ubezpieczeniowe
 • działy IT
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • działy marketingu
 • firmy usługowo-handlowe
 • ośrodki badawcze

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MODELOWANIE MATEMATYCZNE I ANALIZA DANYCH

Komentarze (0)