Studia matematyczne

Studia matematyczne

Studia matematyczne

Największy wybór studiów

matematycznych w Polsce

Odkryj ponad 35 kierunków matematycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

 

2020/2021

Studia matematyczne

Matematyka uważana jest za królową nauk. Bez niej cała nowoczesna technologia, z której korzystamy na co dzień, po prostu by nie istniała. Matematyka uczy radzenia sobie z problemami, logicznego myślenia i szukania nowych rozwiązań.
Matematykę studiować możesz zarówno na politechnikach, jak i uniwersytetach. Ukończenie studiów 3,5 letnich studiów I stopnia na politechnice da Ci tytuł inżyniera, zaś 3 letnie studia I stopnia na uniwersytecie – tytuł licencjata. Studia II stopnia, zarówno na politechnice, jak i na uniwersytecie dadzą ci tytuł magistra. 
Podczas rekrutacji na studia matematyczne pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki, języka obcego, fizyki oraz informatyki. Gdzie można zaleźć pracę po studiach matematycznych? Wiele zależy od specjalizacji, którą wybierzesz. 
Absolwent specjalizacji nauczycielskich otrzymuje przygotowanie do nauczania w szkołach matematyki i informatyki lub matematyki i języka angielskiego. 
Absolwenci matematyki finansowej lub matematyki w ekonomii są przygotowani do pracy w sektorze finansowym: w agencjach ubezpieczeniowym, w bankach,  w biurach rachunkowych i księgowych, w instytucjach inwestycyjnych, agencjach maklerskich, w administracji skarbowej i gospodarczej, w firmach consultingowych.
Absolwent specjalności modelowanie matematyczne przygotowany jest do tworzenia oprogramowania kierującego procesami przemysłowymi, statystycznego przetwarzania danych, przygotowywania testów wdrożeniowych nowych technologii i ich statystycznego opracowywania. Z takimi umiejętnościami pracy szukać możesz w sektorze nowoczesnych technologii: w informatyce, teleinformatyce, telekomunikacji, robotyce, na takich stanowiskach jak programista, analityk danych czy administrator sieci. 
Absolwent matematyki teoretycznej ma możliwość robienia dalszej kariery naukowej w dziedzinie matematyki – w praktyce wiąze się to z rozpoczęciem studiów doktoranckich oraz pracą w instytutach i placówkach naukowo-badawczych i rozwojowych.
Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

KIERUNKI MATEMATYCZNE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci

Collegium Da Vinci

Kierunki matematyczne
data science

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Kierunki matematyczne
matematyka

POPULARNE KIERUNKI MATEMATYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

Miasto
SORTOWANIE:

STUDIA MATEMATYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
SORTOWANIE:
A
analiza danych - studia podyplomowe
B
biostatyka - studia podyplomowe
C
E
G
I
K
M
matematyka - studia podyplomowe
N
O
optometria - studia podyplomowe
P
R
S
W
Z
Rozwiń

Trzeba wiedzieć

ODKRYJ STUDIA MATEMATYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Komentarze (0)