Criminology and Criminal Justice

Criminology and Criminal Justice

Criminology and Criminal Justice

Uniwersytet Gdański - kierunki studiów

Criminology and Criminal Justice – Uniwersytet Gdański 2021

Studia na kierunku criminology and criminal justice na Uniwersytecie Gdańskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku criminology and criminal justice znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • podstawy kryminologii i systemu wymiaru sprawiedliwości
 • prawo porównawcze
 • wstęp do wiedzy o państwie i prawie
 • biologia kryminalna
 • prawo karne materialne

 

Nawet najwięksi optymiści nie wierzą, że przestępczość zniknie z dnia na dzień. Nawet oni zdają sobie sprawę z tego, że przestępczość przybiera nowe formy i każdy może się z nimi zetknąć. Co prowadzi człowieka do popełnienia przestępstwa? Jakie mechanizmy rządzą człowiekiem, który decyduje się złamać prawo? W jaki sposób wymierza się rzeczywistą sprawiedliwość? Na te pytania odpowiedź znajdą ci, którzy wybiorą anglojęzyczny kierunek Criminology and Criminal Justice, oferowany przez Uniwersytet Gdański.

Kierunek Criminology and Criminal Justice, czyli Kryminologia i wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych to propozycja Uniwersytetu Gdańskiego dla tych, którzy chcą pozyskać wiedzę interdyscyplinarną. W jakim zakresie? Szeroko pojętej przestępczości. W ramach studiów studenci zapoznają się z zagadnieniami związanymi z determinantami przestępczości i dotyczącymi organizacji wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Istotnym elementem kształcenia są zajęcia z zakresu medycyny sądowej, psychopatologii, pedagogiki resocjalizacyjnej i biologii kryminalnej. Ponadto, studenci zapoznają się z filozofią i socjologią kar oraz profilaktyką kryminalną. Criminology and Criminal Justice na Uniwersytecie Gdańskim jest kierunkiem realizowanym w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku Criminology and Criminal Justice na Uniwersytecie Gdańskim charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: podstawy kryminologii i systemu wymiaru sprawiedliwości, prawo porównawcze, wstęp do wiedzy o państwie i prawie, biologia kryminalna, prawo karne materialne, biologiczne mechanizmy zachowania człowieka, metodologia badań kryminalnych, system środków reakcji karnej, morskie prawo karne, komunikacja międzykulturowa, prawo karne procesowe, międzynarodowy wymiar sprawiedliwości, wiktymologia, prawa człowieka, europejskie prawo karne.

A co po studiach? Absolwenci kierunku Criminology and Criminal Justice na Uniwersytecie Gdańskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w wymiarze sprawiedliwości, policji, służbie więziennej, sektorze ubezpieczeń, organizacjach pozarządowych.

Kryminologia jest dziedziną, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jak już wiemy, możemy podjąć kształcenie w jej zakresie na Uniwersytecie Gdańskim. Zastanawiając się nad wyborem tej uczelni, warto najpierw wiedzieć jakie ma Uniwersytet Gdański opinie? Kamil, student Criminology and Criminal Justice mówi:

„Kryminologia od dawna była moim pierwszym wyborem. Ale chciałem studiować ją w języku angielskim, aby poszerzyć sobie możliwości zawodowe i być może pracować kiedyś za granicą. Dlatego wybrałem uczelnię, która umożliwia zdobycie wiedzy i szlifowanie języka.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek Criminology and Criminal Justice na UG:

Absolwent kierunku Criminology and Criminal Justice na Uniwersytecie Gdańskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • biologicznych mechanizmów zachowania człowieka,
 • podstawy medycyny sądowej,
 • międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości,
 • penologii,
 • sprawiedliwości naprawczej,
 • polityki karnej i przeciwdziałania przestępczości.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Criminology and Criminal Justice:

Absolwent kierunku Criminology and Criminal Justice na Uniwersytecie Gdańskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • wymiarze sprawiedliwości,
 • policji,
 • służbie więziennej,
 • sektorze ubezpieczeń,
 • organizacjach pozarządowych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku Criminology and Criminal Justice- wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Trójmieście

Uniwersytet Gdański kierunki

Jakie są kierunki prawnicze w Trójmieście

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)