CRIMINOLOGY AND CRIMINIAL JUSTICE

CRIMINOLOGY AND CRIMINIAL JUSTICE

Studia na kierunku criminology and criminial justice możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
  Miejscowość
   Status uczelni
   Typ uczelni
   Więcej filtrów
   Poziom studiów
   Forma studiów
   Czas trwania
   Uniwersytet Gdański

   Uniwersytet Gdański

   Criminology and criminal justice stopień: (I), czas trwania: 3 lata
   forma: stacjonarne

   CRIMINOLOGY AND CRIMINIAL JUSTICE studia - kierunek studiów

   Studia na kierunku criminology and criminal justice to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

   Studia na kierunku criminology and criminial justice
   Rok akademicki 2023/2024
   Forma studiów stacjonarne
   Poziom studiów studia I stopnia
   Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

   Uczelnie

   Studia na kierunku criminology and criminial justice możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | criminology and criminial justice - uczelnie >

   Opis kierunku

   Criminology and criminal justice to studia, które prowadzone są w języku angielskim i pozwalają na znaczące wzbogacenie słownictwa branżowego. Studenci w trakcie wszystkich semestrów kształcenia otrzymują interdyscyplinarne wykształcenie z pogranicza prawa, sądownictwa i kryminologii. W siatce programowej odnajdą zajęcia poświęcone resocjalizacji, a także medycynie sądowej. Nauczą się również, jakie są metody i techniki zwalczania przestępczości.

    
   Wymagania

   W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku criminology and criminal justice najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, fizyka i astronomia, fizyka, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

   *Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

    

   Praca po studiach

   Criminology and criminal justice przygotowują swoich studentów do pracy w międzynarodowym środowisku. Czekać na nich będą instytucje związane z bezpośrednim funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości. Część absolwentów decyduje się na współpracę z służbami mundurowymi czy zatrudnienie w organizacjach.

   JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

   Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku criminology and criminal justice:

   • biologia,
   • fizyka i astronomia,
   • fizyka,
   • geografia,
   • historia,
   • język obcy,
   • język polski,
   • matematyka,
   • wiedza o społeczeństwie.

    

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   CRIMINOLOGY AND CRIMINIAL JUSTICE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU CRIMINOLOGY AND CRIMINIAL JUSTICE:

   Czego nauczysz się na kierunku Criminology and criminal justice?
   Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dyscyplin oscylujących wokół kryminologii i sądownictwa. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru medycyny sądowej, biologii kryminalnej oraz pedagogiki resocjalizacyjnejDowiesz się także, w jaki sposób przeciwdziałać zachowaniom patologicznym oraz przestępczym.
   Co więcej, zagłębisz się w meandry prawa karnego, którego poznanie jest niezbędne do pracy w branży sądowniczej. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych światowych naukowców i praktyków, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem zawodowym.
   Jako że studia w całości odbywają się po angielsku, będziesz miał szansę zapoznać się ze specjalistyczną terminologią branżową oraz poznać wszystkie najważniejsze międzynarodowe wyniki badań naukowych z obszaru kryminologii.
   Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz na obowiązkowych praktykach studenckich, które odbędziesz w wybranej przez siebie instytucji lub przedsiębiorstwie.

    

   Absolwent powinien posiadać:
   • znajomość przyczyn przestępczości i zachowań patologicznych
   • znajomość prawa karnego
   • znajomość metod i technik zwalczania przestępczości
   • znajomość medycyny sądowej i psychopatologii
   • znajomość podstaw pedagogiki resocjalizacyjnej
   • znajomość biologii kryminalnej
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
   • znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym
   • umiejętnośc praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

   Jak wyglądają studia na kierunku Criminology and criminial justice?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek Criminology and criminial justice jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

    

   Studia na kierunku criminology and criminal justice możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami prawnymi i społecznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów na kierunku Criminology and criminial justice zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. Jako student będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat socjologii, kryminologii czy wybranych dyscyplin prawa.

   W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

   • Introduction to Jurisprudence
   • Basics of Forensic Medicine
   • ABC of Entrepreneurship
   • Social Responsibility

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student tego przyszłościowego kierunku wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim rozwiniesz swoje kompetencje językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

   Ponadto poznasz regulacje prawa karnego i procesowego i nauczysz się ich zastosowania w praktyce. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Odkąd pamiętasz twoim ulubionymi książkami były kryminały? Z wypiekami na twarzy śledziłeś historie słynnych detektywów, a rozwiązywanie zagadek kryminalnych sprawiało Ci ogromną przyjemność? Chciałbyś zawodowo zająć się badaniem przestępczości i wprowadzaniem działań mających na celu przeciwdziałanie tego typu zachowaniom.
   Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to powstał kierunek idealnie dostosowany do twoich potrzeb. Criminology and criminial justice to studia, które przygotowują do pracy w sądownictwie. Dzięki swojemu interdyscyplinarnemu programowi, studenci będą mieli szansę zapoznać się z różnymi aspektami kryminologii i rozwinąć swoje zainteresowania i pasje.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku criminology and criminal justice trwają 3 lata (studia I stopnia) .

   Studia pierwszego stopnia na kierunku Criminology and criminial justice będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU CRIMINOLOGY AND CRIMINIAL JUSTICE:

   Jaka praca po tym kierunku?
   Po ukończeniu studiów na kierunku Criminology and criminal justice zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu prawa, kryminologii, sądownictwa i wielu innych, powiązanych dyscyplin.
   Jako absolwent tego niezwykle interesującego i przyszłościowego kierunku znajdziesz prace w szeroko rozumianym wymiarze sprawiedliwości.
   Uzyskane kompetencje i umiejętności praktyczne sprawią, że idealnie odnajdziesz się w zawodzie kuratora. Równie ciekawą opcją jest objęcie stanowiska prokuratora, sędziego lub prawnika. Zdolności komunikacyjne umożliwią Ci wykonywanie obowiązków mediatora.
   Zaawansowana znajomość języka obcego sprawi, że zyskasz szansę na międzynarodową karierę, zarówno w światowych firmach i korporacjach jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i rozwijać swoje pasje oraz zdobywać dalsze wykształcenie.
    
   Absolwent kierunku criminology and criminal justice znajdzie zatrudnienie jako:
   • prokurator
   • sędzia
   • prawnik
   • mediator
   • kurator sądowy
   • psycholog
   • firmy międzynarodowe

   Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

   Filtrowanie
   Województwo
    Poziom studiów

    Miasta, które oferują studia na kierunku CRIMINOLOGY AND CRIMINIAL JUSTICE

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    Komentarze (0)