Historia

Historia

Historia

27.01.2022

Historia – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2022

Studia na kierunku historia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku historia w UPJP KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku historia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia starożytności
 • historia powszechna średniowiecza
 • dziedzictwo archeologiczne: Europa i świat
 • wstęp do badań historycznych
 • historia historiografii
 • proseminarium z historii starożytnej

 

Historia jest niezwykle intrygującą dziedziną. Dzięki niej można nie tylko poznać przeszłość, lecz także zrozumieć teraźniejszość, a nierzadko również postarać się o przepowiedzenie przyszłości. Historia opowiada o wielkich zwycięstwach i dotkliwych porażkach. O wybitnych umysłach, wynalazkach zmieniających świat, ale także bardzo wiele mówi o nas samych. Pokazuje nam w jaki sposób myślimy, zachowujemy się, jak reagujemy w różnego rodzaju sytuacjach. Historia to coś więcej niż daty i słynne nazwiska. To interesująca podróż. Chcąc ją odbyć należy wybrać studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Założeniem kształcenia na kierunku Historia jest pozyskanie wszechstronnego wykształcenia humanistycznego oraz wszechstronnej wiedzy z zakresu nie tylko historii Polski i historii powszechnej, lecz także historii chrześcijaństwa, historii Europy Wschodniej oraz historii doktryn politycznych i prawnych. Duży nacisk kładziony jest na osobisty rozwój studentów oraz zdobycie umiejętności potrzebnych na współczesnym rynku pracy, nie tylko w zawodzie historyka.

 

Program studiów i przedmioty

Program studiów kierunku Historia pozwala na szczegółowe zaznajomienie się z konkretnym obszarem tematycznym. Studenci oprócz szeroko pojętej wiedzy historycznej, zdobywają także wiedzę z zakresu dziejów chrześcijaństwa, historii i kultury Rosji, Ukrainy, Białorusi oraz innych krajów regionu, jak również z zakresu doktryn politycznych i prawnych poszczególnych epok.

 

Nabywane umiejętności

Historia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie to kierunek, dzięki któremu studenci pozyskują wszechstronną wiedzę i różnorodne umiejętności. Poznają korzenie współczesnej polityki, kulturę ludową poszczególnych narodów, odkrywają chrześcijaństwo jako czynnik kulturotwórczy w dziejach Europy i świata. Niezależnie od wybranej ścieżki kształcenia studenci uczą się kreatywnego myślenia, analizowania wydarzeń, postrzegania rzeczywistości, prowadzenia merytorycznej dyskusji.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w szkolnictwie, administracji publicznej, instytucjach badawczych, mediach, instytucjach kościelnych, muzeach, fundacjach, jednostkach zajmujących się dziedzictwem kulturowym.

 

Opinie

Historia to jeden z najważniejszych kierunków kształcenia, który odnajdziemy w ofertach edukacyjnych wielu szkół wyższych. Ale która uczelnia będzie najlepsza i spełni nasze edukacyjne oczekiwania? Studia w Krakowie to szeroki temat dlatego zawężając nasze poszukiwania, warto zadać pytanie: jakie ma Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie opinie? Paweł, student Historii mówi:

„Studia na Uniwersytecie Papieskim to poważny krok w dorosłość. Tutaj uczymy się nie tylko zagadnień z konkretnych przedmiotów, ale także pracy nad samym sobą. Tutaj przygotowujemy się do wejścia na wymagający rynek pracy, a także rozwijamy umiejętności niezbędne do tego, aby jak najlepiej sobie na nim poradzić.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

HISTORIA - ważne informacje

Historia studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Historię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie:

Absolwent kierunku Historia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • zagadnień politycznych, społecznych i gospodarczych Europy Wschodniej,
 • dziejów chrześcijaństwa,
 • prawoznawstwa,
 • historii doktryn politycznych i prawnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Historia:

Absolwent kierunku Historia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • szkolnictwie,
 • administracji publicznej,
 • instytucjach badawczych,
 • mediach,
 • instytucjach kościelnych,
 • muzeach,
 • fundacjach,
 • jednostkach zajmujących się dziedzictwem kulturowym.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Komentarze (0)