Nauki o rodzinie

Nauki o rodzinie

Nauki o rodzinie

27.01.2022

Nauki o rodzinie – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2022

Studia na kierunku nauki o rodzinie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku nauki o rodzinie w UPJP KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku nauki o rodzinie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Język migowy
 • Ratownictwo
 • Trening integracyjny
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy
 • Antropologia kulturowa
 • Logika z metodologią badań nad rodziną

 

Na pewno każdy słyszał zdanie mówiące, że „rodzina to jest siła”. To prawda, lecz czasem ta siła opada. Rodzina jako jedna z najważniejszych relacji na świecie wymaga uwagi, dbałości i pielęgnacji, a w sytuacji kryzysu reakcji i działań, nastawionych na powodzenie. W jaki sposób dbać o prawidłowe funkcjonowanie rodziny? Jak działać w sytuacji kryzysowej? Na czym polega terapia małżeńska? Tego wszystkiego można dowiedzieć się wybierając kierunek Nauki o rodzinie, realizowany na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.  

Kształcenie na kierunku Nauki o rodzinie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie umożliwia pozyskanie wiedzy dotyczącej małżeństwa i rodziny, wynikającej z nauk psychologicznych, pedagogicznych, socjologicznych, biomedycznych i prawnych, a także filozoficzno- teologicznych. Studenci nabywają różnego rodzaju umiejętności, w tym między innymi organizowania pomocy i wsparcia psychicznego dla zapewnienia podstawowych warunków życia.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Nauk o rodzinie nabywają licznych umiejętności związanych z mediacjami rodzinnymi, terapią zajęciową, jak również interwencją kryzysową. Studenci uczą się udzielać wsparcia emocjonalnego, zapewniać poczucie bezpieczeństwa, redukować lęk u osób potrzebujących. Ponadto, nabywają zdolności prowadzenia różnych form terapii, takich jak: arteterapia, ergoterapia, muzykoterapia, czy też wzmacniania zdolności środowisk lokalnych i rodzin do samodzielnego rozwiązywania własnych problemów.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku Nauki o rodzinie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w poradniach małżeńskich, poradniach rodzinnych, ośrodkach interwencji kryzysowej, placówkach specjalistycznych.

 

Opinie

Kierunki studiów w Krakowie tworzą razem ogromną przestrzeń edukacyjną, w której każdy znajdzie dyscyplinę odpowiadającą własnym zainteresowaniom. Uczelnie proponują bogate oferty dydaktyczne, a omawiany przez nas UPJPII przoduje w tych standardach. Jakie ma Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie opinie? Daria, studentka Nauk o rodzinie mówi:

„Wybrałam studia na kierunku Nauki o rodzinie na Uniwersytecie Papieskim, ponieważ wydaje mi się, że coraz mniej czasu poświęca się rodzinie i relacjom w niej. Rodziny potrzebują specjalistów, fachowców z określonymi umiejętności, a nie zwyczajnych absolwentów bez pasji i chęci pomocy.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

NAUKI O RODZINIE - ważne informacje

Nauki o rodzinie studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Nauki o rodzinie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II:

Absolwent kierunku Nauki o rodzinie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • funkcjonowania małżeństwa i rodziny,
 • mediacji rodzinnej,
 • terapii zajęciowej,
 • interwencji kryzysowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Nauki o rodzinie:

Absolwent kierunku Nauki o rodzinie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • poradniach małżeńskich,
 • poradniach rodzinnych,
 • ośrodkach interwencji kryzysowej,
 • placówkach specjalistycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Komentarze (0)