Kosmetologia

Kosmetologia

05.02.2024

Kosmetologia – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku kosmetologia w
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Nietrudno zauważyć wzrost zainteresowania kosmetologią. Coraz więcej osób zaczyna przykładać wagę do zdrowego wyglądu i poddaje się różnorodnym zabiegom. Rosnąca popularność tej dyscypliny niesie za sobą pewne wymagania rynku. Potrzebni są nowi specjaliści. A tych kształci Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, zapewniająca pozyskanie dogłębnej wiedzy z dziedziny dermatologii, produkcji kosmetyków, ich dystrybucji, a przede wszystkim nabycie szeregu umiejętności pozwalających na wykonywanie nieszablonowych zabiegów.

 

Nabywane umiejętności

Kształcenie na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy umożliwia pozyskanie ogólnej wiedzy z zakresu nauk o zdrowiu, nauk społecznych, nauk humanistycznych oraz wiedzy szczegółowej z zakresu kosmetologii. Studenci uczą się planować rodzaj zabiegu kosmetycznego, stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem, wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań. Ponadto, zdobywają wiedzę na temat prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania.

 

Program studiów

Program studiów kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy stworzony jest w taki sposób, aby realizował jak najwięcej zajęć praktycznych, ponieważ najistotniejszym założeniem studiów jest przygotowanie do wykonywania zawodu. Zajęcia odbywają się w jednej z najnowocześniejszych pracowni kosmetycznych w kraju, a prowadzone są przez doświadczonych praktyków. Studenci w toku studiów uczą się wykonywania nowoczesnych i najbardziej pożądanych przez klientów zabiegów, pracując na nowoczesnym sprzęcie oraz wykorzystując znane i ekskluzywne marki kosmetyków. Nabyte umiejętności i wiedzę wykorzystują podczas praktyk zawodowych w gabinetach kosmetologicznych.

 

Praca po studiach

A co po studiach? Absolwenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, centrach sportowych, ośrodkach SPA, kurortach, uzdrowiskach, przychodniach rehabilitacyjnych, gabinetach masażu, poradniach ortopedycznych.

 

Opinie

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że skoro Kosmetologia cieszy się rosnącą popularnością, to odnalezienie jej w ofertach dydaktycznych szkół wyższych nie stanowi dużego problemu. A gdzie studiować ten kierunek w Bydgoszczy? Przede wszystkim w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy opinie? Klaudia, studentka Kosmetologii mówi:

„To, co wyróżnia Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu to przede wszystkim studia nastawione na praktykę. Tutaj najważniejsze jest zdobywanie i rozwijanie umiejętności, bo przecież one świadczą o profesjonalnym przygotowaniu do zawodu.”

 

Kosmetologia Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 4300 zł

studia niestacjonarne: od 4300 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

 

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

Kosmetologia studia Bydgoszcz

Kosmetologia studia

Kosmetologia studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Kosmetologię w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego,
 • przeprowadzania analizy kolorystycznej,
 • odczytywania receptury kosmetycznej,
 • rozpoznawania chorobowych zmian skóry,
 • chemii kosmetycznej,
 • podologii,
 • estetyki.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • ośrodkach odnowy biologicznej,
 • gabinetach kosmetycznych,
 • ośrodkach SPA,
 • kurortach,
 • uzdrowiskach,
 • gabinetach masażu,
 • poradniach ortopedycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Komentarze (0)