Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy 2021

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Pielęgniarstwo należy do grona zawodów wymagających i niełatwych. Aby wykonywać go prawidłowo potrzebna jest nie tylko szeroka wiedza i liczne umiejętności, ale także cechy osobowości, których nie da się nabyć albo nauczyć. Praca pod presją czasu, nieustanne skupienie…nie wszyscy sprawdziliby się w tym ważnym, niezwykle potrzebnym i szlachetnym zawodzie. Wspomnieliśmy, że aby zostać pielęgniarką bądź pielęgniarzem należy posiadać wiedzę i umiejętności. Gdzie można je nabyć? W Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, na kierunku Pielęgniarstwo.

Kształcenie na kierunku Pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy zakłada profesjonalne przygotowanie do praktyki pielęgniarskiej. Studenci pozyskują szeroką wiedzę z obszaru nauk medycznych oraz wiedzę szczegółową z zakresu pielęgniarstwa, udzielania świadczeń w zakresie promowania, zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom, sprawowania całościowej i zindywidualizowanej opieki nad chorym, niepełno-sprawnym i umierającym, nawiązywania współpracy w zespołach opieki zdrowotnej oraz inicjowania i wspierania działań społeczności lokalnej na rzecz zdrowia.

 

Program studiów

Program studiów kierunku Pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy nastawiony jest na kształcenie praktyczne. Atuty kierunku to kompleksowo i nowocześnie wyposażone pracownie, kadra naukowa złożona z doświadczonych profesorów i doktorów, praktyki odbywane w najlepszych placówkach medycznych, ćwiczenia realizowane w małych grupach.

 

Praca po studiach

Z pokaźnym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Pielęgniarstwa w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, specjalistycznych ośrodkach szkoleniowo- rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, hospicjach i domach opieki, ośrodkach sportowych, gabinetach i klinikach kosmetologicznych.

 

Opinie

Pielęgniarstwo to zawód szczególny, zatem do jego wykonywania potrzebne jest solidne przygotowanie. Zainteresowani studiami w Bydgoszczy bez problemu odnajdą uczelnie, w których realizowane jest Pielęgniarstwo, ale w jaki sposób wybrać najlepszą z nich? Czy warto przyjrzeć się bliżej omawianej przez nas uczelni? Jakie ma Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy opinie? Natalia, studentka Pielęgniarstwa mówi:

„Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu to uczelnia inna niż wszystkie. Tutaj nie ma niepotrzebnych przedmiotów i zajęć, które tylko mają wypełnić plan. Tutaj liczy się praktyka, zdobywanie konkretnych umiejętności. To uczelnia dla ambitnych.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy:

Absolwent kierunku Pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • anatomii,
 • fizjologii,
 • interpretowania dostępnych wyników w badaniu fizykalnym,
 • czynników warunkujących zdrowie publiczne,
 • dokumentowania przeprowadzonego badania,
 • identyfikowania podstawowych procesów zachodzących w żywym organizmie,
 • rehabilitacji i pielęgnowania niepełnosprawnych,
 • pielęgniarstwa w zagrożeniu życia.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Pielęgniarstwo:

Absolwent kierunku Pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia,
 • ośrodkach dla osób niepełnosprawnych,
 • specjalistycznych ośrodkach szkoleniowo- rehabilitacyjnych,
 • uzdrowiskach,
 • hospicjach i domach opieki,
 • ośrodkach sportowych,
 • gabinetach i klinikach kosmetologicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Pielęgniarstwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Bydgoszczy

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)