Pielęgniarstwo – studia online

Pielęgniarstwo – studia online

Pielęgniarstwo – studia online studia – kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest przyczyna nierównego traktowania lekarzy i pielęgniarek, skoro praca tych drugich jest niejednokrotnie cięższa i wymagająca nieustannego kontaktu z pacjentami problematycznymi?

Wyjaśnienia tego problemu należałoby pewnie szukać u źródła – od zamierzchłych czasów lekarze cieszyli się największym wśród przedstawicieli wszystkich zawodów prestiżem społecznym, co przełożyło się na dzisiejszy stan rzeczy wymuszający na pielęgniarkach liczne strajki i protesty głodowe. Całe szczęście nie brakuje młodych ludzi, którzy czują powołanie do niesienia pomocy innym nawet jeśli miałoby to oznaczać stosunkowo niską pensję.

Studia na kierunku pielęgniarstwo – studia online powstały w odpowiedzi na nieustannie rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowaną kadrę medyczną mogącą świadczyć swoje usługi zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Chciałbyś podjąć niezwykle trudną misję niesienia pomocy innym niejednokrotnie za wynagrodzenie niewspółmierne do wykonywanej pracy? Nie są ci straszne trudy szpitalnej codzienności? Posiadasz dużą wytrzymałość fizyczną i jesteś odporny na pracę pod presją czasu i odpowiedzialności? Jeśli tak, to studia na kierunku pielęgniarstwo – studia online z pewnością zostały stworzone właśnie dla ciebie!

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia kierunku pielęgniarstwo – studia online, w procesie rekrutacji na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata rekrutacyjna i semestralna.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO – STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE PIELĘGNIARSTWO – STUDIA ONLINE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO – STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Medyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku pielęgniarstwo – studia online

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • podstaw farmakologii, położnictwa, opieki paliatywnej, psychologii
  • pielęgniarstwa w różnych specjalizacjach medycznych 
  • kompetencji interpersonalnych pozwalających na kontakt z pacjentem zdrowym i chorym
  • zasad bezpieczeństwa podczas pracy z potencjalnie skażonym materiałem biologicznym
  • pobierania krwi, wykonywania szczepień, dezynfekcji narzędzi medycznych

  Jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo online?

   

  1. Tryb studiów

  Chciałbyś rozwijać dalej swoją wiedzę, ale jednocześnie czujesz, że brak ci czasu na uczęszczanie na kolejne zajęcia? Zależy ci na tym, by w przyszłości wykonywać jeden z najpopularniejszych zawodów medycznych? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, śmiało możesz wybrać studia na kierunku pielęgniarstwo online.

  Uczelnie w Polsce coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom studentów i tworzą takie oferty dydaktyczne, które pozwolą im na naukę w komfortowych warunkach. W przypadku studiów online kształcić się będziesz przede wszystkim przez platformy e-learningowe i czeka cię raptem kilka zjazdów. Pamiętaj, że tego typu studia wiążą się na ogół z uiszczaniem opłat za czesne.

   

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Pielęgniarstwo zaliczane jest przede wszystkim do grona kierunków medycznych. Na początku szczegółowo zapoznawać się będziesz z podstawowymi naukami biologicznymi i chemicznymi, które zagwarantują ci stabilne podstawy wiedzy.

   

  W programie kształcenia odnajdziesz przedmioty, które zagwarantują ci wiedzę z:

  • anatomii i fizjologii człowieka;
  • genetyki;
  • patologiami w obrębie anatomii i fizjologii
  • farmakologii
  • radiologii
  • psychologii
  • zdrowia publicznego
  • prawa medycznego
  • socjologii
  • pedagogiki
  • dietetyka
  • czy etyką zawodu pielęgniarki.

   

  Pamiętaj, że studia takie jak pielęgniarstwo online kształcić będą również twoje kompetencje miękkie, ponieważ to one odgrywają szczególną rolę podczas komunikacji z pacjentem i jego najbliższym otoczeniem. Pielęgniarki to osoby, które powinny przynosić ulgę w bólu oraz dodawać wsparcia i otuchy na każdym etapie diagnozy, leczenia oraz rekonwalescencji chorego.

   

  3. Nabywane umiejętności

  Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku pielęgniarstwo – studia online? Studia od początku nauczą cię systematyczności i doskonałej organizacji swojego czasu ze względu na niestandardowy tryb ich prowadzenia, który wydaje się łatwiejszy tylko na pierwszy rzut oka.

  Poza zdobyciem szerokiej, kompleksowej wiedzy medycznej, obejmującej swoim zasięgiem niemal wszystkie odgałęzienia medycyny, począwszy od pediatrii, skończywszy na onkologii. Ponadto podstawy psychologii, z którymi też nieuchronnie się zetkniesz, pozwolą ci zrozumieć jak ważna jest dobra komunikacja z pacjentem.

  Szpitalne praktyki znacznie wpłyną na twoją empatię kształtując ją w odpowiednią stronę odchodzącą od nadwrażliwości - wzruszająca się na każdym kroku pielęgniarka z pewnością nie byłaby brana poważnie. 

  Ile trwają studia na kierunku pielęgniarstwo online?

  Studia na kierunku pielęgniarstwo można podzielić na dwa komplementarne cykle kształcenia. Pierwszy z nich obejmuje trzy lata edukacji i zapewnia wszystkie podstawowe kompetencje i umiejętności, jakie powinni posiadać abiturienci studiów pielęgniarskich. Na zakończenie tego etapu kształcenia podchodzą oni do obrony pracy licencjackiej. Jeżeli powiedzie się ona pomyślnie, to mogą oni rozpocząć już pierwsze aktywności zawodowe.

  Drugi etap kształcenia, niedostępny aktualnie w formie online, obejmuje studia drugiego stopnia (magisterskie), które trwają dwa lata. Podczas ich trwania studenci pielęgniarstwa zyskują dodatkową wiedzę z zakresu zarządzania i znacznie poszerzają swoją wiedzą kierunkową. Finalizacją edukacji jest przystąpienie do egzaminu magisterskiego.

  Osoby, które zdecydowały się na ukończenie tego stopnia kształcenia, mogą z powodzeniem ubiegać się o pracę na stanowiskach kierowniczych.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku pielęgniarstwo – studia online

  Praca po studiach

  Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku pielęgniarstwo – studia online? To w znacznej mierze będzie zależało od stopnia twojej wytrzymałości psychicznej.

  Dla najdzielniejszych na pewno znajdzie się praca w hospicjach i szpitalach na oddziałach onkologicznych. Jeśli natomiast wyjątkowo cenisz sobie pracę z dziećmi, żłobki, przedszkola i szkoły będą stały przed tobą otworem.

  Ponadto zatrudnisz się w przychodniach, placówkach rehabilitacyjnych i wielu innych miejscach, w których pomoc pielęgniarska jest nieoceniona.

   

  Absolwent kierunku stosowana psychologia zwierząt znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • szpitalach i przychodniach
  • placówkach oświatowych (żłobki, przedszkola, szkoły, świetlice środowiskowe)
  • gabinety rehabilitacyjne
  • domy opieki i spokojnej starości
  • hospicjach
  • zakładach penitencjarnych 

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO – STUDIA ONLINE

  Komentarze (1)

  Agnieszka Olech odpowiedz

  Witam,jestem zainteresowana studiowaniem online Pielęgniarstwo 1 stopnia