Pielęgniarstwo – studia online

Pielęgniarstwo – studia online

Pielęgniarstwo – studia online studia – kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest przyczyna nierównego traktowania lekarzy i pielęgniarek, skoro praca tych drugich jest niejednokrotnie cięższa i wymagająca nieustannego kontaktu z pacjentami problematycznymi? Wyjaśnienia tego problemu należałoby pewnie szukać u źródła – od zamierzchłych czasów lekarze cieszyli się największym wśród przedstawicieli wszystkich zawodów prestiżem społecznym, co przełożyło się na dzisiejszy stan rzeczy wymuszający na pielęgniarkach liczne strajki i protesty głodowe. Całe szczęście nie brakuje młodych ludzi, którzy czują powołanie do niesienia pomocy innym nawet jeśli miałoby to oznaczać stosunkowo niską pensję. Studia na kierunku pielęgniarstwo – studia online powstały w odpowiedzi na nieustannie rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowaną kadrę medyczną mogącą świadczyć swoje usługi zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Chciałbyś podjąć niezwykle trudną misję niesienia pomocy innym niejednokrotnie za wynagrodzenie niewspółmierne do wykonywanej pracy? Nie są ci straszne trudy szpitalnej codzienności? Posiadasz dużą wytrzymałość fizyczną i jesteś odporny na pracę pod presją czasu i odpowiedzialności? Jeśli tak, to studia na kierunku pielęgniarstwo – studia online z pewnością zostały stworzone właśnie dla ciebie!

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku pielęgniarstwo – studia online? Studia od początku nauczą cię systematyczności i doskonałej organizacji swojego czasu ze względu na niestandardowy tryb ich prowadzenia, który wydaje się łatwiejszy tylko na pierwszy rzut oka. Poza zdobyciem szerokiej, kompleksowej wiedzy medycznej, obejmującej swoim zasięgiem niemal wszystkie odgałęzienia medycyny, począwszy od pediatrii, skończywszy na onkologii. Ponadto podstawy psychologii, z którymi też nieuchronnie się zetkniesz, pozwolą ci zrozumieć jak ważna jest dobra komunikacja z pacjentem. Szpitalne praktyki znacznie wpłyną na twoją empatię kształtując ją w odpowiednią stronę odchodzącą od nadwrażliwości - wzruszająca się na każdym kroku pielęgniarka z pewnością nie byłaby brana poważnie. 

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku pielęgniarstwo – studia online? To w znacznej mierze będzie zależało od stopnia twojej wytrzymałości psychicznej. Dla najdzielniejszych na pewno znajdzie się praca w hospicjach i szpitalach na oddziałach onkologicznych. Jeśli natomiast wyjątkowo cenisz sobie pracę z dziećmi, żłobki, przedszkola i szkoły będą stały przed tobą otworem. Ponadto zatrudnisz się w przychodniach, placówkach rehabilitacyjnych i wielu innych miejscach, w których pomoc pielęgniarska jest nieoceniona.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia kierunku pielęgniarstwo – studia online, w procesie rekrutacji na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata rekrutacyjna i semestralna.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO – STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku pielęgniarstwo – studia online

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstaw farmakologii, położnictwa, opieki paliatywnej, psychologii
 • pielęgniarstwa w różnych specjalizacjach medycznych 
 • kompetencji interpersonalnych pozwalających na kontakt z pacjentem zdrowym i chorym
 • zasad bezpieczeństwa podczas pracy z potencjalnie skażonym materiałem biologicznym
 • pobierania krwi, wykonywania szczepień, dezynfekcji narzędzi medycznych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku pielęgniarstwo – studia online

Absolwent kierunku stosowana psychologia zwierząt znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • szpitalach i przychodniach
 • placówkach oświatowych (żłobki, przedszkola, szkoły, świetlice środowiskowe)
 • gabinety rehabilitacyjne
 • domy opieki i spokojnej starości
 • hospicjach
 • zakładach penitencjarnych 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO – STUDIA ONLINE

Komentarze (0)