Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo

27.03.2024

Pielęgniarstwo – Akademia Kujawsko- Pomorska rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Akademii Kujawsko- Pomorskiej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku pielęgniarstwo w AKP BYDGOSZCZ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Przez dziesiątki lat pielęgniarstwo zmieniało swoje oblicze. Zmieniały się metody, standardy, zasady, a nawet stroje. Zmianie nie uległa podstawa tego zawodu, czyli pomoc drugiemu człowiekowi. Mogłoby się wydawać, że pielęgniarstwo jest jednym z najstarszych zawodów świata. Naturalnie tak jest, ale ujęcie w profesjonalne ramy nastąpiło dopiero na przełomie XIX i XX wieku. A jak wygląda pielęgniarstwo XXI wieku? O tym mogą przekonać się osoby, które wybiorą studia w Akademii Kujawsko- Pomorskiej.

Kształcenie na kierunku Pielęgniarstwo w Akademii Kujawsko- Pomorskiej umożliwia pozyskanie ogólnej wiedzy z zakresu nauk medycznych oraz szczegółowej wiedzy z obszaru pielęgniarstwa. Studenci nabywają umiejętności korzystania z wiedzy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki, udzielania świadczeń w zakresie promowania, zachowania i zdrowia i zapobiegania chorobom, a także sprawowania całościowej i zindywidualizowanej opieki nad chorym, niepełnosprawnym i umierającym. Ponadto, uczą się prawidłowej komunikacji w miejscu pracy, organizowania pracy własnej oraz nawiązywania współpracy w zespołach opieki zdrowotnej.

http://kpsw.edu.pl/rekrutacja-kpsw/zasady-rekrutacji 

 

Program studiów i przedmioty

Pielęgniarstwo główne przedmioty:

 • podstawy pielęgniarstwa,
 • genetyka,
 • prawo medyczne,
 • zakażenia szpitalne,
 • opieka paliatywna,
 • anatomia,
 • zdrowie publiczne,
 • promocja zdrowia

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w bydgoskiej KPSW dostarczają szerokiej wiedzy i licznych umiejętności. Studenci potrafią określać standardy profesjonalnej opieki w każdym wieku i stanie zdrowia pacjenta, samodzielnie prowadzić badania naukowe, organizować i nadzorować opiekę pielęgniarską, opracowywać i wdrażać do praktyki zawodowej narzędzia monitorowania i oceny jakości opieki pielęgniarskiej, opracowywać programy edukacji zdrowotnej i realizować je w odniesieniu do wybranego środowiska społecznego, z uwzględnieniem potrzeb społeczności lokalnych.

 

Praca po studiach

Z pokaźnym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Pielęgniarstwa w Akademii Kujawsko- Pomorskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w szpitalach, zakładach pielęgnacyjno- opiekuńczych, ośrodkach opieki paliatywno- hospicyjnej, domach opieki społecznej.

 

Opinie

Studia w Bydgoszczy dają wiele możliwości edukacyjnych, dlatego w mieście tym każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy znajdzie coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Planując studiować Pielęgniarstwo warto dowiedzieć się: jakie ma Akademia Kujawsko- Pomorska opinie? Kamila, studentka Pielęgniarstwa mówi:

„Studia w KPSW to przygotowanie do zawodu. Ale z racji tego, że zawód pielęgniarki jest specyficzny to nie tylko nabywamy umiejętności i wiedzy medycznej, ale także rozwijamy w sobie cechy niezbędne w tej pracy. Ta uczelnia kształci na sto procent, więc każdemu mogę ją polecić.”

 

 

STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

 

 

PIELĘGNIARSTWO - ważne informacje

Pielęgniarstwo studia Bydgoszcz

Pielęgniarstwo studia

Pielęgniarswo studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Pielęgniarstwo w Akademii Kujawsko- Pomorskiej:

Absolwent kierunku Pielęgniarstwo w Akademii Kujawsko- Pomorskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • anatomii i fizjologii,
 • diagnostyki radiologicznej,
 • mikrobiologii i parazytologii,
 • prowadzenia badań naukowych,
 • zewnętrznych i wewnętrznych czynników chorobotwórczych,
 • niepożądanego działania leków,
 • zachowania i rozwoju człowieka,
 • charakteryzowania poszczególnych grup leków.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Pielęgniarstwo:

Absolwent kierunku Pielęgniarstwo w Akademii Kujawsko- Pomorskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • szpitalach,
 • zakładach pielęgnacyjno- opiekuńczych,
 • sanatoriach i uzdrowiskach,
 • ośrodkach opieki paliatywno- hospicyjnej,
 • domach opieki społecznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Kujawsko-Pomorska

Komentarze (0)