Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo – Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy 2021

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Przez dziesiątki lat pielęgniarstwo zmieniało swoje oblicze. Zmieniały się metody, standardy, zasady, a nawet stroje. Zmianie nie uległa podstawa tego zawodu, czyli pomoc drugiemu człowiekowi. Mogłoby się wydawać, że pielęgniarstwo jest jednym z najstarszych zawodów świata. Naturalnie tak jest, ale ujęcie w profesjonalne ramy nastąpiło dopiero na przełomie XIX i XX wieku. A jak wygląda pielęgniarstwo XXI wieku? O tym mogą przekonać się osoby, które wybiorą studia w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

Kształcenie na kierunku Pielęgniarstwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy umożliwia pozyskanie ogólnej wiedzy z zakresu nauk medycznych oraz szczegółowej wiedzy z obszaru pielęgniarstwa. Studenci nabywają umiejętności korzystania z wiedzy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki, udzielania świadczeń w zakresie promowania, zachowania i zdrowia i zapobiegania chorobom, a także sprawowania całościowej i zindywidualizowanej opieki nad chorym, niepełnosprawnym i umierającym. Ponadto, uczą się prawidłowej komunikacji w miejscu pracy, organizowania pracy własnej oraz nawiązywania współpracy w zespołach opieki zdrowotnej.

http://kpsw.edu.pl/rekrutacja-kpsw/zasady-rekrutacji 

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • podstawy pielęgniarstwa,
 • genetyka,
 • anatomia,
 • zdrowie publiczne,
 • promocja zdrowia

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w bydgoskiej KPSW dostarczają szerokiej wiedzy i licznych umiejętności. Studenci potrafią określać standardy profesjonalnej opieki w każdym wieku i stanie zdrowia pacjenta, samodzielnie prowadzić badania naukowe, organizować i nadzorować opiekę pielęgniarską, opracowywać i wdrażać do praktyki zawodowej narzędzia monitorowania i oceny jakości opieki pielęgniarskiej, opracowywać programy edukacji zdrowotnej i realizować je w odniesieniu do wybranego środowiska społecznego, z uwzględnieniem potrzeb społeczności lokalnych.

 

Praca po studiach

Z pokaźnym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Pielęgniarstwa w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w szpitalach, zakładach pielęgnacyjno- opiekuńczych, ośrodkach opieki paliatywno- hospicyjnej, domach opieki społecznej.

 

Opinie

Studia w Bydgoszczy dają wiele możliwości edukacyjnych, dlatego w mieście tym każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy znajdzie coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Planując studiować Pielęgniarstwo warto dowiedzieć się: jakie ma Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy opinie? Kamila, studentka Pielęgniarstwa mówi:

„Studia w KPSW to przygotowanie do zawodu. Ale z racji tego, że zawód pielęgniarki jest specyficzny to nie tylko nabywamy umiejętności i wiedzy medycznej, ale także rozwijamy w sobie cechy niezbędne w tej pracy. Ta uczelnia kształci na sto procent, więc każdemu mogę ją polecić.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Pielęgniarstwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej:

Absolwent kierunku Pielęgniarstwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • anatomii i fizjologii,
 • diagnostyki radiologicznej,
 • mikrobiologii i parazytologii,
 • prowadzenia badań naukowych,
 • zewnętrznych i wewnętrznych czynników chorobotwórczych,
 • niepożądanego działania leków,
 • zachowania i rozwoju człowieka,
 • charakteryzowania poszczególnych grup leków.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Pielęgniarstwo:

Absolwent kierunku Pielęgniarstwo w Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • szpitalach,
 • zakładach pielęgnacyjno- opiekuńczych,
 • sanatoriach i uzdrowiskach,
 • ośrodkach opieki paliatywno- hospicyjnej,
 • domach opieki społecznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Pielęgniarstwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Bydgoszczy

Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Bydgoszczy

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)