Lingwistyka stosowana

Lingwistyka stosowana

Lingwistyka stosowana

27.01.2022

Lingwistyka stosowana – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2022

Studia na kierunku lingwistyka stosowana na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w UAM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Lingwistyka stosowana jest dziedziną, która zajmuje się rozpoznawaniem i badaniem zagadnień związanych z językiem oraz rozwiązywaniem występujących w praktyce problemów językowych. To propozycja dla tych, którzy chcą nabyć zaawansowanych umiejętności językowych oraz zostać specjalistami w zakresie ustnych i pisemnych tłumaczeń.

Kształcenie na kierunku Lingwistyka stosowana na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie trzech języków obcych, przede wszystkim angielskiego i niemieckiego oraz jednego języka spośród: rosyjskiego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Studia prowadzą do przygotowania tłumaczy, nauczycieli szkół języków, pracowników firm zagranicznych, wydawnictw, czy mediów. Studenci zdobywają wiedzę językową konieczną do interpretacji tekstów specjalistycznych, nabywają umiejętność tłumaczenia różnych gatunków tekstów - literackich, medialnych, naukowych i popularnonaukowych, a także użytkowych i reklamowych, tak istotnych w komunikacji biznesowej.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • edukacja informacyjna i źródłowa,
 • praktyczna nauka języka niemieckiego,
 • praktyczna nauk języka angielskiego,
 • gramatyka języka angielskiego,
 • język niemiecki w biznesie,
 • pedagogika ogólna,
 • emisja głosu,
 • język angielski w biznesie

 

Nabywane umiejętności

Studenci Lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nabywają umiejętności w zakresie języka angielskiego i języka niemieckiego. Poznają zasady przekładoznawstwa i rozwijają umiejętności umożliwiające skuteczne tłumaczenie pisemne i ustne tekstów specjalistycznych. Ponadto, nabywają umiejętności gromadzenia, przetwarzania i przekazywania informacji.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przedsiębiorstwach międzynarodowych, biurach tłumaczeń, szkołach językowych, firmach outsourcingowych, bankach, wydawnictwach, mediach.

 

Opinie

Dokąd udać się na studia? Wybrać tę, czy inną uczelnię? Pytania, jakie zadają sobie kandydaci można wymieniać w nieskończoność. Chcąc wprowadzić odrobinę porządku w planowanie edukacji, jeśli chcemy studiować w Poznaniu, zadajmy pytanie o uczelnię znajdującą się w tym mieście. Jakie ma Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opinie? Angelika, studentka Lingwistyki stosowanej mówi:

„Studia na UAM to możliwość zdobycia szerokiej wiedzy, wielu umiejętności, a także bardzo ważnych dzisiaj kompetencji, dzięki którym łatwiej zaadaptować się w nowym środowisku, odnaleźć w nowym zespole.”

 

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

LINGWISTYKA STOSOWANA - ważne informacje

Lingwistyka stosowana studia Poznań

Lingwistyka stosowana studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza:

Absolwent kierunku Lingwistyka stosowana na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • zasad tłumaczeń tekstów ekonomicznych,
 • tłumaczenia konsekutywnego i symultanicznego,
 • języka biznesu,
 • zasad komunikacji międzykulturowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Lingwistyka stosowana:

Absolwent kierunku Lingwistyka stosowana na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • przedsiębiorstwach międzynarodowych,
 • biurach tłumaczeń,
 • szkołach językowych,
 • firmach outsourcingowych,
 • bankach,
 • wydawnictwach,
 • mediach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku lingwistyka stosowana brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

język obcy, język polski

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji na studia jest ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Komentarze (0)