Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

01.02.2022

Turystyka i rekreacja – Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu 2022

Turystyka i rekreacja to kierunek, który wybierają ci, którym nie w głowie bezczynne siedzenie w domu. Ponadto, jest to kierunek, który ulega modyfikacjom, aby jak najlepiej dostosowywać się do panujących trendów na rynku.

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w WSHIU POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu umożliwia pozyskanie wiedzy złożonej z zagadnień związanych z naukami społecznymi, przyrodniczymi i ekonomicznymi. Studenci nabywają umiejętności przede wszystkim w zakresie organizowania pracy i podejmowania przedsięwzięć w sferze turystyki i rekreacji oraz przygotowywania ofert turystycznych i rekreacyjnych. Ponadto, studenci mogą rozwijać zainteresowania w zakresie wybranej ścieżki specjalizacyjnej: Turystyki międzynarodowej, Menedżera eventów, Animacji czasu wolnego, Jeździectwa i hipoterapii oraz Hotelarstwa, wellness i SPA.

 

Program kształcenia na kierunku Turystyka i rekreacja skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać obszerną wiedzę i liczne umiejętności, które razem stanowić będą podstawę do przyszłej działalności zawodowej. Studenci zaznajamiają się między innymi z ekonomią, organizacją i zarządzaniem, historią architektury i sztuki, ekologią i ochroną środowiska. Poznają geografię turystyczną, zasady obsługi ruchu turystycznego, pedagogikę czasu wolnego, czy ekonomikę turystyki i rekreacji. Ponadto, otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań i zdobywania wiedzy szczegółowej i specjalistycznej w zakresie turystyki międzynarodowej, hotelarstwa, spa i wellness, eventów oraz ośrodków jeździeckich. Oznacza to, że zaznajamiają się między innymi z organizacją kongresów i konferencji, specyfiką pracy menedżera eventów, zarządzaniem obiektami hotelarskimi, czy funkcjonowaniem biur podróży.

Absolwenci studiów na kierunku Zarządzanie wyróżniają się szeroką wiedzą oraz licznymi umiejętnościami praktycznymi i kompetencjami społecznymi. Pozyskane wykształcenie będą mogli wykorzystać na różnych stanowiskach; na przykład pilota wycieczek, animatora czasu wolnego, menedżera hotelu, czy rezydenta biura podróży.

 

 

Program studiów i przedmioty

Studia na Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu oparte są na bogatym programie nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • geografia turystyczna,
 • obsługa ruchu turystycznego,
 • ekonomika turystyki i rekreacji,
 • pedagogika czasu wolnego,
 • krajoznawstwo,
 • podstawy żywienia człowieka,
 • kształtowanie środowiska i ochrona przyrody,
 • elementy prawa w turystyce

 

Nabywane umiejętności

Studenci Turystyki i rekreacji nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie stosowania prawa w działalności turystycznej i rekreacyjnej, oceny zjawisk gospodarczych na podstawie wskaźników ekonomicznych, rozpoznawania zjawisk występujących we współczesnej turystyce, organizowania ruchu turystycznego, organizowania i realizowania imprez turystycznych różnego typu, klasyfikowania i charakteryzowania obiektów i usług hotelarskich, analizy procesów kształtujących środowisko.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Turystyki i rekreacji w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w biurach podróży, hotelach, agencjach eventowych, ośrodkach sportowych, instytucjach kultury.

 

Opinie

Turystyka i rekreacja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków, który bardzo często pojawia się w katalogach dydaktycznych. Bogata oferta studiów może wprowadzić niemałe zamieszanie, a także utrudnić podjęcie decyzji. W której uczelni studiować? Może w tej, którą właśnie omawiamy? Jakie ma Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu opinie? Natalia, studentka Turystyki i rekreacji mówi:

„Studiuję Turystykę i rekreację w WSHIU, aby przygotować się do pracy w wymarzonej branży. Studia dają wszystko, co potrzebne, aby odnieść zawodowy sukces – obszerną wiedzę, różnorodne umiejętności i kompetencje. Tylko od nas zależy w jaki sposób je wykorzystamy.”

 

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

TURYSTYKA I REKREACJA - ważne informacje

Turystyka i rekreacja studia Poznań

Turystyka i rekreacja studia

Turystyka i rekreacja studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Turystykę i rekreację w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • fizjologii człowieka,
 • animacji czasu wolnego,
 • identyfikowania uwarunkowań rozwoju turystyki,
 • organizowania ruchu turystycznego,
 • ekonomiki turystyki i rekreacji,
 • klasyfikowania i charakteryzowania obiektów i usług hotelarskich,
 • planowania i organizowania spotkań biznesowych,
 • komunikacji marketingowej,
 • zasad kierowania ośrodkiem jeździeckim.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Turystyka i rekreacja:

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • biurach podróży,
 • hotelach,
 • agencjach eventowych,
 • ośrodkach sportowych,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Komentarze (0)