Studia sportowe Poznań

Studia sportowe Poznań

Studia sportowe Poznań

Największy wybór studiów

sportowych w Poznaniu

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Studia sportowe Poznań | woj. wielkopolskie

Studia sportowe w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W POZNANIU POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu są Studia sportowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI SPORTOWE W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI SPORTOWE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe w Poznaniu

Na studia sportowe, podobnie jak na większość prowadzonych studiów obowiązuje konkurs świadectw, który decyduje o przyjęciu kandydata na studia. Wasze wyniki mogą wzmocnić różnego rodzaju dyplomy i osiągnięcia zdobyte w trakcie edukacji podstawowej i średniej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA SPORTOWE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia sportowe w Poznaniu?

Studia sportowe to idealne rozwiązanie dla osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę na temat życia i zdrowia człowieka, przy jednoczesnym aktywnym ćwiczeniu umiejętności fizycznych i poprawianiu sprawności. Dzięki tego rodzaju studiom możecie pogodzić dwie ścieżki rozwoju - z jednej strony podjąć wysiłek zdobycia wykształcenia wyższego i jednocześnie rozwoju Waszej sportowej pasji.

Studia sportowe w Poznaniu to także wspaniałe rozwiązanie dla osób pragnących działać w branży sportowej. Tu nauczycie się jak profesjonalnie zarządzać sportem - jak organizować konkursy, olimpiady, a nawet mistrzostwa. Jakie działania marketingowe będą skuteczne i jak promować zdrowie - tą wiedzę także możecie zdobyć na studiach sportowych w Poznaniu. To studia łączące praktykę z teorią.

Będziecie na nich pochłaniać wiedzę i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Będziecie przygotowani by stanowić przykład dla innych leniuchów, niezbyt dbających o swój stan zdrowia i swoją sprawność fizyczną. Dlatego też studia sportowe wymagają od Was odpowiedniego nastawienia i predyspozycji zawodowych.

Zamiłowanie do dzielenia się wiedzą o tym, jak zdrowo żyć, jak dbać o siebie, to nieodłączne elementy kształcenia sportowego. Jeśli czujecie, że inspirują Was i pociągają kwestie organizacyjne, że macie siłę, by rozbijać mury i organizować wydarzenia sportowe, to również studia sportowe Wam pomogą w wykształceniu i wyszlifowaniu naturalnych umiejętności sprawczego działania.

Dowiecie się jak działa system sportowy w Polsce i na świecie, skąd sportowcy biorą pieniądze na rozwój, jak Państwo wspiera wybitne jednostki, w jaki sposób organizowane są największe show sportowe takie jak Olimpiady czy MistrzostwaStudia sportowe pozwolą Wam realizować Wasze pasje, spełniać marzenia i nie pozwolą Wam jednocześnie zrezygnować z aktywności fizycznej. Sprawdźcie, jakie kierunki możecie wybrać i czy znajdzie się odpowiednia ścieżka rozwoju dla Was w Poznaniu!

 

Studia sportowe w Poznaniu możemy podzielić na:

 

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia w Poznaniu różnią się między sobą nie tylko charakterem i efektami kształcenia, ale również typem i trybem, które determinują organizację czasu akademickiego studentów. Dotyczy to również kierunków sportowych, które rozpoczniesz od kształcenia na pierwszym stopniu. Potrwa ono trzy lata, a po ukończeniu wszystkich sześciu semestrów będzie czekała cię obrona pracy licencjackiej.

Twoja przygoda z kierunkami sportowymi może trwać dłużej, jeśli zdecydujesz się na dwuletnie kształcenie na magisterskich studiach drugiego stopnia lub wybranych kierunkach podyplomowych, umożliwiających zarówno przebranżowienie, jak i kontynuowanie kształcenia osobom posiadającym wykształcenie wyższe.

Niektóre kierunki sportowe możesz zgłębiać w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, inne natomiast dostępne są wyłącznie w ramach jednego z tych dwóch trybów. Jeśli wybierzesz kształcenie dzienne, będziesz uczęszczał na zajęcia i wykłady w trakcie pięciu dni roboczych. Studia zaoczne pozwolą ci na równoczesne wywiązywanie się z innych zobowiązań, na przykład zawodowych, bowiem mają charakter weekendowych zjazdów co kilka tygodni.

czytaj dalej studia w Poznaniu

 

Kierunki studiów sportowych w Poznaniu

Oferta poznańskich uczelni, które wprowadziły do kanonu oferowanych studiów kierunki sportowe, jest niezwykle szeroka. Oznacza to, że zarówno świeżo upieczeni maturzyści, dopiero rozpoczynający planowanie swojej edukacji wyższej, jak i osoby mające dotychczasowe doświadczenia ze studiami, mogą wybierać spośród wielu różnorodnych opcji.

Animacja osób 50+ to kierunek idealny dla osób wyrozumiałych i empatycznych, którym zależy na aktywizacji sportowej ludzi w średnim wieku. Wybierając taniec w kulturze fizycznej, wybierasz wysokiej jakości kształcenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, dotyczące różnego rodzaju tańca. Jeśli marzysz o karierze nauczyciela w-f-u, zdecyduj się na wychowanie fizyczne lub sport.

Turystyka i rekreacja okaże się doskonałą propozycją dla miłośników podróży, chcących dzielić się swoją wiedzą podczas organizowania wycieczek. Bogata jest również oferta kierunków podyplomowych, wśród których znajdziesz na przykład turystykę uzdrowiskową i spa, a także menedżer turystyki zdrowotnej.

 

Popularne kierunki studiów sportowych

 • Turystyka i rekreacja
 • Animacja osób 50+
 • Sport
 • Taniec w kulturze fizycznej
 • Wychowanie fizyczne
 • Gospodarka turystyczna
 • Wychowanie fizyczne i zdrowotne

kierunki studiów w Poznaniu

 

Gdzie studiować kierunki sportowe w Poznaniu?

Kierunki sportowe w Poznaniu możesz studiować aż na ośmiu różnych uczelniach wyższych, z których każda proponuje unikalny program oraz charakter kształcenia. Znajdziesz tutaj propozycje kształcenia w trybie stacjonarnym i zaocznym, będziesz mógł kształcić się na studiach pierwszego i drugiego stopnia, a ponadto spotkasz się z szeroką ofertą w zakresie studiów podyplomowych. Różnorodność w obszarze oferowanych kierunków pozwala na wybór tego najodpowiedniejszego nawet najbardziej wybrednym miłośnikom sportu i fizycznego wysiłku.

Uczelnią poświęconą w całości kształceniu fizycznych predyspozycji praktycznych i teorii sportu jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Wiele do zaoferowania mają również pozostałe uczelnie wyższe, wśród których znajdziesz zarówno placówki prywatne, jak i publiczne. Kadra wykładowców i praktyków pozwoli ci na rozwijanie kompetencji w sposób profesjonalny, a oferty stażowe i zawodowe umożliwią doskonalenie posiadanych już umiejętności.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki sportowe w Poznaniu

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Jak wybrać studia sportowe w Poznaniu, aby mieć dobrą pracę?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, kierunki sportowe nie są związane jedynie z przygotowaniem przyszłych absolwentów do praktykowania konkretnego sportu zawodowego. W siatce programowej niemal wszystkich kierunków z tego obszaru znajdziesz dziedziny biologiczne, chemiczne oraz fizyczne, których celem jest zrozumienie funkcjonowania ludzkiego organizmu zarówno w stanie spoczynku, jak i pod wpływem intensywnego wysiłku fizycznego.

Studenci ponadto zgłębią podstawy dietetyki i innych nauk pokrewnych, aby zaznajomić się ze składnikami odżywczymi, optymalnymi podczas zajęć ruchowych. Dlatego też nauka na kierunkach sportowych zasługuje na miano interdyscyplinarnej, a potencjalni kandydaci powinni być pewni swoich zainteresowań i predyspozycji.

Interdyscyplinarne kompetencje, posiadane przez absolwentów kierunków sportowych, są doceniane przez wielu pracodawców na współczesnej arenie zawodowej. Dlatego znalezienie odpowiedniej ścieżki kariery nie powinno stanowić większego problemu, tym bardziej, że zainteresowanie prowadzeniem zdrowego, aktywnego trybu życia staje się coraz bardziej popularne. Pamiętaj również, że twoja sprawność fizyczna odegra dużą role podczas rekrutacji – praktyczne egzaminy wstępne nie należą do rzadkości.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Nauczyciel wychowania fizycznego
 • Sportowiec zawodowy
 • Trener sportu w wybranej dyscyplinie
 • Menedżer organizacji sportowych
 • Zarządca obiektów sportowych
 • Trener przygotowania motorycznego

 

Możliwości zawodowe czekające na absolwentów obejmują wiele różnorodnych obszarów. Mogą oni pracować w klubach sportowych, stowarzyszeniach zajmujących się aktywizacją dzieci, młodzieży i seniorów, obiektach sanatoryjnych, ośrodkach spa i wellness, agencjach turystycznych, rozmaitych obiektach rekreacyjnych, a nawet firmach świadczących usługi hotelarskie, cateringowe oraz świetlicach terenowych i domach kultury.

Po ukończeniu wybranych studiów sportowych możesz również zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej, za pośrednictwem której zrealizujesz własne cele i postanowienia. Wybór kierunku dopasowanego do własnych oczekiwań może okazać się kluczowy w procesie edukacji oraz kształtowania przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 
Jak wybrać uczelnię wyższą w Poznaniu?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać idealną uczelnię wyższą w Poznaniu. Odpowiedź na to pytanie może stanowić problem, zwłaszcza że ośrodków akademickich umożliwiających podjęcie kierunków sportowych jest aż osiem. Bardzo często czynnikiem decydującym o wniesieniu aplikacji na daną uczelnię wyższą jest obecność konkretnego kierunku – postaraj się o dokładne zapoznanie z ofertą programową każdej placówki akademickiej, aby wyrobić sobie opinię na temat wybranych.

Chociaż mogłoby wydawać się to błahe, niezwykle istotna okazuje się lokalizacja danej uczelni wyższej. Jej położenie na mapie Poznania może pozwolić ci na oszczędzenie bezcennego czasu na przemieszczaniu się pomiędzy strategicznymi punktami, takimi jak na przykład miejsce zamieszkania.

Zadbaj o to, aby wybrana przez ciebie uczelnia wyższa posiadała specyfikę spójną z twoimi zainteresowaniami, zapoznaj się z opiniami osób studiujących w Poznaniu oraz przeanalizuj trasy poznańskiej komunikacji miejskiej, aby sprawnie poruszać się po obszarze miasta.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię
 
Czy warto iść na studia sportowe w Poznaniu?

Czas wyboru charakteru studiów wyższych oraz miejsca akademickiego wiąże się zarówno z uczuciami pozytywnymi, oczekiwaniem nowego i przygotowaniem do uczestniczenia w dorosłym, odpowiedzialnym życiu, ale również potrafi generować wiele stresu. Dotyczy to przede wszystkim osób niezdecydowanych. Jeżeli rozważasz pójście na studia sportowe w Poznaniu, powinieneś przeanalizować kilka najistotniejszych kwestii.

Poznańskie uczelnie wyróżniają się bogato wyposażonymi pracowniami oraz właściwie wykwalifikowanymi i doświadczonymi wykładowcami. Takie okoliczności zdecydowanie sprzyjają poszerzaniu wiedzy i umiejętności, które okażą się cenne na współczesnym rynku pracy. Warto jednak zapoznać się z ofertą programową wybranych uczelni, aby wybrać najodpowiedniejszą.

Kierunki sportowe adresowane są do prawdziwych pasjonatów, posiadających jednocześnie odpowiednie predyspozycje wytrzymałościowe i siłowe. Nie bez znaczenia pozostaje również zdrowie kandydatów – choroby zmniejszające wydolność organizmu oraz dysfunkcje układu kostnego i mięśniowego są skutecznym przeciwwskazaniem do rozpoczynania bądź kontynuowania edukacji sportowej. Powinni mieć to na uwadze wszyscy, którzy rozważają edukację o tak unikalnym charakterze. Zatem czy warto iść na studia sportowe w Poznaniu? Odpowiedź na tak trudne pytania rzadko jest jednoznaczna.

Poznań jest jednym z największych i najpopularniejszych miast akademickich. Studenci wybierają stolicę wielkopolski na miejsce kształcenia wyższego ze względu na jego wysoką jakość i bogatą ofertę programową, również w zakresie kierunków sportowych. Nie zawiedziesz się, jeśli wybierzesz Poznań ze względu na szerokie możliwości zawodowe, wiele korzystnych ofert staży i praktyk. Nie zabraknie również miejsc związanych z rozrywką, co przemawia za wyborem Poznania na miasto twojego kształcenia wyższego. W Poznaniu każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego zdecydowanie powinieneś rozważyć związanie swojej edukacji wyższej właśnie z tym miastem!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach sportowych

Realizując studia sportowe od razu powinniście zaprojektować swoją ścieżkę kariery zawodowej - bo inaczej będziecie się rozwijać jako sportowcy biorący udział w zawodach, a inaczej jako trenerzy czy menedżerowie sportu. Po studiach sportowych możecie oczywiście zostać nauczycielami wychowania fizycznego, jak i możecie podjąć pracę w różnego rodzaju stowarzyszeniach sportowych czy organizacjach pozarządowych, działających na rzecz aktywności fizycznej i poprawy zdrowia danej społeczności.

Studia sportowe wymagają od Was nie tylko wiedzy, ale i sprawności fizycznej. To tu będziecie się uczyć i praktykować - wykonywać liczne ćwiczenia fizyczne mające usprawnić Wasze ciała. W późniejszej pracy także nie zapomnicie o ruchu.

Sportu naucza się przede wszystkim przez bycie przykładem. Jako absolwenci studiów sportowych będziecie mogli zostać organizatorami dużych konkursów sportowych, a nawet i olimpiad. W zależności od specjalności jaką wybierzecie, możecie zająć się stroną edukacji i promocji sportu i zdrowego trybu życia, jak i kwestiami trenerskimi. Sport to zdrowie! Dlatego taka praca to przy dzisiejszych chorobach cywilizacyjnych związanych z ciągłym siedzeniem to zbawienie!

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA SPORTOWE

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)