Studia sportowe Poznań

Studia sportowe Poznań

Studia sportowe Poznań

Największy wybór studiów

sportowych w Poznaniu

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować

Studia sportowe Poznań | woj. wielkopolskie

Studia sportowe to idealne rozwiązanie dla osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę na temat życia i zdrowia człowieka, przy jednoczesnym aktywnym ćwiczeniu umiejętności fizycznych i poprawianiu sprawności. Dzięki tego rodzaju studiom możecie pogodzić dwie ścieżki rozwoju - z jednej strony podjąć wysiłek zdobycia wykształcenia wyższego i jednocześnie rozwoju Waszej sportowej pasji.

Studia sportowe w Poznaniu to także wspaniałe rozwiązanie dla osób pragnących działać w branży sportowej. Tu nauczycie się jak profesjonalnie zarządzać sportem - jak organizować konkursy, olimpiady, a nawet mistrzostwa. Jakie działania marketingowe będą skuteczne i jak promować zdrowie - tą wiedzę także możecie zdobyć na studiach sportowych w Poznaniu. To studia łączące praktykę z teorią. Będziecie na nich pochłaniać wiedzę i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Będziecie przygotowani by stanowić przykład dla innych leniuchów, niezbyt dbających o swój stan zdrowia i swoją sprawność fizyczną. Dlatego też studia sportowe wymagają od Was odpowiedniego nastawienia i predyspozycji zawodowych. Zamiłowanie do dzielenia się wiedzą o tym, jak zdrowo żyć, jak dbać o siebie, to nieodłączne elementy kształcenia sportowego. Jeśli czujecie, że inspirują Was i pociągają kwestie organizacyjne, że macie siłę, by rozbijać mury i organizować wydarzenia sportowe, to również studia sportowe Wam pomogą w wykształceniu i wyszlifowaniu naturalnych umiejętności sprawczego działania.

Dowiecie się jak działa system sportowy w Polsce i na świecie, skąd sportowcy biorą pieniądze na rozwój, jak Państwo wspiera wybitne jednostki, w jaki sposób organizowane są największe show sportowe takie jak Olimpiady czy Mistrzostwa. Studia sportowe pozwolą Wam realizować Wasze pasje, spełniać marzenia i nie pozwolą Wam jednocześnie zrezygnować z aktywności fizycznej. Sprawdźcie, jakie kierunki możecie wybrać i czy znajdzie się odpowiednia ścieżka rozwoju dla Was w Poznaniu!

POPULARNE KIERUNKI SPORTOWE W POZNANIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI SPORTOWE W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI SPORTOWE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe w Poznaniu

Na studia sportowe, podobnie jak na większość prowadzonych studiów obowiązuje konkurs świadectw, który decyduje o przyjęciu kandydata na studia. Wasze wyniki mogą wzmocnić różnego rodzaju dyplomy i osiągnięcia zdobyte w trakcie edukacji podstawowej i średniej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA SPORTOWE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach sportowych

Realizując studia sportowe od razu powinniście zaprojektować swoją ścieżkę kariery zawodowej - bo inaczej będziecie się rozwijać jako sportowcy biorący udział w zawodach, a inaczej jako trenerzy czy menedżerowie sportu. Po studiach sportowych możecie oczywiście zostać nauczycielami wychowania fizycznego, jak i możecie podjąć pracę w różnego rodzaju stowarzyszeniach sportowych czy organizacjach pozarządowych, działających na rzecz aktywności fizycznej i poprawy zdrowia danej społeczności. Studia sportowe wymagają od Was nie tylko wiedzy, ale i sprawności fizycznej.

To tu będziecie się uczyć i praktykować - wykonywać liczne ćwiczenia fizyczne mające usprawnić Wasze ciała. W późniejszej pracy także nie zapomnicie o ruchu. Sportu naucza się przede wszystkim przez bycie przykładem. Jako absolwenci studiów sportowych będziecie mogli zostać organizatorami dużych konkursów sportowych, a nawet i olimpiad. W zależności od specjalności jaką wybierzecie, możecie zająć się stroną edukacji i promocji sportu i zdrowego trybu życia, jak i kwestiami trenerskimi. Sport to zdrowie! Dlatego taka praca to przy dzisiejszych chorobach cywilizacyjnych związanych z ciągłym siedzeniem to zbawienie!

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA SPORTOWE

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)