Informatyka

Informatyka

Informatyka

24.03.2022

Informatyka – Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie rekrutacja 2022/2023

Studia informatyczne cieszą się niesłabnącą popularnością. To zrozumiałe, bowiem rynek nie może się nasycić i zaprzestać poszukiwań specjalistów z zakresu szeroko pojmowanej informatyki. Studia informatyczne to szansa, lecz również wyzwanie, ponieważ rzeczywistość stawia coraz większe wymagania przed kandydatami. Studia informatyczne to wreszcie propozycja kształcenia Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Studia na kierunku informatyka w WSEIZ WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy stanowiącej połączenie zagadnień z obszarów nauk ścisłych i nauk technicznych. Studenci zaznajamiają się między innymi z programowaniem, najnowszymi trendami z zakresu bezpieczeństwa systemów i sieci, podstawami sztucznej inteligencji, budową i działaniem systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych, jak również zarządzaniem projektami informatycznymi. Kierunek oferuje studentom dwie specjalności: Programowanie aplikacji oraz Grafikę komputerową. Pierwsza skierowana jest do studentów zainteresowanych zastosowaniem nabytych umiejętności programistycznych do tworzenia między innymi aplikacji mobilnych, biznesowych, a także gier komputerowych, natomiast druga przeznaczona jest dla osób zainteresowanych zastosowaniami narzędzi informatycznych w obszarze sztuki nowych mediów.

Program kształcenia na kierunku Informatyka opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę interdyscyplinarną, złożoną przede wszystkim z zagadnień z obszaru nauk ścisłych i nauk technicznych, a także liczne umiejętności praktyczne, przede wszystkim z zakresu programowania, budowy i działania systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych, a także zarządzania projektami informatycznymi. W toku studiów studenci zaznajamiają się z inżynierią programowania, projektowaniem i programowaniem strukturalnym oraz obiektowym, funkcjonowaniem sieci komputerowych, czy też technologiami internetowymi. Oprócz tego, zdobywają wiedzę dotyczącą prawnych i społecznych aspektów informatyki.

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka wyróżniają się wieloma umiejętnościami, na czele z umiejętnością programowania w różnych językach, wykorzystywania platform budowy aplikacji, czy wykorzystywania nowoczesnych platform do budowy stron internetowych i graficznych interfejsów użytkownika.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie oparte są na bogatym programie kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • elektrotechnika i elektronika,
 • architektura komputerów,
 • programowanie obiektowe,
 • algorytmy i struktury danych,
 • inżynieria oprogramowania,
 • teoria sygnałów i informacji,
 • bezpieczeństwo systemów i sieci,
 • programowanie robotów,
 • podstawy sztucznej inteligencji

 

Nabywane umiejętności

Studenci Informatyki w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie nabywają umiejętności między innymi w zakresie opracowywania dokumentacji technicznej zadania inżynierskiego, planowania i przeprowadzania eksperymentów, dokonywania analizy sposobu funkcjonowania istniejącego oprogramowania, projektowania i konfigurowania sieci, projektowania oraz analizowania pod kątem poprawności i złożoności obliczeniowej algorytmów, projektowania, implementowania oraz utrzymywania różnych baz danych.

 

Sprawdź

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie kierunki studiów

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach informatycznych zajmujących się programowaniem aplikacji dla różnych branż, agencjach reklamowych, wydawnictwach, studiach graficznych.

 

Opinie

Niejeden kandydat zadaje sobie pytanie w jaki sposób poprowadzić swoje kształcenie? Edukacyjna mapa kraju jest bardzo duża, stąd wybór odpowiedniej uczelni wcale nie musi być łatwy. Planując studia na kierunku Informatyka warto skierować uwagę na Warszawę, bo tam kształcenie w tym zakresie prowadzi omawiana przez nas uczelnia. Jakie ma Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie opinie? Karol, student Informatyki mówi:

„Studia to okres intensywnej nauki, wytężonej pracy, rozwijania zdolności. Ale to wszystko powinno przebiegać w dobrej, przyjaznej atmosferze, w gronie ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach. Właśnie tak wyglądają studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • opracowywania dokumentacji technicznej zadania inżynierskiego,
 • planowania i przeprowadzania eksperymentów,
 • dokonywania analizy sposobu funkcjonowania istniejącego oprogramowania,
 • projektowania i konfigurowania sieci,
 • projektowania oraz analizowania pod kątem poprawności i złożoności obliczeniowej algorytmów,
 • projektowania, implementowania oraz utrzymywania różnych baz danych,
 • teorii języków i metod programowania komputerów,
 • projektowania i programowania strukturalnego oraz obiektowego,
 • działania systemów operacyjnych,
 • funkcjonowania sieci komputerowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • firmach informatycznych zajmujących się programowaniem aplikacji dla różnych branż,
 • agencjach reklamowych,
 • wydawnictwach,
 • studiach graficznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Komentarze (0)