Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Nauczanie języka obcego w dobie nowych technologii i gospodarki rynkowej
studia podyplomowe |
online |
Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego
studia podyplomowe |
zjazdy |
Tłumacz języka rosyjskiego wobec potrzeb rynku
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia podyplomowe to forma kształcenia, która cieszy się popularnością wśród osób zainteresowanych powiększaniem bagażu wiedzy i poszerzaniem wachlarza umiejętności. To studia, które można podjąć po ukończeniu studiów pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych magisterskich, i których najważniejszym założeniem jest uzupełnienie wiadomości, poszerzenie horyzontów, poznanie zagadnień z jasno określonej dziedziny, doskonalenie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji. Popularność studiów podyplomowych wynika przede wszystkim z faktu, że współczesny rynek zatrudnienia wymaga coraz więcej. Naturalnie, można pogłębiać wiedzę we własnym zakresie, jednak studia te proponują programy nauczania dostosowane do potrzeb rynku, a poza tym zdobyta wiedza zostaje udokumentowana i potwierdzona świadectwem.
Podyplomowe studia filologiczne w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to przestrzeń kształcenia, w której odnaleźć można wiele interesujących propozycji. Propozycje te skierowane są do osób, które pragną udoskonalić umiejętności w zakresie korzystania z narzędzi cyfrowych w pracy tłumacza, prowadzić zajęcia dydaktyczne, tworzyć treści publikowane w mediach tradycyjnych, w Internecie i mediach społecznościowych, czy też komunikować się w środowisku międzynarodowym.
Zobacz także
Studia podyplomowe są najlepszym sposobem na pogłębienie wiedzy zdobytej na studiach pierwszego i drugiego stopnia, pozyskanie wiedzy zupełnie nowej, jak również podniesienie kwalifikacji i rozwijanie konkretnych umiejętności. Dodatkowa wiedza i dodatkowe umiejętności stanowią razem podstawę do wykonywania konkretnych kroków na drodze zawodowej. Wykształcenie może pomóc w awansie w obecnym miejscu pracy, jak również może pomóc w zmianie zawodowego otoczenia.
Słuchacze filologicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie poruszają się po zagadnieniach między innymi: analizy tekstu, zarządzania projektami tłumaczeniowymi, edycji i formatowania tekstu, nauczania w ramach zindywidualizowanej ścieżki kształcenia, praktycznego zastosowania języka francuskiego w tworzeniu rozmaitych treści, nauczania języka polskiego w środowisku wielokulturowym, czy teorii przekładu. Oznacza to, że absolwenci tych studiów mogą pracować jako tłumacze, copywriterzy, redaktorzy, nauczyciele.
W procesie rekrutacji na filologiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Studia podyplomowe należą zazwyczaj do studiów odpłatnych. Ceny w zależności od wybranej propozycji kształcenia wahają się od 1450 złotych do 2300 złotych za semestr.
Zobacz także
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie kierunki
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie rekrutacja
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie studia podyplomowe
Podyplomowe studia filologiczne w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to zestaw kierunków, w którym interesujące propozycje odnajdą osoby o różnych planach zawodowych. Słuchacze tych studiów rozwijają umiejętności w zakresie między innymi: posługiwania się językiem francuskim oraz językiem francuskim specjalistycznym, komunikacji w pracy korporacyjnej w środowisku międzynarodowym, pisemnego i ustnego przekładu tekstów różnych branż, dokonywania klasyfikacji zaburzeń w nauce języka angielskiego.
Studia podyplomowe – filologiczne w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Większość kierunków z obszaru filologicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zakłada kształcenie w ciągu dwóch semestrów, jednak w ofercie dydaktycznej odnaleźć można kierunki zakładające trzy semestry nauki.
Najczęściej stosowaną formą realizacji zajęć w ramach filologicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie są tzw. zjazdy, organizowane zwykle w weekendy, co dwa tygodnie, jednak można odnaleźć kierunki, które prowadzone są w formie hybrydowej lub w formie online.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie