Gdański Uniwersytet Medyczny studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to studia licencjackie, magisterskie oraz studia jednolite, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie), 2 lata (studia magisterskie) oraz 5 lat albo 6 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Gdański Uniwersytet Medyczny - studia niestacjonarne 2024

Kierunki studiów - Gdański Uniwersytet Medyczny: znaleziono 6

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Techniki dentystyczne

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia niestacjonarne?

Studia niestacjonarne to jedna z dostępnych form kształcenia. Co istotne, można ją podzielić na tryb: zaoczny, wieczorowy oraz online, chociaż podział ten nie obowiązuje we wszystkich uczelniach. Zdecydowanie najczęściej można spotkać formułę zaoczną, chociaż i tak – w porównaniu ze studiami dziennymi – jest ona rzadziej oferowana.

Forma zaoczna stanowi zupełne przeciwieństwo studiów stacjonarnych, a różnic między nimi można wymienić co najmniej kilka. Przede wszystkim zajęcia w trybie zaocznym odbywają się w określone w harmonogramie weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie, czyli w ramach tzw. zjazdów. Realizowanie procesu kształcenia takim systemem sprawia, że wymaga on od studentów większych nakładów pracy własnej, zapoznawania się z niektórymi zagadnieniami we własnym zakresie, opracowywania części obowiązującego materiału poza prowadzonymi zajęciami.

Czy oznacza to, że forma zaoczna jest trudniejsza? Na pewno bardziej wymagająca. Co warto jednak zaznaczyć, między formą stacjonarną a niestacjonarną nie występują różnice programowe. Kierunek prowadzony w jednej i drugiej formie oferuje pozyskanie tej samej wiedzy i tych samych umiejętności. Różnice wynikają z kalendarza, a nie treści kształcenia.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji to zagadnienie, w którym znaczenie ma poziom kształcenia oraz wybrany kierunek. Forma nauczania nie jest aż tak istotna i schodzi na dalszy plan. Nabór na studia prowadzony jest według określonych kryteriów.

W Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w formie niestacjonarnej realizowane są kierunki należące do trzech obszarów: studiów jednolitych, studiów pierwszego stopnia oraz studiów drugiego stopnia. Kandydaci na studia jednolite i studia pierwszego stopnia muszą okazać wyniki z określonych w regulaminie przedmiotów maturalnych, natomiast kandydaci na studia drugiego stopnia – wyniki uzyskane na studiach pierwszego stopnia. Co ważne, w przestrzeni studiów drugiego stopnia funkcjonują dwa kierunki: Pielęgniarstwo oraz Położnictwo, na które mogą aplikować wyłącznie osoby, które ukończyły te kierunki na pierwszym poziomie kształcenia.

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?

Studia niestacjonarne w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to forma kształcenia, która dostępna jest na kilku kierunkach. W tym trybie można studiować: Kierunek lekarski, Kierunek lekarsko- dentystyczny, które realizowane są w systemie jednolitych studiów magisterskich, kierunek Dietetyka, prowadzony na studiach pierwszego stopnia oraz Pielęgniarstwo i Położnictwo, na studiach stopnia drugiego.

 

Ile trwają studia niestacjonarne w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?

Niestacjonarna forma nauczania dostępna jest na kierunkach należących do studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. W zależności od poziomu kształcenia, proces nauki może trwać od 2 lat do 6 lat.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Dominującą formą kształcenia jest forma zaoczna, charakteryzująca się tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w określone weekendy i realizują zajęcia odbywające się w ramach tzw. zjazdów.

 

Gdański Uniwersytet Medyczny - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Gdański Uniwersytet Medyczny

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia