Gdański Uniwersytet Medyczny - studia jednolite magisterskie

Studia jednolite w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Gdański Uniwersytet Medyczny - studia jednolite magisterskie 2024

Kierunki studiów - Gdański Uniwersytet Medyczny: znaleziono 6

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka medyczna

jednolite

stacjonarne

Farmacja

jednolite

stacjonarne

Fizjoterapia

jednolite

stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Psychologia zdrowia

jednolite

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia jednolite?

Studia to obszerne zagadnienie, które można podzielić między innymi na: studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia oraz studia jednolite. Te ostatnie wydają się najbardziej specyficzne, ponieważ ich przestrzeń jest znacznie mniej liczna od pozostałych, a zarazem składa się z kierunków bardzo konkretnych programowo i mających na celu kształcenie specjalistów w jasno określonych dyscyplinach.

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jakie kierunki należą do tego obszaru, najczęściej przychodzą nam do głowy: Prawo, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Psychologia oraz liczne kierunki medyczne. Jak wiemy, zawody medyczne nie należą do najłatwiejszych i wymagają rozległej wiedzy oraz szerokiego spektrum umiejętności. I właśnie dlatego nie są realizowane w podziale na stopnie, tylko „jednym ciągiem”, czyli systemem jednolitym.

Studia jednolite to obszar, w którym funkcjonują różne kierunki. Co oczywiste, reprezentują rozmaite dyscypliny, ale oprócz tego różnią się ilością semestrów zawartych w programie. Oznacza to, że nauka może trwać zarówno 5, jak i nawet 6 lat.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na studia jednolite to zagadnienie, które nie wydaje się trudne czy skomplikowane. Wymaga jednak poważnego podejścia, a co najistotniejsze wymaga od osób zainteresowanych kształceniem tego, aby podjęli decyzję o wyborze kierunku znacznie wcześniej, zanim przystąpią do zdawania egzaminów maturalnych.

Każdy kierunek studiów stawia przed kandydatami określone wymagania, a nabór prowadzony jest według jasno określonych kryteriów. Obecnie, podstawą kwalifikacji są konkretne przedmioty, które stanowią przepustkę do studiowania. Przyszli kandydaci muszą dowiedzieć się, jakie przedmioty powinni zdawać na maturze, aby ich wyniki były brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Kiedy mówimy o kierunkach oferowanych przez uczelnię medyczną możemy mieć pewność, że najczęściej podstawą naboru będzie Biologia bądź Chemia, lecz nawet od tej reguły występują pewne wyjątki.

Nabór na studia, czyli poszczególne etapy kwalifikacji, nie jest niczym skomplikowanym, zwłaszcza że opiera się na wykonaniu kilku poleceń, za pośrednictwem Internetu. Każdy kandydat zakłada indywidualne konto w systemie przeznaczonym do rekrutacji, wypełnia stosowne formularze i wnosi opłatę rekrutacyjną.

 

Jak wyglądają studia jednolite w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?

Studia jednolite w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to zestaw, na który składają się: Kierunek lekarski, Kierunek lekarski w języku angielskim, Kierunek lekarsko- dentystyczny, Farmacja, Analityka medyczna, Fizjoterapia oraz Psychologia zdrowia. Ten ostatni kierunek wydaje się dość rzadko spotykany, a uwagę zwraca jego charakter, który nie jest ściśle powiązany z naukami medycznymi. Celem kształcenia na kierunku Psychologia zdrowia jest pozyskanie wiedzy umożliwiającej opisywanie i wyjaśnianie ludzkiego zachowania w kontekście zdrowia i choroby oraz udzielanie odpowiedniej pomocy.

 

Ile trwają studia jednolite w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?

Kształcenie na studiach jednolitych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym może trwać 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat. Wszystko zależy do kierunku.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Zdecydowana większość kierunków należących do obszaru studiów jednolitych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym realizowana jest tylko w jednej formie kształcenia – stacjonarnej. Forma stacjonarna wyraźnie przypomina schemat nauki, jaki znamy ze szkoły, ponieważ zajęcia odbywają się w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych.

 

Gdański Uniwersytet Medyczny - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Gdański Uniwersytet Medyczny

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia