budownictwo studia politechnika gdańska

Budownictwo – Politechnika Gdańska

Studia na kierunku Budownictwo na Politechnice Gdańskiej, prowadzone są na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, to okres zdobywania niezbędnej wiedzy oraz rozwijania zdolności. Aby mieć pewność, że każdy student maksymalnie wykorzysta swoje predyspozycje, uczelnia przygotowała jedenaście profili. Są to: Budowa dróg i autostrad, Budownictwo ogólne, Budownictwo wodne i morskie, Drogi szynowe, Geotechnika, Planowanie dróg i autostrad, Konstrukcje betonowe, Konstrukcje metalowe, Modelowanie konstrukcji inżynierskich, Technologia i organizacja budownictwa, Konstrukcje mostowe.

Kierunek Budownictwo na Politechnice Gdańskiej to kierunek w stronę kariery zawodowej. Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska posiada ponadprzeciętne powiązania z przemysłem. Partnerami wydziały, a co za tym idzie kierunku są znaczące firmy budowlane w Polsce. Dzięki organizowanym przez nich praktykom zawodowym można przekonać się, że kariera nie musi czekać na dyplom. Najzdolniejsi i najwytrwalsi mają olbrzymie szanse zatrudnić się u swojego praktyko dawcy.

Studia w Gdańsku na kierunku Budownictwo to zbudowanie wykształcenia, które absolwent będzie mógł wykorzystać, między innymi w biurze projektowym, firmie wykonawczej, nadzorze budowlanym, instytutach naukowo- badawczych.

Politechnika Gdańska kierunki to wyrazy, od których zazwyczaj rozpoczyna się myślenie o studiach inżynierskiech w Gdańsku. Jaki kierunek wybrać, jaką obrać potem specjalność, jakie ma Politechnika Gdańska opinie? Krótką odpowiedzią niechaj będą słowa jednego z absolwentów uczelni:

„Studia to na szczęście nie tylko czas nauki, ale też zawierania nowych znajomości, czasami nawet przyjaźni na całe życie. Okazji do integrowania się jest wiele – otrzęsiny, Rejs Budowlańca, wyjścia na lodowisko, Bal Inżyniera, Dni Wydziału. Dyplom jest miłą pamiątką, ale atmosfera panująca na wydziale- jeszcze lepszą.” O jakim wydziale mowa? O Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska.

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Budownictwo na Politechnice Gdańskiej:

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • wykonawstwa obiektów budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego i komunikacyjnego,
  • projektowania obiektów budowlanych,
  • kierowania robotami budowlanymi,
  • nowoczesnych technologii,
  • technik komputerowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po studach na kierunku Budownictwo:

Absolwent Politechniki Gdańskiej, kierunku Budownictwo znajdzie zatrudnienie:

  • w biurach projektowych,
  • firmach wykonawczych,
  • nadzorze budowlanym,
  • produkcji materiałów budowlanych,
  • instytutach naukowo- badawczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze*:

Biletem wstępu na studia na kierunku Budownictwo na Politechnice Gdańskiej jest tzw. konkurs świadectw. Przedmiotami kwalifikacyjnymi są, przede wszystkim, matematyka i fizyka. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 


 


# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia architektoniczne i budownictwo wybrać

Studia na kierunku budownictwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia architektura i budownictwo w Gdańsku

Jakie przedmioty zdawać na maturze

Studia na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska PG

Studia na Politechnice Gdańskiej 

Politechnika Gdańska kierunki

Kierunki studiów w Gdańsku

Komentarze (0)