15.03.2024
Studia na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Krakowskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku automatyka i robotyka w PK | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek automatyka i robotyka - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Kandydaci na Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek automatyka i robotyka musieli uzyskać co najmniej 208 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Program kształcenia na kierunku Automatyka i robotyka opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do wykorzystywania profesjonalnych narzędzi wspomagających prace inżynierskie w zakresie projektowania innowacyjnych rozwiązań, integrowania oraz użytkowania układów i systemów automatyki i robotyki, w różnych obszarach działalności gospodarczej. W toku studiów studenci zaznajamiają się z mechaniką ogólną, modelowaniem maszyn, projektowaniem procesów technologicznych, systemami komputerowego wspomagania, czy technologiami kształtowania wyrobów. Ponadto, otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań w konkretnych przestrzeniach, do których należą między innymi: automatyzacja systemów wytwarzania, sterowanie i monitoring maszyn i urządzeń, technologie informacyjne w systemach produkcyjnych.
Absolwenci studiów na kierunku Automatyka i robotyka przygotowani są między innymi do rozwiązywania problemów automatyzacji zarówno lokalnych stanowisk wytwarzania, jak i kompleksowych, zrobotyzowanych systemów wytwórczych, jak również projektowania i symulacji działania systemów sterowania oraz układów diagnostyki i monitoringu.
Automatyka i robotyka główne przedmioty:
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki to 33 kierunki. Jednym z nich jest Automatyka i robotyka, realizowana na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest przekazanie szerokiej wiedzy niezbędnej do zrozumienia zagadnień z zakresu informatyki, analizy sygnałów, projektowania i konstrukcji układów i systemów automatyki. Uzyskiwana wiedza ma prowadzić do użytkowania systemów sterowania, systemów wspomagania decyzji, czy też rozwiązywania złożonych interdyscyplinarnych problemów z zakresu automatyki i robotyki w przemyśle.
Przedmioty realizowane w programie nauczania przygotowują do użytkowania sprzętu komputerowego oraz profesjonalnego oprogramowania inżynierskiego, wykorzystania sieci komputerowych i sieci przemysłowych przy eksploatacji i projektowaniu układów automatyki. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwent Automatyki i robotyki może wykorzystać w przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących automatyzację procesów technologicznych, jednostkach naukowo-badawczych, innych jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych wymagających wiedzy technicznej i informatycznej.
Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Politechnika Krakowska opinie? Krystian student II stopnia Automatyki i robotyki mówi:
„Automatyka i robotyka to trudny kierunek. Wykłady, ćwiczenia, laboratoria- czasem ciężko się połapać. Tutaj nie ma czasu na nudę. Ale nie ma też miejsca na rzeczy niepotrzebne. Dlatego nauka wynosi 100 procent. Polecam".
Studia na kierunku automatyka i robotyka prowadzone są przez Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej zlokalizowany przy al. Jana Pawła II 37 w Krakowie.
Kontakt:
tel. 12 628 36 01
Automatyka i robotyka Politechnika Krakowska limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Automatyka i robotyka Politechnika Krakowska ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje
AUTOMATYKA I ROBOTYKA - ważne informacje
Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Automatyka i robotyka na Politechnice Krakowskiej może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku automatyka i robotyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Komisja Rekrutacyjna Wydziału Mechanicznego (WKR WM) sporządza listę rankingową kandydatów w oparciu o wartość wskaźnika rekrutacyjnego, wyliczoną na podstawie średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych, obliczonych zgodnie z Regulaminem Studiów na Politechnice Krakowskiej.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku automatyka i robotyka - wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Krakowie
Politechnika Krakowska kierunki