Odwiedź nasz wydział zanim rozpoczniesz studia!

Na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ organizowany jest szereg wydarzeń które mają na celu przybliżenie mieszkańcom Łodzi i okolic tematykę badań realizowanych na Wydziale, a potencjalnym kandydatom na studia poznać warsztat pracy naukowca.
1. Noc Biologów: Co roku na początku stycznia w jeden piątkowy wieczór zapraszamy wszystkich na nasz wydział. Podczas wykładów, prelekcji i pokazów goście zostają ‘wciągnięci’ w zagadnienia naukowo-badawcze, które zainteresują każdego, nawet najbardziej wybrednego odbiorcę.
Co roku odwiedza nas kilkaset osób które mogą pogłębić swoją wiedzę biologiczną, dowiedzieć się o wynikach najnowszych badań. Dla najmłodszych przygotowujemy szereg zabaw, quizów i pokazów które, mamy nadzieję, pozwolą odkryć w sobie żyłkę przyrodnika.
Szczegóły wydarzenia i plan znajdują się na stronie: www.nocbiologow.pl
2. Instytut Kreatywnej Biologii (IKB) Akcja skierowana przede wszystkim do uczniów szkół licealnych i maturzystów – czyli do młodych, zdolnych ludzi z Łodzi i regionu, zainteresowanych naukami przyrodniczymi, biomedycznymi oraz ekologią, którzy stawiają na własny rozwój i nie boją się podejmować wyzwań. IKB to cykl niezwykłych SPOTKAŃ młodzieży licealnej z nauczycielami akademickimi Wydziału BiOŚ UŁ. To wykłady podejmujące najciekawsze tematy dotyczące funkcjonowania człowieka, otaczającej go przyrody i nowinek związanych z genetyką, nanotechnologią oraz biotechnologią. Duża porcja aktualnej wiedzy podana w bardzo przystępny sposób. A ponadto, do wyboru najrozmaitsze warsztaty eksperymentalne, podczas których każdy ich uczestnik weźmie aktywnie udział w przeprowadzaniu doświadczeń naukowych. IKB to nie tylko jedna z dostępnych alternatyw spędzenia wolnego czasu w piątkowe popołudnie, to przede wszystkim ogromna szansa na zdobycie nietuzinowej wiedzy i nowych umiejętności poza murami własnej szkoły. To możliwość zasiadania w auli akademickiej i wsłuchiwania się w wykłady poprowadzone przez najlepszych wykładowców tego Wydziału. To także wyjątkowa sposobność zgłębiania tajemnic przyrody i zjawisk w niej zachodzących poprzez udział w serii zajęć laboratoryjnych, które pozwolą z bliska przyjrzeć się temu co niewidzialne gołym okiem bądź przekraczające granice naszej dotychczasowej wiedzy czy wyobraźni. A wszystko to w murach Wydziału BiOŚ UŁ przyjaźnie nastawionego do młodych adeptów wiedzy biologicznej, jej wielkich odkryć ale także wciąż skrywanych tajemnic.
Szczegóły wydarzenia i plan znajdują się na stronie: http://ikb.biol.uni.lodz.pl/
3. Uniwersytet Zawsze Otwarty (UZO). W ramach akcji UZO oferujemy szeroką gamę wykładów oraz zajęć o charakterze praktycznym (laboratoriów i warsztatów) dla uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. Celem oferowanych zajęć, obejmujących różne dziedziny biologii, jest inspirowanie uczniów do stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi po okiem doświadczonych pracowników naukowych. Wykłady oraz zajęcia laboratoryjne prowadzone są w ciągu roku szkolnego dla grup zorganizowanych po ustaleniu dogodnego terminu. Wykaz oferowanych przez Wydział BiOŚ zajęć dostępny jest na stronie: https://www.uni.lodz.pl/strona/szczegoly/zajecia-dla-uczniow-wydzial-biologii-i-ochrony-srodowiska-ul

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki

Opinie (17)

Student uł Ocena odpowiedz

Studiuję na kierunku biologia kryminalistyczna. Przedmioty może i są ciekawe, ale nijak związane z możliwymi ścieżkami kariery. Aby podjąć pracę w zawodzie, o których mówią promowane przez uczelnię przedmioty należy kształcić się w zupełnie innym kierunku. Antropologia, medycyna sądowa, Policja. Organizacja na tym kierunku leży i płacze. Nigdy nic nie wiadomo, kluczowe dla studentów informacje mają się pojawić "w poniedziałek", "w następnym miesiącu", "po konferencji". Strata czasu i nerwów.

Ola Ocena odpowiedz

dobre studia

Jola Ocena odpowiedz

Studiuje Mikrobiologię, nie wiem czy chce wiązać przyszłość z ty kierunkiem, ale to raczej moje przemyślenia, bo uważam, że sam kierunek jest interesujący i dobrze przygotowany ;)

Marta Ocena odpowiedz

Zastanawiałam się nad wyborem studiów. Wiedziałam, że chce wybrać coś związanego z biologią. Zdecydowałam się na Genetykę. Z biegiem czasu wiem, że był to dobry wybór. Teraz już kończę studia i mogę polecić komuś, kto wiążę swoją przyszłość np z medycyną sądową

Eliza Ocena odpowiedz

Biotechnologia- polecam. Warto załapać się na praktyki w dobrym miejscu, np w jakimś zakładzie farmaceutycznym

Ala Ocena odpowiedz

Jestem na Biotechnologii, po pierwszym roku mogę powiedzieć, że ciesze się ze swojego wyboru. Jednak zobaczymy co będzie dalej

Olga K. Ocena odpowiedz

Wybrałam Uniwersytet Łódzki ze względu na miasto, które sprzyja studentom. Dużo mieszkań na wynajem, w wolnym czasie jest gdzie wyjść a ceny nie powalają jak to często bywa w innych, akademickich miastach

Natalia Ocena odpowiedz

Polecam Biologię, każdy znajdzie specjalizacje dla siebie, atmosfera luźna, a a prowadzącymi raczej nie ma żadnych problemów.

Mateusz Ocena odpowiedz

Relacje między wykładowcami a studentami są naprawdę świetne- za to duży plus

patrycja Ocena odpowiedz

Ochrona środowiska nareszcie staje się coraz ważniejszą dyscypliną, a zapotrzebowanie na specjalistów rośnie. W każdym zawodzie istotne jest, aby swoje obowiązki wykonywać jak najlepiej i w pełni profesjonalnie. Dlatego, najpierw należy uzyskać solidny bagaż wiedzy i umiejętności. A ten bagaż zapewni mi Uniwersytet Łódzki.

Ola Ocena odpowiedz

Każdemu studentowi zależy na wysokim poziomie kształcenia i wynikającym z niego poczuciu bezpieczeństwa. Studiując na Uniwersytecie Łódzkim wiem, że zdobywaną wiedzę wykorzystam w pracy zawodowej.

Klara Ocena odpowiedz

Podejmowanie przeze mnie decyzji związanej z wyborem uczelni nie trwało zbyt długo. Podczas przeglądania oferty kształcenia na UŁ natknęłam się na kierunek Genetyka i wtedy, po prostu, wiedziałam, że to jest kierunek dla mnie. Nie zawiodłam się, a nawet serdecznie polecam.

Paulina Ocena odpowiedz

Ekomiasto to nowoczesny kierunek, który łączy w sobie ekonomię i życie miasta, dosłownie. Idee zawarte w programie nauczania coraz szybciej rozprzestrzeniają się po świecie i już niedługo polskie miasta będą musiały wziąć je pod uwagę. Dlatego potrzebni będę specjaliści w tej dziedzinie. I dlatego studiuję na Uniwersytecie Łódzkim.

Ewa Ocena odpowiedz

Biotechnologia to bardzo ciekawa sprawa, która wpływa na życie nas wszystkich. Jest moją pasją, największym hobby, dlatego chciałam rozwijać się w jej zakresie. Wybrałam Uniwersytet Łódzki. Uczelnię znaną, ważną, kształcącą na wysokim poziomie.

Milena Ocena odpowiedz

Uniwersytet Łódzki to świetna uczelnia, w której spotkałam ludzi zafascynowanych dziedzinami, które studiują i których uczą. To miejsce, które żyje własnym życiem.

Basia Ocena odpowiedz

Wybrałam naukę na Uniwersytecie Łódzkim, bo to duża i prestiżowa uczelnia. Biologia to moja największa pasja i chciałam rozwijać ją w najlepszym miejscu.

Student Ocena odpowiedz

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UL to jedna z najlepszych uczelni biologicznych w Polsce. Kształci wybitnych specjalistów w swej dziedzinie, otwiera drogę do kariery naukowej i zawodowej. Wyposaża studenta w ogólnie rozwojową wiedzę nauk biologicznych przydatną w zyciu, jak i późniejszej karierze.