BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Od zawsze interesowały Cię zagadki kryminalne? Na twoich półkach piętrzą się stosy książek detektywistycznych, a Sherlock Holmes to twój największy idol? Jednocześnie wiesz, że rozwiązywanie zawiłych spraw wymaga współpracy niezliczonej liczby specjalistów z różnych dziedzin?

Dodatkowo meandry wiedzy biologicznej nie mają przed tobą tajemnic, a nauki ścisłe nie sprawiają ci żadnego problemu? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to studia na kierunku Biologia kryminalistyczna są właśnie dla ciebie! Ten nowatorski kierunek powstał jako następstwo dynamicznego rozwoju technik kryminalistycznych i potrzeby wykształcenia profesjonalistów w nowo powstałych naukach, takich jak biologia kryminalistyczna. Podejmując studia na tym kierunku połączysz swoją pasję z nauką i zdobywaniem nowych niezbędnych w twojej przyszłej pracy, umiejętności.

 

Czego nauczysz się na kierunku Biologia kryminalistyczna?

W toku całych studiów poznasz wiele ciekawych zagadnień z zakresu nauk biologicznych. Będziesz miał dostęp do wyników najnowszych badań prowadzonych w tym zakresie. Nauczysz się jak zastosować tę wiedzę w kryminalistyce i sądownictwie.

Wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci teoretyczną, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce. Kolejną, niekwestionowaną zaletą tego nowoczesnego kierunku jest aktywna współpraca z Polską Policją. Da Ci to możliwość poznania technik pracy policjantów, które są powszechnie wykorzystywane przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych.

Dodatkowo, wybrane zajęcia będą prowadzone przez funkcjonariuszy policji, prokuratorów i żołnierzy sił zbrojnych, którzy nauczą studentów tajników swojej pracy i podzielą się swoim bogatym doświadczeniem. W ciągu trzech lat trwania kursu będziesz uczestniczył w warsztatach, na których wykładowcy przybliżą ci metody powszechnie wykorzystywane w laboratoriach kryminalistycznych i na miejscach zbrodni. Oprócz wielu zajęć kierunkowych, takich jak: analiza DNA, antropologia sądowa czy biochemia ogólna, rozwiniesz swoje umiejętności językowe ucząc się angielskiego, którego znajomość pozwoli Ci na podjęcie pracy w każdym zakątku świata! Po ukończeniu trzyletnich studiów licencjackich będziesz mógł kontynuować naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, czy na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska.

 

Jaka praca po studiach?

Na absolwentów biologi kryminalistycznej czeka wiele miejsc pracy. Będziesz mógł pracować jako technik kryminalistyczny, laborant czy funkcjonariusz wydziałów dochodzeniowo-śledczych.

W toku studiów zdobędziesz umiejętności: badania materiału dowodowego, technik pracy laboranta kryminalistycznego. Będziesz przygotowany do współpracy z policją, prokuraturą i lekarzami medycyny sądowej. Znajomość języka obcego, którą będziesz mógł rozwijać podczas lektoratu otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem na kierunku biologii kryminalistycznej musisz zdać maturę z biologii, chemii, fizyki, geografii lub informatyki. Oprócz dodatkowych przedmiotów wymagane jest zaliczenie tych obowiązkowych, jak język polski, język obcy i matematyka, którą warto napisać na poziomie rozszerzonym, ponieważ ma ona duże znaczenie przy rekrutacji. Żeby brać udział w naborze na studia musisz uzyskać minimum 20 procent na poziomie rozszerzonym i minimum 40 procent na podstawowym.


 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC BIOLOGIĘ KRYMINALISTYCZNĄ:

 • Metody stosowane w laboratoriach kryminalistycznych.
 • Czynności kryminalistyczne wykonywane na miejscu zdarzenia.
 • Analiza DNA
 • Podstawy anatomii człowieka
 • Podstawy genetyki i biologii molekularnej.
 • Umiejętność pobierania i zabezpieczania materiału dowodowego.
 • Elementy botaniki sądowej.
 • Język obcy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA:

 • laborant kryminalistyczny w policji
 • laborant specjalistyczny w wojsku
 • pracownik organów ścigania
 • technik kryminalistyczny
 • funkcjonariusz wydziału dochodzeniowo-śledczego

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA

Komentarze (0)