-
-
Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu nauk podstawowych, takich jak matematyka, fizyka czy teoria informatyki, oraz nauk technicznych, m.in. projektowania i programowania systemów komputerowych, elektrotechniki, teorii sterowania, systemów mikroprocesorowych, baz danych czy sztucznej inteligencji.
-
Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują dyplom w wybranej przez siebie specjalności: informatyka, automatyka i robotyka albo elektronika i telekomunikacja.
-
Dyplom ten jest równoważny dyplomowi uzyskanemu przez absolwentów klasycznych studiów na powyższych kierunkach. Dzięki bardzo dobrej znajomości języka angielskiego absolwenci kierunku podejmują pracę zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.
-
Znajdują zatrudnienie jako informatycy, np. jako projektanci baz danych oraz rozproszonych systemów informatycznych, świetnie sprawdzają się jako konstruktorzy i użytkownicy systemów i układów automatyki oraz zrobotyzowanych technologii i elementów inteligencji maszynowej.
-
Są również przygotowani do twórczej pracy inżynierskiej w dziedzinie konstrukcji elementów i układów elektronicznych, a także sprzętu i oprogramowania układowego oraz użytkowego dla aparatury elektronicznej, stosowanej w urządzeniach telekomunikacyjnych, pomiarowych, regulacyjnych
i w technice medycznej.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Automatic control and robotics, elektronics and telecommmunications, informatics brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Matematyka
-
Jeden przedmiot do wyboru przez kandydata spośród: matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Automatic control and robotics, elektronics and telecommmunications, informatics jest ocena ze studiów.
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Gliwice – kierunek Automatyka i robotyka
Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu przedmiotów związanych z informatyką, elektroniką, metodami sterowania procesami przemysłowymi oraz metodami projektowania komputerowych układów sterowania robotów i sztucznej inteligencji. Znajdują zatrudnienie we wszystkich gałęziach przemysłu. Są bardzo dobrze przygotowani teoretycznie i praktycznie do podjęcia pracy zawodowej jako projektanci nowoczesnych systemów automatyzacji, projektanci układów sterowania robotów, systemów biomedycznych i biotechnologicznych, a także jako twórcy systemów pomiarowych i decyzyjnych. Mogą również pracować w zakładach oraz firmach wytwarzających i stosujących sprzęt automatyki, w biurach opracowujących projekty automatyzacji różnych dziedzin życia, w nowoczesnych przedsiębiorstwach, centrach komputerowych, jak również w ośrodkach badawczo-rozwojowych, zajmujących się wdrażaniem nowych technologii.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Automatyka i robotyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Matematyka (poziom podstawowy)
-
Jeden przedmiot do wyboru przez kandydata spośród: matematyka (poziom rozszerzony), fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Automatyka i robotyka jest ocena ze studiów I stopnia.
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Gliwice – kierunek Biotechnologia
Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu mikrobiologii, genetyki, ekologii i nauk inżynierskich. Zostali zapoznani z różnymi kierunkami wykorzystania materiałów i procesów biologicznych, przede wszystkim przebiegających przy udziale drobnoustrojów, kultur tkankowych i biokatalizatorów. Są ekspertami z bioinformatyki, dzięki znajomości techniki data mining potrafią przetwarzać duże ilości niekonwencjonalnych informacji. Znają podstawy sterowania procesami biotechnologicznymi. Są przygotowani do operowania wiedzą na temat biologii molekularnej, genetyki, chemii, matematyki, dynamiki procesów i informatyki. Absolwenci kierunku biotechnologia znajdują zatrudnienie przy projektowaniu, uruchamianiu i obsłudze biologicznych oczyszczalni, fermentatorów i bioreaktorów, produkcji środków farmaceutycznych i projektowaniu nowych technik medycznych oraz w nowoczesnych klinikach i instytucjach badawczych przy analizie sygnałów w genetyce, genomice i proteomice. Dzięki opanowaniu wiedzy z zakresu bioinformatyki, bioinformatycznych baz danych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego mogą również pracować w instytucjach zajmujących się badaniami genetycznymi, wykorzystaniem genetyki funkcjonalnej w diagnostyce medycznej i projektowaniu terapii, prowadzeniem procesów biosyntezy i biotransformacji, izolacją i oczyszczaniem bioproduktów, a także projektowaniem bioprocesów.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Biotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Matematyka (poziom podstawowy)
-
Jeden przedmiot do wyboru przez kandydata spośród: matematyka (poziom rozszerzony), fizyka ,chemia, biologia, informatyka
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biotechnologia jest ocena z przebiegu studiów I stopnia.
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Gliwice – kierunek Elektronika i telekomunikacja
Absolwenci kierunku elektronika i telekomunikacja dysponują niezbędną wiedzą oraz umiejętnościami w zakresie projektowania, wytwarzania, eksploatacji i testowania układów, urządzeń, systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych. Mają również podstawową wiedzę z zakresu informatyki i automatyki oraz potrafią korzystać z profesjonalnego komputerowego oprogramowania inżynierskiego. Znajdują zatrudnienie w zakładach produkujących sprzęt elektroniczny i komputerowy, w ośrodkach wykorzystujących specjalistyczną aparaturę elektroniczną, w firmach wdrażających innowacyjne technologie, w placówkach naukowo-badawczych i szkolnictwie wszystkich szczebli. Mogą również pracować w zakładach służby zdrowia, instytutach naukowobadawczych zajmujących się problematyką biomedyczną oraz w ośrodkach badawczo-rozwojowych zakładów opracowujących i produkujących aparaturę medyczną. Absolwenci są także przygotowani do pracy w jednostkach gospodarczych, związanych z rozwojem i wdrażaniem nowoczesnych środków techniki telekomunikacyjnej – u operatorów sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Elektronika i telekomunikacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Matematyka (poziom podstawowy)
-
Jeden przedmiot do wyboru przez kandydata spośród: matematyka (poziom rozszerzony), fizyka, chemia, biologia, informatyka
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Elektronika i telekomunikacja jest ocena z przebiegu studiów I stopnia.
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Gliwice – kierunek Informatyka
Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu rozwijanych systemów informatyki i ich zastosowań oraz najważniejszych zagadnień informatycznych, takich jak aplikacje internetowe, inżynieria oprogramowania czy komputerowe systemy sterowania. Posiadają również wiedzę w zakresie budowy modeli i systemów wspomagających podejmowanie decyzji i zarządzanie. Potrafią projektować systemy komputerowe o różnej konfiguracji i tworzyć rozwiązania oparte na sieciach lokalnych, rozległych i przemysłowych, w tym sieciach bezprzewodowych. Są także przygotowywani do administrowania takimi systemami. Absolwenci kierunku informatyka znajdują zatrudnienie w firmach tworzących systemy informatyczne lub zajmujących się informatyzacją procesów przemysłowych, w biurach projektów oraz w sekcjach serwisowych. Posiadają niezbędne kwalifikacje do pracy w zawodzie analityka, projektanta i programisty systemowego, a także administratora systemów operacyjnych. Sprawdzają się również jako specjaliści z zakresu bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Matematyka (poziom podstawowy)
-
Jeden przedmiot do wyboru przez kandydata spośród: matematyka (poziom rozszerzony), fizyka, chemia, biologia, informatyka
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Informatyka jest ocena z przebiegu studiów I stopnia.
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Gliwice – kierunek Teleinformatyka
Absolwenci posiadają niezbędną wiedzę w zakresie informatyki i telekomunikacji. Potrafią wykorzystać metody oraz narzędzia informatyczne w zastosowaniach telekomunikacyjnych i uwzględnić najnowsze osiągnięcia telekomunikacji w aplikacjach informatycznych. Posiadają szeroką wiedzę oraz umiejętności w zakresie projektowania, eksploatacji i testowania sieci komputerowych (przewodowych i bezprzewodowych), systemów komputerowych, oprogramowania systemów informatycznych, a także urządzeń i systemów telekomunikacyjnych. Ukończenie kierunku teleinformatyka pozwala na zatrudnienie w firmach zajmujących się rozwojem i wdrażaniem nowoczesnych środków techniki telekomunikacyjnej, u operatorów sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, w firmach tworzących oprogramowanie dla tych operatorów, dostawców usług internetowych, w zakładach produkujących sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, a także w placówkach naukowo-badawczych. Absolwenci są przygotowani do pracy w jednostkach gospodarczych tworzących systemy teleinformatyczne, Posiadają niezbędne kwalifikacje do pracy administratora tych systemów i jako specjaliści z zakresu bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Teleinformatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Matematyka (poziom podstawowy)
-
Jeden przedmiot do wyboru przez kandydata spośród: matematyka (poziom rozszerzony), fizyka, chemia, biologia, informatyka
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Teleinformatyka jest ocena z przebiegu studiów.
Dowiedz się więcej