pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

 • WZORNICTWO

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II)
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania:
  tytuł zawodowy:

  KIERUNEK: Wzornictwo

  Specjalności:

  - Komunikacja wizualna i gry komputerowe

  Komunikacja wizualna to identyfikacja wizualna i reklama, projektowanie wydawnictw i publikacji multimedialnych, projektowanie opakowań, liternictwo i typografia, fotografia reklamowa i wydawnicza; w części kształcenia poświęconej projektowaniu gier komputerowych są to także projektowanie stron WWW, interfejsów i aplikacji mobilnych, projektowanie przestrzeni wirtualnej oraz animacji komputerowej i modelowania 3D.

  Osoby studiujące tę specjalność przez siedem semestrów poznają najnowsze programy w trakcie zajęć z komputerowego wspomagania projektowania – nawet 8 godzin tygodniowo w specjalistycznych laboratoriach komputerowych pod okiem czterech specjalistów. Poznają także technologie produkcji wykonanych na studiach projektów podczas praktycznych warsztatów realizacyjnych.

  - Projektowanie produktu

  Projektowanie produktu to systemowe projektowanie produktu, projektowanie konceptualne, projektowanie multisensoryczne, projektowanie multidyscyplinarne, modelowanie i prototypowanie, ergonomia, rysunek koncepcyjny i techniczny oraz fotografia produktu.

  Od pierwszego semestru aż do dyplomu osoby studiujące tę specjalność poznają najnowsze programy w trakcie zajęć z komputerowego wspomagania projektowania i poznają technologie produkcji przygotowanych przez siebie projektów, wykonując je samemu w specjalistycznych laboratoriach obróbki drewna, metalu, tworzyw sztucznych i ceramiki.

  - Projektowanie ubioru

  Projektowanie ubioru to przede wszystkim pracownie kierunkowe: projektowania ubioru, projektowania tkaniny, projektowania obuwia i akcesoriów oraz projektowania biżuterii. Zajęcia te uzupełniają techniki krawieckie, obuwnicze, złotnicze oraz druku na tkaninie.

  Studenci w trakcie toku studiów poznają nie tylko tajniki projektowania i rzemiosła, ale także otrzymują obszerną wiedzę z zakresu fotografii mody, postprodukcji i komunikacji w modzie czy rysunku żurnalowego. Podczas zajęć ze wspomagania komputerowego uczą się programów graficznych, animacji czy modelowania przestrzennego uzupełnionego o techniki druku 3D.

  Absolwent Projektowania Mody na Akademii Sztuki w Szczecinie to wszechstronny projektant przygotowany do zawodu projektanta, kostiumografa, trendresearchera czy stylisty.

  UWAGA! W najbliższej przyszłości planowane jest otworzenie studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku WZORNICTWO!

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Komunikacja wizualna i gry komputerowe
  • Projektowanie produktu
  • Projektowanie ubioru

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Wzornictwo brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  I etap: przesłanie portfolio i listu motywacyjnego II etap: rozmowa kwalifikacyjna oraz autoprezentacja

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki w Szczecinie

Opinie (0)


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: