Koncepcja kształcenia na kierunku „Komunikacja międzykulturowa” zakłada zdobycie przez studenta wiedzy na temat teorii dotyczących kultur i komunikacji, a także wiedzy na temat wybranych aspektów konkretnych kultur. Istotą realizacji tego programu studiów jest szerokie przedstawienie zagadnienia dialogu międzykulturowego, zależności pomiędzy kulturami oraz zachodzących pomiędzy nimi procesów. Studia przygotowują studenta do połączenia wiedzy i praktyki w pracy na rzecz uświadamiania i nauczania innych sposobu rozwiązania problemów wynikających z różnic kulturowych.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Studia wschodnie jest rozmowa kwalifikacyjna, ocena na dyplomie oraz średnia ocen ze studiów I stopnia.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Orientalistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Orientalistyka jest średnia ocen z całego toku studiów I stopnia oraz ocena z dyplomu studiów I stopnia.
Studia Wschodnie są pierwszymi w Polsce tak kompleksowymi studiami uniwersyteckimi pierwszego stopnia o charakterze interdyscyplinarnym poświęconymi tematyce wscvhodniej. Dostosowane są do światowych trendów rozwojowych dotyczących tworzenia tzw. „area studies”.
Podobnie jak działalność Studium Europy Wschodniej wykracza poza obszar nauki i dydaktyki, tak samo specyfika Studiów Wschodnich nie ogranicza się do wymiaru stricte akademickiego, tkwi także w ich społecznej przydatności. Nie trzeba podkreślać roli i wagi kierunku wschodniego dla polskiej polityki zagranicznej oraz polskiej racji stanu. W ostatnich latach także w Unii Europejskiej daje się zauważyć rosnące zainteresowanie tym obszarem pod względem politycznym i gospodarczym, militarnym i społecznym.
Nie ulega wątpliwości, że wzrost zainteresowania przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na dobrze wykształconych i przygotowanych specjalistów od problematyki tego regionu. Długoletnie doświadczenie w zakresie bezpośrednich związków i wspólnota losów historycznych otwiera przed Polską możliwość odegrania ważnej roli w ramach działań Unii Europejskiej w tym obszarze. Dostarczając wykształconych ekspertów i dobrych specjalistów, Studia Wschodnie są przedsięwzięciem akademickim służącym rozwojowi Polski oraz podniesieniu jej rangi zarówno w najbliższym sąsiedztwie, jak i w Unii Europejskiej.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Studia wschodnie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Studia wschodnie jest rozmowa kwalifikacyjna oraz ocena na dyplomie.
proszę pracowników UW o niewpisywanie opinii
jestem po indologii, w dużej mierze to czas stracony
Studia na Uniwersytecie Warszawskim to aktywny okres. Trzeba się uczyć, ale jest to przyjemna nauka, której efekty każdy z nas niedługo zobaczy.
Studia na Uniwersytecie Warszawskim to okno na świat. Świat wypełniony wiedzą i ciekawymi ludźmi. Studia powinny być pewną przygodą. Na UW tak dokładnie jest
Jeśli chce się studiować ciekawy kierunek i zdobywanie wiedzy ma sprawiać dużą frajdę i przyjemność, to trzeba wybrać Uniwersytet Warszawski.
Studia na Uniwersytecie Warszawskim można porównać to ciekawej wycieczki. Studiując Japonistykę, poprzez interesujące zajęcia, masz okazje przenieść się do kraju kwitnącej wiśni i bardzo dużo się o nim dowiedzieć. To pierwszy i jakże ważny krok do prawdziwej podróży.
Uniwersytet Warszawski to miejsce, w którym spotykają się ciekawi ludzie, pełni zaangażowania w to co robią i o czym marzą. To fajne miejsce. Miejsce dla każdego, kto chce coś osiągnąć.
Teraz jestem na trzecim roku studiów. Gdybym miała raz jeszcze przystępować do procesu rekrutacji i wybierać uczelnię dla siebie, to ponownie wybrałabym Uniwersytet Warszawski.
Uniwersytet Warszawski jest uczelnią, która motywuje do nauki, napędza twoją ciekawość, otwiera różne kierunki i obszary zdobywania wiedzy. To świetne miejsce.
Jeśli chce się studiować ciekawy kierunek i zdobywanie wiedzy ma sprawiać dużą frajdę i przyjemność, to trzeba wybrać Uniwersytet Warszawski.
Uniwersytet Warszawski to najlepsza uczelnia w kraju, bo tutaj można studiować każdy kierunek, jaki się tylko wymarzy. Odnośnie edukacji i zdobywania wykształcenia, tutaj nie ma rzeczy niemożliwych
Afryka zawsze była moim największym hobby. Chciałem tam pojechać, zobaczyć życie ludzi, odkryć kulturę, obyczaje. Teraz, dzięki studiom na Uniwersytecie Warszawskim mam możliwość dokonać tego w pewnym procencie. To przygoda, nie tylko studia.
Wspaniały wydział
Zaczynam sinologie i nie mogę się doczekać :3
Indologia to porażka na tym wydziale
fakt, też jestem zawiedziona indologia. Nieciekawe i nieżyciowe przedmioty (mało), zero konkretów, nie ma normalnych materiałów do ćwiczeń jezykowych, nudno, perspektyw na przyszłość brak...
a ja studiuję arabistykę, polecam każdemu! coś niesamowitego! zajęcia prowadzone w sposób rzetelny, wykładowcy kompetentni!
studiuję indiologię, jestem zawiedziona poziomem.
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: