Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka to kierunek reprezentujący przede wszystkim nauki humanistyczne. Mimo, że dyscypliną dominującą w programie jest nauka o kulturze i religii, to znalazły się w nim również zajęcia przyporządkowane innym dyscyplinom nauk humanistycznych: literaturoznawstwo, językoznawstwo, historia czy filozofia.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Przede wszystkim studenci kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka otrzymują możliwość nauki w stopniu podstawowym dwóch języków orientalnych: japońskiego bądź arabskiego. Oprócz tego pozyskują wiedzę obejmującą terminologię, teorię i metodologię z zakresu językoznawstwa, historii oraz zagadnień społeczno- politycznych i komunikacji międzykulturowej.
Ponadto, studenci zdobywają wiedzę o wybranych problemach kultur Azji i Afryki, które dotyczą między innymi kultury i literatury, języka, religii, czy tematów z obszaru społeczno- politycznego. Poznają struktury i relacje społeczne oraz zachowania społeczno- kulturowe, a także zasady komunikowania się, pisania i czytania w wybranym języku Azji lub Afryki oraz współczesne życie społeczne i kulturalne.
3. Gdzie studiować kierunek komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka: