Studia na kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.
Studenci kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka pozyskują wiedzę na temat teorii dotyczących kultur i komunikacji, jak również wiedzę w zakresie wybranych aspektów konkretnych kultur. Istotą kształcenia jest szerokie przedstawienie zagadnienia dialogu międzykulturowego, zależności pomiędzy kulturami oraz zachodzących pomiędzy nimi procesów.
Praca po studiach
Z otrzymanym wykształceniem absolwenci kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka będą mogli podjąć pracę między innymi w dyplomacji, biznesie, służbach państwowych, edukacji, organizacjach pozarządowych, czy agendach instytucji międzynarodowych, bądź instytucjach zajmujących się prowadzeniem szkoleń.
O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia na kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka mogą ubiegać się osoby z tytułem licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędnym.
W postępowaniu kwalifikacyjnym na studia na kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka brane pod uwagę są:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Nic nie znaleziono
Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka to kierunek reprezentujący przede wszystkim nauki humanistyczne. Mimo, że dyscypliną dominującą w programie jest nauka o kulturze i religii, to znalazły się w nim również zajęcia przyporządkowane innym dyscyplinom nauk humanistycznych: literaturoznawstwo, językoznawstwo, historia czy filozofia.
Studia na kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Przede wszystkim studenci kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka otrzymują możliwość nauki w stopniu podstawowym dwóch języków orientalnych: japońskiego bądź arabskiego. Oprócz tego pozyskują wiedzę obejmującą terminologię, teorię i metodologię z zakresu językoznawstwa, historii oraz zagadnień społeczno- politycznych i komunikacji międzykulturowej.
Ponadto, studenci zdobywają wiedzę o wybranych problemach kultur Azji i Afryki, które dotyczą między innymi kultury i literatury, języka, religii, czy tematów z obszaru społeczno- politycznego. Poznają struktury i relacje społeczne oraz zachowania społeczno- kulturowe, a także zasady komunikowania się, pisania i czytania w wybranym języku Azji lub Afryki oraz współczesne życie społeczne i kulturalne.
Studia na kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka trwają 2 lata (studia II stopnia).
Studenci kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka pozyskują wiedzę szeroką i złożoną, co otwiera przed nimi wiele możliwości zawodowych. Posiadają umiejętność prowadzenia szkoleń w zakresie zależności pomiędzy kulturami, umiejętność współpracy niezależnie od różnic politycznych, ideowych i wyznaniowych, a także umiejętność zarządzania zespołem wielokulturowym. Takie kompetencje można wykorzystać między innymi w służbach państwowych, dyplomacji, biznesie, instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, administracji państwowej, zwłaszcza tej związanej z polityką zagraniczną.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Komunikacja międzykulturowa- Azja i Afryka:
MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA- AZJA I AFRYKA
Popularne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|