Studia na kierunku orientalistyka – iranistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym
Orientalistyka – iranistyka to studia skierowane do osób zainteresowanych historią i kulturą Iranu oraz Afganistanu oraz chcących nauczyć się języka perskiego. W planie znajdą się zajęcia oscylujące wokół zagadnień związanych z gramatyką opisową, gramatyką historyczną, kulturą Iranu, literaturą oraz szeroko pojętym językoznawstwem.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w placówkach dyplomatycznych, szkołach językowych, instytucjach publicznych, branży turystycznej, wydawnictwach, mediach, muzeach, czy w domach kultury.
Kandydaci na kierunek filologia orientalistyka – iranistyka muszą spełnić szereg wymogów określonych przez daną uczelnię wyższą. Tym samym zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji i wyróżnią się na tle innych przyszłych studentów.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku orientalistyka – iranistyka to:
język obcy nowożytny
matematyka
język polski.
Kandydaci na studia magisterskie powinni przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz wykazać znajomość języka perskiego podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Nic nie znaleziono
Studia na kierunku orientalistyka – iranistyka wyróżniają się interdyscyplinarnym programem nauczania oscylującym wokół zagadnień związanych z kulturą, religią, historią, literaturoznawstwem, sztuką oraz językoznawstwem. Studenci mają również możliwość wyjazdu na zagraniczny staż językowy lub naukowy w Iranie, dzięki czemu poznają kulturę oraz obyczaje kraju.
Studia na kierunku orientalistyka – iranistyka możemy podzielić na:
1. Typ
• Studia I stopnia (licencjackie)
• Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
• studia stacjonarne
Osoby, które aplikują na kierunek orientalistyka-iranistyka zdobędą wszechstronną wiedzę historyczną, społeczną oraz literaturoznawczą. Przede wszystkim poznają historię Iranu i Afganistanu oraz dowiedzą się więcej na temat obowiązującej tam religii. W planie znajdą się także zajęcia z gramatyki opisowej, gramatyki historycznej oraz filozofii i sztuki orientalnej.
Studenci skupią się również na doskonaleniu zdolności językowych i nauczą się języka perskiego w stopniu zaawansowanym, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Ponadto rozwiną szereg umiejętności praktycznych i poznają zasady dokonywania analizy literackiej, wykorzystywania perskiego w mowie i piśmie, dokonywania tłumaczeń ustnych oraz przekładów pisemnych. Uzyskaną wiedzę wykorzystają podczas obowiązkowych praktyk zawodowych.
Studia na kierunku orientalistyka – iranistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Ukończenie studiów filologicznych otwiera wiele zawodowych drzwi, a absolwenci kierunku orientalistyka – iranistyka nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim mogą związać swoją przyszłość z mediami, wydawnictwami i redakcjami czasopism. Równie ciekawą opcją będzie praca w placówkach dyplomatycznych, szkołach językowych, firmach i instytucjach międzynarodowych oraz w instytucjach administracji publicznej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku orientalistyka – iranistyka:
muzea
domy kultury
inne instytucje kultury
szkoły językowe
redakcje czasopism
media
szkoły językowe
firmy i korporacje międzynarodowe
placówki dyplomatyczne
własna działalność gospodarcza
branża turystyczna.
MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORIENTALISTYKA – IRANISTYKA
Popularne
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia