Studia wschodnie studia - kierunek studiów

Zawsze najbardziej pociągający wydawał się zachód. Wszelkie wyprawy odkrywcze, pogonie za pieniądzem, karierą, rozwojem odbywały się w kierunku zachodnim. Zawsze staramy się dorównać “zachodowi”. Czy słusznie? Przecież istnieją jeszcze inne kierunki świata: północ, południe czy wschód - oferujące nie mniej, niż posiada coraz bardziej zatłoczony “zachód”. Dla ludzi, którzy właśnie tak uważają powstał specjalny kierunek studiów, a mianowicie studia wschodnie. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tematyką polityczną, społeczną oraz kulturowymi aspektami państw byłego ZSRR oraz Azji - studia wschodnie będą odpowiednim wyborem dla Ciebie!

Zainteresowanie krajami wschodu stopniowo i powoli wzrasta, a to sprawia, że pojawia się zapotrzebowanie na specjalistów od stosunków międzynarodowych ze wschodnimi częściami Europy i Azji, tak aby nawiązywanie partnerstw ekonomicznych, politycznych czy kulturowych przebiegało w miarę szybko i sprawnie. Przykładowym atutem absolwenta tego kierunku mogą być kwalifikacje do pracy w firmach i instytucjach rynku rosyjskiego czy chińskiego oraz w spółkach z kapitałem japońskim i koreańskim, a inwestujących w Polsce. Specjalności z jakimi możesz się zetknąć to na przykład język rosyjski z językiem chińskim, język rosyjski z językiem ukraińskim, język rosyjski z językiem łotewskim, język rosyjski z językiem litewskim, język rosyjski z językiem białoruskim czy język rosyjski z językiem japońskim. Jak widzisz, autorzy kierunku postawili bardzo mocno na naukę języków, a zatem jako student tego kierunku, udoskonalisz również język angielski w zakresie komunikacji biznesowej. Do umiejętności językowych dojdzie również znajomość aspektów prawnych i ekonomicznych danego obszaru studiów. W planie zajęć można znaleźć takie przedmioty jak podstawy stosunków międzynarodowych, demokracja w europejskiej i rosyjskiej myśli politycznej, statystyka, polityka wschodnia UE, polityka zagraniczna państw postradzieckich, makroekonomia, podstawy prawa, historia filozofii, religie i wyznania na obszarze regionu, regiony i szlaki historyczno-turystyczne pogranicza kulturowego i jeszcze wiele innych tym podobnych.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia wschodnie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język poslki, matematyka, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, filozofia, historia sztuki, j. białoruski, j. łemkowski, j. litewski, j. ukraiński.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA WSCHODNIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Kierunek studia wschodnie prowadzony jest przez:

Wydział Filologiczny UG

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Kierunek studia wschodnie prowadzony jest przez:

Wydział Orientalistyczny UW

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując studia wschodnie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk społecznych i politycznych w zakresie przedmiotowego obszaru studiów
  • prawa i ekonomii w zakresie przedmiotowego obszaru studiów
  • historii i literatury danego obszaru studiów
  • analizy zjawisk społecznych
  • analizy zjawisk politycznych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia wschodnie

Absolwent kierunku studia wschodnie znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • administracji krajowej i samorządowej
  • instytucjach międzynarodowych
  • organizacjach pozarządowych współpracujących międzynarodowo z państwami wschodu
  • ambasadach
  • instytucjach upowszechniania kultury

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA WSCHODNIE

Komentarze (0)