ORIENTALISTYKA - AFRYKANISTYKA

ORIENTALISTYKA - AFRYKANISTYKA

Dodaj do ulubionych

ORIENTALISTYKA - AFRYKANISTYKA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Orientalistyka – afrykanistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku orientalistyka - afrykanistyka
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku orientalistyka - afrykanistyka rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 13 września 2023 r. | orientalistyka - afrykanistyka - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności orientalistyka - afrykanistyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | orientalistyka - afrykanistyka - uczelnie >

Opis kierunku

Orientalistyka – afrykanistyka to studia, które powstały z myślą o osobach lubiących poznawać nowe kultury i uczyć się języków obcych. Studia realizują program związany z naukami kulturowymi, językoznawczymi, literaturoznawczymi oraz szeroko pojętymi zagadnieniami z obszaru humanistyki. Studenci nauczą się również języka amharskiego, hausa lub suahili oraz pogłębią wiedzę w zakresie literatury, historii, filozofii, religii oraz sztuki świata kultur Afryki.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w szkołach językowych, mediach, redakcjach czasopism, biurach podróży, czy w korporacjach międzynarodowych. Dobrym rozwiązaniem będzie również założenie własnej działalności gospodarczej.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Aby dostać się na studia na kierunku Orientalistyka – afrykanistyka należy spełnić szereg wymagań określonych przez daną uczelnię, tym samym wyróżniając się na tle pozostałych kandydatów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Orientalistyka – afrykanistyka:

 • język obcy nowożytny
 • matematyka
 • język polski.

W przypadku aplikacji na studia magisterskie należy przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich na japonistyce lub innym kierunku. Kandydaci muszą również znać jeden język afrykański.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ORIENTALISTYKA - AFRYKANISTYKA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Orientalistyka - afrykanistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

ORIENTALISTYKA - AFRYKANISTYKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Orientalistyka - afrykanistyka studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Orientalistyka - afrykanistyka studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku orientalistyka - afrykanistyka

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORIENTALISTYKA – AFRYKANISTYKA?

Orientalistyka – afrykanistyka to studia, które wyróżniają się złożonym programem nauczania, oscylującym wokół nauk filologicznych, kulturoznawczych, czy literaturoznawczych. Studenci będą mieli okazję poznać kulturę afrykańską, a także dowiedzieć się więcej na temat żyjącego tam społeczeństwa.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Orientalistyka – afrykanistyka możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które aplikują na powyższe studia będą mieli okazje dowiedzieć się więcej na temat historii, kultury oraz literatury afrykańskiej. Ponadto skupią się na doskonaleniu kompetencji językowych oraz nauce jednego z wybranych języków afrykańskich: amharskiego, hausa lub suahili. W ramach kształcenia zyskają również zdolność prowadzenia badań filologicznych oraz zbierania potrzebnych informacji i źródeł informacji, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej działalności naukowej.

W ramach kształcenia rozwiną również umiejętność dokonywania tłumaczeń ustnych i pisemnych oraz dowiedzą się więcej na temat odmienności cywilizacyjnych. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu. Dzięki nim studenci zdobędą niezwykle ważne doświadczenie zawodowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORIENTALISTYKA – AFRYKANISTYKA?

Studia na kierunku orientalistyka – afrykanistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ORIENTALISTYKA – AFRYKANISTYKA?

Ukończenie studiów filologicznych na kierunku orientalistyka – afrykanistyka otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci będą przygotowani do pracy w instytucjach kultury, między innymi w muzeach, galeriach sztuki, czy w domach kultury. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z mediami, wydawnictwami, redakcjami prasowymi, czy z placówkami dyplomatycznymi. Znajomość języków obcych zwiększy ich szanse na rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku orientalistyka – afrykanistyka:

 • instytucje kultury
 • biura tłumaczeniowe
 • placówki dyplomatyczne
 • instytucje międzynarodowe
 • wydawnictwa i redakcje czasopism
 • redakcje telewizyjne i radiowe
 • media
 • szkoły językowe
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • placówki dyplomatyczne

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORIENTALISTYKA - AFRYKANISTYKA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • ul. Mieszka I 61 C,, 71-011 Szczecin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiaE5fdoIqkcRtavOUi3m7UI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/afcf7-collegium-balticum.jpg Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych