• ANALITYKA KRYMINALISTYCZNA I SĄDOWA Stopień: I REKRUTACJA

  Student uzyska wiedzę w zakresie antropologii sądowej, biochemii, genetyki, toksykologii, mikrobiologii, chemii ogólnej i analitycznej, chemii organicznej i chemii fizycznej, chemii medycznej, farmakologii i toksykologii, medycyny sądowej, podstaw prawodawstwa, uzależnień lekowych, zastosowania metod analitycznych i statystycznych w kryminalistyce i analityce sądowej. Studenci nabędą umiejętności analizowania materiału dowodowego, środków stosowanych w dopingu, leków i żywności, opracowania metod odpowiednich do określonego badania, opracowania raportu z wykonanych badań oraz przygotowania ekspertyz sądowych. Absolwenci kierunku Analityka kryminalistyczna i sądowa będą przygotowani do pracy w laboratoriach analitycznych, diagnostycznych i naukowych, zakładach i instytucjach wykonujących badania z zakresu medycyny sądowej, toksykologii zatruć, analizy leków i żywności, w tym w szczególności zafałszowań, w instytucjach zajmujących się zagadnieniami związanymi z nadużywaniem leków, środków odurzających i dopalaczy. Będą także przygotowani do prowadzenia działań profilaktycznych związanych z narkomanią, dopalaczami i innymi substancjami odurzającymi.

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Analityka kryminalistyczna i sądowa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia 
  • Jeden do wyboru spośród: matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, informatyka, historia, WOS

   

  Dowiedz się więcej

 • ANALITYKA MEDYCZNA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Analityka medyczna
  Dla osób fascynujących się medycyną oraz dla tych, którym bliskie są nauki farmaceutyczne, idealnym wyborem są studia na kierunku analityka medyczna. Dzięki nim uzyskać można interdyscyplinarną wiedzę i specjalistyczne umiejętności umożliwiające laboratoryjne różnicowanie stanów fizjologicznych organizmu człowieka. Studia przygotowują diagnostów do partnerskiej współpracy z lekarzami, farmaceutami, biotechnologami oraz innymi pracownikami ochrony zdrowia. Uczą prowadzenia badań laboratoryjnych z wykorzystaniem najnowszych technik i nowatorskiej aparatury. W trakcie zajęć praktycznych nauczysz się także jak prawidłowo autoryzować i interpretować uzyskane wyniki badań. Absolwenci analityki medycznej przygotowani są do pracy w publicznych i niepublicznych medycznych laboratoriach diagnostycznych, placówkach ochrony zdrowia, przemyśle, instytucjach naukowo-badawczych, urzędach i instytucjach państwowych bądź samorządowych działających w dziedzinie biologii medycznej i ochrony zdrowia.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Analityka medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Dowiedz się więcej

   

 • FARMACJA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Farmacja
  Ból gardła, katar, przeziębienie albo opryszczka - niezwykle rzadko z takimi dolegliwościami od razu udajemy się do lekarza. W takich sytuacjach osobą pierwszego kontaktu staje się farmaceuta, osoba odpowiedzialna za jakość produktów leczniczych, posiadająca wiedzę ogólną i specjalistyczną w zakresie nauk farmaceutycznych, medycznych, chemicznych, biologicznych i społecznych. W trakcie studiów nauczysz się jak prawidłowo udzielać informacji i porad dotyczących działania produktów leczniczych. Dowiesz się jak wytwarzać i oceniać jakość preparatów farmaceutycznych. Poznasz zasady prowadzenia badań naukowych oraz mechanizmy nadzoru nad obrotem, przechowywaniem i wykorzy- stywaniem wyrobów medycznych. Apteki szpitalne i ogólnodostępne, to nie jedyne miejsca, w których farmaceuci znajdują pracę. Na absolwentów czekają miejsca w przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej prowadzących badania kliniczne, laboratoriach branży kosmetycznej i chemicznej oraz ośrodkach naukowo-badawczych.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Farmacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Dowiedz się więcej

   

 • INŻYNIERIA FARMACEUTYCZNA Stopień: I REKRUTACJA

  Jeżeli interesujesz się projektowaniem i wytwarzaniem leków, kosmetyków czy suplementów diety oraz masz predyspozycje do pracy laboratoryjnej, do rozwiązywania zagadnień technicznych w zakresie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji, studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna są najlepszym wyborem. 

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria farmaceutyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy
  • matematyka
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologii, chemii, fizyki/fizyki i astronomii, geografii lub informatyki

  Dowiedz się więcej

 • KOSMETOLOGIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Kosmetologia
  Zdrowe i piękne ciało to temat, który nigdy nie straci na swojej aktualności. Dzięki temu niezwykle prężnie rozwija się atrakcyjny i nowoczesny kierunek kształcenia - kosmetologia. Nauka o zdrowej stronie urody człowieka łączy w sobie wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, dermatologii, immunologii, chemii kosmetycznej, a także marketingu i zarządzania.  Studia to szansa, aby nauczyć się właściwie planować i wykonywać zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze. Dzięki studiom dowiesz się jak właściwie odczytywać skład kosmetyków i jak je stosować. Poznasz etapy i procedury ich wytwarzania. Nabierzesz doświadczenia współpracując z dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Dzięki praktykom studenckim dowiesz się jak wygląda codzienna praca kosmetologa. Studia przygotują Cię do pracy w gabinecie kosmetycznym, gabinecie odnowy biologicznej, ośrodku SPA, firmach przemysłu kosmetycznego i laboratoriach. Dowiesz się również jak założyć własną działalność gospodarczą i samodzielnie prowadzić salon piękności.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Kosmetologia jest wynik egzaminu wstępnego. 

   

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (0)