• ANALITYKA KRYMINALISTYCZNA I SĄDOWA Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Analityka kryminalistyczna i sądowa

  Dla osób zainteresowanych udziałem w badaniach materiału dowodowego, środków stosowanych w dopingu, zafałszowań leków i żywności, opracowaniem raportów z wykonanych badań oraz przygotowaniem ekspertyz sądowych, studia na kierunki analityka kryminalistyczna i sądowa są najlepszym wyborem.

  W czasie studiów uzyskasz interdyscyplinarną wiedzę w zakresie antropologii sądowej, biochemii, genetyki, toksykologii, mikrobiologii, chemii medycznej, farmakologii, medycyny sądowej, podstaw prawodawstwa, uzależnień lekowych oraz zastosowania metod analitycznych i statystycznych. 
  Studia na kierunku analityka kryminalistyczna i sądowa przygotują Cię do pracy w laboratoriach analitycznych i naukowych, zakładach i instytucjach wykonujących badania z zakresu medycyny sądowej, toksykologii zatruć, analizy leków i żywności oraz do prowadzenia działań profilaktycznych związanych z narkomanią, dopalaczami i innymi substancjami odurzającymi. 

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Analityka kryminalistyczna i sądowa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy
  • Matematyka
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka/fizyka i astronomia, geografia, informatyka

  Dowiedz się więcej

 • ANALITYKA MEDYCZNA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Analityka medyczna
  Dla osób fascynujących się medycyną oraz dla tych, którym bliskie są nauki farmaceutyczne, idealnym wyborem są studia na kierunku analityka medyczna. Dzięki nim uzyskać można interdyscyplinarną wiedzę i specjalistyczne umiejętności umożliwiające laboratoryjne różnicowanie stanów fizjologicznych organizmu człowieka. 
  Studia przygotowują diagnostów do partnerskiej współpracy z lekarzami, farmaceutami, biotechnologami oraz innymi pracownikami ochrony zdrowia. Uczą prowadzenia badań laboratoryjnych z wykorzystaniem najnowszych technik i nowatorskiej aparatury. W trakcie zajęć praktycznych nauczysz się także jak prawidłowo autoryzować i interpretować uzyskane wyniki badań.
  Absolwenci analityki medycznej przygotowani są do pracy w publicznych i niepublicznych medycznych laboratoriach diagnostycznych, placówkach ochrony zdrowia, przemyśle, instytucjach naukowo-badawczych, urzędach i instytucjach państwowych bądź samorządowych działających w dziedzinie biologii medycznej i ochrony zdrowia.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Analityka medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Dowiedz się więcej

   

 • FARMACJA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Farmacja
  Ból gardła, katar, przeziębienie albo opryszczka - niezwykle rzadko z takimi dolegliwościami od razu udajemy się do lekarza. W takich sytuacjach osobą pierwszego kontaktu staje się farmaceuta, osoba odpowiedzialna za jakość produktów leczniczych, posiadająca wiedzę ogólną i specjalistyczną w zakresie nauk farmaceutycznych, medycznych, chemicznych, biologicznych i społecznych. 
  W trakcie studiów nauczysz się jak prawidłowo udzielać informacji i porad dotyczących działania produktów leczniczych. Dowiesz się jak wytwarzać i oceniać jakość preparatów farmaceutycznych. Poznasz zasady prowadzenia badań naukowych oraz mechanizmy nadzoru nad obrotem, przechowywaniem i wykorzy- stywaniem wyrobów medycznych.
  Apteki szpitalne i ogólnodostępne, to nie jedyne miejsca, w których farmaceuci znajdują pracę. Na absolwentów czekają miejsca w przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej prowadzących badania kliniczne, laboratoriach branży kosmetycznej i chemicznej oraz ośrodkach naukowo-badawczych.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Farmacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Dowiedz się więcej

   

 • INŻYNIERIA FARMACEUTYCZNA Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Inżynieria farmaceutyczna

  Jeżeli interesujesz się projektowaniem i wytwarzaniem leków, kosmetyków czy suplementów diety oraz masz predyspozycje do pracy laboratoryjnej, do rozwiązywania zagadnień technicznych w zakresie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji, studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna są najlepszym wyborem.

  W trakcie studiów zapoznasz się z surowcami oraz produktami do przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i pokrewnych, technikami przetwarzania, z projektowaniem postaci leku i jego kontroli, do uzyskania wyrobu końcowego o określonych parametrach jakościowych i bezpieczeństwie stosowania oraz z zagadnieniami inżynierskimi - projektowaniem i kontrolą procesów technologicznych.

  Studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna przygotują Cię do pracy w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, w instytutach naukowo-badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz laboratoriach kontroli jakości.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria farmaceutyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy
  • matematyka
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologii, chemii, fizyki/fizyki i astronomii, geografii lub informatyki

  Dowiedz się więcej

 • KOSMETOLOGIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Kosmetologia
  Kosmetologia to nowoczesna, a zarazem obecnie jedna z najbardziej atrakcyjnych i prężnie rozwijających się branż, zarówno na rynku usług, w obszarze badawczo-naukowym, a także w sektorze rozwoju technologii. Dziedzina ta skupia się na ochronie, zachowaniu i kreowaniu pięknego wyglądu, zwiększeniu witalności i poprawie jakości życia zgodnie z zasadami medycyny. Zdrowe ciało i potrzeba wzmocnienia swojej atrakcyjności to tematy niezmiennie aktualne, zyskujące coraz większe zainteresowanie.
  Kosmetologia to dziedzina interdyscyplinarna łącząca w sobie wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, dermatologii, immunologii, chemii kosmetycznej, a także marketingu i zarządzania. 
  Studia wyposażą Cię w kompletną wiedzę potrzebną do otwarcia i prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego. Począwszy od poznania receptury preparatów i ich właściwości, wykonania zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych i upiększających, przez wykorzystywanie najnowszej aparatury, po wiedzę dotyczącą finansów i niezbędnych aspektów prawnych.
  Wybór Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zapewni naukę procedur kosmetologicznych zgodną z medycznymi standardami i dobrą praktyką kliniczną.
  Studiując kosmetologię, nauczysz się jak właściwie dobierać i wykonywać zabiegi na twarz i ciało. Doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców kładzie nacisk na praktyczność i bezpieczeństwo poszczególnych procedur kosmetologicznych. Dzięki studiom dowiesz się jak właściwie odczytywać skład kosmetyków i jak je stosować. Poznasz etapy i procedury ich wytwarzania. Nabierzesz doświadczenia współpracując z dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Dzięki praktykom studenckim dowiesz się jak wygląda codzienna praca kosmetologa.
  Część zajęć praktycznych odbywa się w najbardziej prestiżowych gabinetach medycyny estetycznej. Profesjonalne, dobrze wyposażone laboratoria umożliwią poznanie najnowszych technologii i zaawansowanej aparatury (lasery, urządzenia zabiegowe oraz światowej klasy aparatura badawcza).

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Kosmetologia jest konkurs ocen ze studiów I stopnia.

   

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (1)

Anonim Ocena

Jest super, miła atmosfera i wspaniali ludzie!