• ANALITYKA KRYMINALISTYCZNA I SĄDOWA Stopień: I REKRUTACJA

  Student uzyska wiedzę w zakresie antropologii sądowej, biochemii, genetyki, toksykologii, mikrobiologii, chemii ogólnej i analitycznej, chemii organicznej i chemii fizycznej, chemii medycznej, farmakologii i toksykologii, medycyny sądowej, podstaw prawodawstwa, uzależnień lekowych, zastosowania metod analitycznych i statystycznych w kryminalistyce i analityce sądowej. Studenci nabędą umiejętności analizowania materiału dowodowego, środków stosowanych w dopingu, leków i żywności, opracowania metod odpowiednich do określonego badania, opracowania raportu z wykonanych badań oraz przygotowania ekspertyz sądowych. Absolwenci kierunku Analityka kryminalistyczna i sądowa będą przygotowani do pracy w laboratoriach analitycznych, diagnostycznych i naukowych, zakładach i instytucjach wykonujących badania z zakresu medycyny sądowej, toksykologii zatruć, analizy leków i żywności, w tym w szczególności zafałszowań, w instytucjach zajmujących się zagadnieniami związanymi z nadużywaniem leków, środków odurzających i dopalaczy. Będą także przygotowani do prowadzenia działań profilaktycznych związanych z narkomanią, dopalaczami i innymi substancjami odurzającymi.

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Analityka kryminalistyczna i sądowa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia 
  • Jeden do wyboru spośród: matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, informatyka, historia, WOS

   

  Dowiedz się więcej

 • ANALITYKA MEDYCZNA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Analityka medyczna
  Dla osób fascynujących się medycyną oraz dla tych, którym bliskie są nauki farmaceutyczne, idealnym wyborem są studia na kierunku analityka medyczna. Dzięki nim uzyskać można interdyscyplinarną wiedzę i specjalistyczne umiejętności umożliwiające laboratoryjne różnicowanie stanów fizjologicznych organizmu człowieka. Studia przygotowują diagnostów do partnerskiej współpracy z lekarzami, farmaceutami, biotechnologami oraz innymi pracownikami ochrony zdrowia. Uczą prowadzenia badań laboratoryjnych z wykorzystaniem najnowszych technik i nowatorskiej aparatury. W trakcie zajęć praktycznych nauczysz się także jak prawidłowo autoryzować i interpretować uzyskane wyniki badań. Absolwenci analityki medycznej przygotowani są do pracy w publicznych i niepublicznych medycznych laboratoriach diagnostycznych, placówkach ochrony zdrowia, przemyśle, instytucjach naukowo-badawczych, urzędach i instytucjach państwowych bądź samorządowych działających w dziedzinie biologii medycznej i ochrony zdrowia.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Analityka medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Dowiedz się więcej

   

 • FARMACJA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Farmacja
  Ból gardła, katar, przeziębienie albo opryszczka - niezwykle rzadko z takimi dolegliwościami od razu udajemy się do lekarza. W takich sytuacjach osobą pierwszego kontaktu staje się farmaceuta, osoba odpowiedzialna za jakość produktów leczniczych, posiadająca wiedzę ogólną i specjalistyczną w zakresie nauk farmaceutycznych, medycznych, chemicznych, biologicznych i społecznych. W trakcie studiów nauczysz się jak prawidłowo udzielać informacji i porad dotyczących działania produktów leczniczych. Dowiesz się jak wytwarzać i oceniać jakość preparatów farmaceutycznych. Poznasz zasady prowadzenia badań naukowych oraz mechanizmy nadzoru nad obrotem, przechowywaniem i wykorzy- stywaniem wyrobów medycznych. Apteki szpitalne i ogólnodostępne, to nie jedyne miejsca, w których farmaceuci znajdują pracę. Na absolwentów czekają miejsca w przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej prowadzących badania kliniczne, laboratoriach branży kosmetycznej i chemicznej oraz ośrodkach naukowo-badawczych.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Farmacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Dowiedz się więcej

   

 • INŻYNIERIA FARMACEUTYCZNA Stopień: I REKRUTACJA

  Jeżeli interesujesz się projektowaniem i wytwarzaniem leków, kosmetyków czy suplementów diety oraz masz predyspozycje do pracy laboratoryjnej, do rozwiązywania zagadnień technicznych w zakresie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji, studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna są najlepszym wyborem. 

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria farmaceutyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy
  • matematyka
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologii, chemii, fizyki/fizyki i astronomii, geografii lub informatyki

  Dowiedz się więcej

 • KOSMETOLOGIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Kosmetologia
  Zdrowe i piękne ciało to temat, który nigdy nie straci na swojej aktualności. Dzięki temu niezwykle prężnie rozwija się atrakcyjny i nowoczesny kierunek kształcenia - kosmetologia. Nauka o zdrowej stronie urody człowieka łączy w sobie wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, dermatologii, immunologii, chemii kosmetycznej, a także marketingu i zarządzania.  Studia to szansa, aby nauczyć się właściwie planować i wykonywać zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze. Dzięki studiom dowiesz się jak właściwie odczytywać skład kosmetyków i jak je stosować. Poznasz etapy i procedury ich wytwarzania. Nabierzesz doświadczenia współpracując z dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Dzięki praktykom studenckim dowiesz się jak wygląda codzienna praca kosmetologa. Studia przygotują Cię do pracy w gabinecie kosmetycznym, gabinecie odnowy biologicznej, ośrodku SPA, firmach przemysłu kosmetycznego i laboratoriach. Dowiesz się również jak założyć własną działalność gospodarczą i samodzielnie prowadzić salon piękności.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Kosmetologia jest wynik egzaminu wstępnego. 

   

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (1)

Anonim Ocena

Jest super, miła atmosfera i wspaniali ludzie!