Inżynieria farmaceutyczna

Inżynieria farmaceutyczna

Inżynieria farmaceutyczna studia – kierunek studiów

Współczesny dorobek biotechnologiczny pozwolił światu wyzdrowieć z epidemii chorób uznawanych niegdyś za śmiertelne. Badania nad organizmami żywymi pozwoliły poznać zasady ich działania oraz wpływy, jakie wzajemnie na siebie wywierają. Tym samym dowiedziono, że niektóre rośliny połączone ze szczyptą odczynników chemicznych wyodrębnionych na drodze pracy laborantów są w stanie służyć człowiekowi w profilaktyce i leczeniu rozmaitych dolegliwości, a także poprawiać ich wygląd i samopoczucie produktami wpływającymi na stan ich włosów, skóry i paznokci. Rolą inżynierów farmaceutycznych jest połączenie dorobku naukowego dziedzin przyrodniczych poprzez proces wytwarzania substancji leczniczych i kosmetycznych mających szerokie zastosowanie medyczne. Studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna otwierają drogę do zawodów z pogranicza chemii, biologii i technologii ludziom szczególnie zainteresowanym rozwiązywaniem niewyjaśnionych jeszcze zagadek technicznych i pracą w laboratoriach badawczych. Jeśli jesteś ambitny, nauczyciele zwykle chwalili twoje umiejętności analitycznego rozwiązywania problemów, nie miałeś problemów z nauką przedmiotów przyrodniczych i ścisłych, a ponadto aspirujesz do zrewolucjonizowania świata przełomowymi odkryciami, aplikuj!
Jaką wiedzę dadzą ci studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna? Dobrze ugruntowaną, praktyczną, dającą przyszłościowe perspektywy zatrudnienia. Dzięki zajęciom warsztatowym w laboratoriach będziesz miał okazję brać czynny udział w pracy swoich starszych kolegów, co pod kątem praktycznym przygotuje cię do pracy ze sprzętem laboratoryjnym, programami komputerowymi ułatwiającymi monitorowanie przebiegu poszczególnych badań oraz wdroży cię do tajników poprawnego używania odczynników chemicznych uznawanych za niebezpieczne.
Gdzie się zatrudnisz po studiach na kierunku inżynieria farmaceutyczna? Będziesz przygotowany do pracy w branży farmaceutycznej i kosmetycznej zarówno przy produkcji leków oraz kosmetyków, jak i przy ich dystrybucji i handlu. Dla studentów zainteresowanych karierą naukową będą czekały rozmaite laboratoria badawcze zarówno w kraju, jak i za granicą. Jeśli cenisz sobie kontakt z ludźmi, a twoje umiejętności interpersonalne sprawdzą się w branży handlowej, nawiążesz współpracę z firmami medycznymi i kosmetycznymi zajmującymi się wprowadzaniem produktów na rynek. Staniesz się kompetentnym pracownikiem kontroli żywności, chroniącym swoją pracą nieświadomych zagrożenia konsumentów przed mogącym nieść za sobą tragiczne konsekwencje, zatruciem pokarmowym i epidemiom.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna na Politechnice Poznańskiej, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, chemia, biologia, matematyka, fizyka lub fizyka i astronomia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA FARMACEUTYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Kierunek inżynieria farmaceutyczna prowadzony jest przez:

Wydział Technologii Chemicznej PP

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię farmaceutyczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • przemysłowych technologii wytwarzania produktów leczniczych
 • obsługi sprzętu laboratoryjnego
 • bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi
 • podstaw biotechnologii i bioinżynierii produkcyjnej
 • projektowania postaci leku i jego kontroli
 • projektowania i kontroli procesów technologicznych
 • badań produktów spożywczych i kosmetyków

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria farmaceutyczna?

Absolwent kierunku inżynieria farmaceutyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik instytutów naukowo-badawczych i ośrodków badawczo-rozwojowych
 • pracownik przemysłu farmaceutycznego
 • pracownik firm odpowiedzialnych za wprowadzenie produktów leczniczych na rynek
 • pracownik branży kosmetologicznej
 • pracownik laboratoriów naukowych zajmujący się higieną ogólną, kontrolą i badaniami żywności

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA FARMACEUTYCZNA

Komentarze (1)

Uczen odpowiedz

A teraz jeszcze na Politechnice Rzeszowskiej