PSYCHOLOGIA W RESOCJALIZACJI

PSYCHOLOGIA W RESOCJALIZACJI

Psychologia w resocjalizacji studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia w resocjalizacji to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać wiedzę, umiejętności oraz kompetencje niezbędne do prowadzenia działań zawodowych w takich miejscach jak: placówki wychowawcze, placówki resocjalizacyjne czy socjoterapeutyczne. Studenci wybierający tę ścieżkę studiów przygotowują się do prowadzenia działań środowiskowych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i niedostosowaniem.

Najistotniejszymi elementami nauki jest zrozumienie mechanizmów powstawania nieprzystosowania społecznego oraz rozwinięcie umiejętności stawania diagnozy resocjalizacyjnej, a następnie projektowania procesu zmiany motywacji i zachowania. Oprócz tego, studenci zdobywają wiedzę między innymi na temat więzi społecznych, modeli resocjalizacji, efektywności resocjalizacji w środowisku otwartym i zamkniętym czy kontroli społecznej.

Posiadając określoną wiedzę, konkretne umiejętności i kompetencje absolwenci Psychologii w resocjalizacji można pracować w charakterze wychowawców  w placówkach wychowawczych, socjalizacyjnych, profilaktycznych, resocjalizacyjnych, jak również w roli kuratora zawodowego, społecznego, rodzinnego oraz kuratora nieletnich.

 

Uczelnie, gdzie PSYCHOLOGIA W RESOCJALIZACJI jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Psychologia stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 2 lata • 3 lata • 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)