prawo cyberprzestrzeni i nowych technologii

prawo cyberprzestrzeni i nowych technologii

Prawo cyberprzestrzeni i nowych technologii studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Prawo cyberprzestrzeni i nowych technologii to propozycja kształcenia, która wprowadza zainteresowanych w obszar złożony z zagadnień dotyczących prawa cyberprzestrzeni, prawa mediów, prawa telekomunikacyjnego, własności intelektualnej, nowych technologii oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Prawo cyberprzestrzeni i nowych technologii to element znacznie większej całości, dlatego też studenci zdobywają wiedzę także w zakresie: prawa konstytucyjnego, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa administracyjnego czy gospodarczego. Ponadto nabywają umiejętności sporządzania oraz weryfikowania umów elektronicznych, a także poszerzają wiedzę o wiadomości dotyczące kryptowalut czy funkcjonowania państwa i przedsiębiorstw.

Co po studiach? Absolwenci omawianej ścieżki kształcenia mogą przystąpić do egzaminu na dowolną aplikację prawniczą. Oprócz tego mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: korporacjach i startupach z branży IT oraz fin-tech i e-commerce, przedsiębiorstwach zajmujących się rozwijaniem i wdrażaniem sztucznej inteligencji, organizacjach zajmujących się zabezpieczeniami systemów i zwalczaniem cyberprzestępczości, administracji publicznej korzystającej z usług cyfrowych.

 

Uczelnie, gdzie prawo cyberprzestrzeni i nowych technologii jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)