INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

Dodaj do ulubionych

INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO studia – kierunek studiów

Studia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 17 lipca 2022 r. | inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego - uczelnie >

Opis kierunku

W ramach kształcenia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego zyskają wszechstronną wiedzę związaną z naukami biologicznymi, ścisłymi oraz ekonomicznymi. Ponadto dowiedzą się więcej na temat przetwarzania odpadów oraz nauczą się gospodarowania surowcami naturalnymi i planowania proekologicznych rozwiązań technologicznych. Studenci zyskają także zdolność zarządzania oraz wykształcą kompetencje biznesowe i ekonomiczne.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach zajmujących się odbiorem, selekcją oraz przetwarzaniem odpadów w produkty rynkowe, sektorach gospodarki wytwarzających dużą ilość odpadów, przemyśle wytwórczym, przemyśle budowlanym oraz w ośrodkach naukowo-badawczych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, postawionymi przez uczelnię wyższą.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego to:

 • matematyka

 • biologia

 • chemia

 • fizyka

 • informatyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Częstochowska

Politechnika Częstochowska

Jednostka prowadząca

Inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO?

Inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego to studia skierowane do osób, które chciałyby mieć realni wpływ na zarządzanie odpadami i szeroko pojętą ekologię. Ich celem jest wykształcenie specjalistów przygotowanych do pracy w sektorach gospodarki wytwarzających dużą ilość odpadów. Program kształcenia zakłada realizację licznych zajęć i warsztatów praktycznych z zakresu różnych dyscyplin naukowych, dzięki czemu studenci zyskają wszechstronne przygotowanie zawodowe.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego możemy podzielić na:

1. Typ

• Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

• studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego zyskają kompleksową wiedzę z zakresu nauk technicznych. W ramach kształcenia nauczą się wdrażania idei gospodarki obiegu zamkniętego. Tym samym poznają zasady gospodarowania zasobami, surowcami i odpadami, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

W planie znajdą się również zajęcia z obszaru ekonomii i zarządzania oraz warsztaty, dzięki którym studenci nauczą się przetwarzania odpadów w produkty rynkowe, redukcji ilości odpadów, czy ich selekcji. Studenci skupią się także na doskonaleniu kompetencji miękkich, takich jak zdolność komunikacji oraz pracy zespołowej. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w renomowanych firmach.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO?

Studia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO?

Po zakończeniu nauki na studiach inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego studenci znajdą zatrudnienie zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy firm zajmujących się odbiorem, selekcją oraz przetwarzaniem odpadów w produkty rynkowe. Równie ciekawym rozwiązaniem może być praca w instytucjach administracji publicznej oraz w instytucjach międzynarodowych, gdzie absolwenci wykorzystają wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie studiów. Absolwenci mogą także zdecydować się na założenie własnej działalności.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego:

 • firmy zajmujące się odbiorem, selekcją oraz przetwarzaniem odpadów w produkty rynkowe
 • przemysł wydobywczy

 • przemysł budowlany

 • przemysł przetwórczy

 • jednostki administracji publicznej

 • sektory gospodarki wytwarzające dużą ilość odpadów

 • własna działalność gospodarcza.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRg https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpg Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu
 • ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJz4c7yzVbBEcRHBHjFGivWoo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/71e16-UAM-KIERUNKI.jpg Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi