Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
W ramach kształcenia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego zyskają wszechstronną wiedzę związaną z naukami biologicznymi, ścisłymi oraz ekonomicznymi. Ponadto dowiedzą się więcej na temat przetwarzania odpadów oraz nauczą się gospodarowania surowcami naturalnymi i planowania proekologicznych rozwiązań technologicznych. Studenci zyskają także zdolność zarządzania oraz wykształcą kompetencje biznesowe i ekonomiczne.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach zajmujących się odbiorem, selekcją oraz przetwarzaniem odpadów w produkty rynkowe, sektorach gospodarki wytwarzających dużą ilość odpadów, przemyśle wytwórczym, przemyśle budowlanym oraz w ośrodkach naukowo-badawczych.
Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, postawionymi przez uczelnię wyższą.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego to studia skierowane do osób, które chciałyby mieć realni wpływ na zarządzanie odpadami i szeroko pojętą ekologię. Ich celem jest wykształcenie specjalistów przygotowanych do pracy w sektorach gospodarki wytwarzających dużą ilość odpadów. Program kształcenia zakłada realizację licznych zajęć i warsztatów praktycznych z zakresu różnych dyscyplin naukowych, dzięki czemu studenci zyskają wszechstronne przygotowanie zawodowe.
Studia na kierunku Inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego zyskają kompleksową wiedzę z zakresu nauk technicznych. W ramach kształcenia nauczą się wdrażania idei gospodarki obiegu zamkniętego. Tym samym poznają zasady gospodarowania zasobami, surowcami i odpadami, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
W planie znajdą się również zajęcia z obszaru ekonomii i zarządzania oraz warsztaty, dzięki którym studenci nauczą się przetwarzania odpadów w produkty rynkowe, redukcji ilości odpadów, czy ich selekcji. Studenci skupią się także na doskonaleniu kompetencji miękkich, takich jak zdolność komunikacji oraz pracy zespołowej. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w renomowanych firmach.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Po zakończeniu nauki na studiach inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego studenci znajdą zatrudnienie zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy firm zajmujących się odbiorem, selekcją oraz przetwarzaniem odpadów w produkty rynkowe. Równie ciekawym rozwiązaniem może być praca w instytucjach administracji publicznej oraz w instytucjach międzynarodowych, gdzie absolwenci wykorzystają wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie studiów. Absolwenci mogą także zdecydować się na założenie własnej działalności.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku INŻYNIERIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia