Grafika studia II stopnia Szczecin

Grafika studia II stopnia Szczecin

Grafika studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

na kierunku grafika

Odkryj kierunek grafika w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Grafika studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku grafika w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku grafika w Szczecinie będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto wszyscy kandydaci będą musieli przejść obowiązkowy egzamin kwalifikacyjny oraz przedstawić portfolio swoich prac plastycznych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Szczecinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku grafika w Szczecinie?

Grafika to jeden z działów sztuki plastycznej, który zajmuje się powielaniem rysunku na papierze lub tkaninie. Techniki graficzne można podzielić na druk wypukły, wklęsły, płaski oraz sitowy. Każda z powyższych metod jest niepowtarzalna, a jej wykonywanie wymaga doświadczenia oraz wszechstronnych umiejętności plastycznych. Jeżeli więc jesteś osobą uzdolnioną artystycznie, która interesuje się szeroko pojętą sztuką, to koniecznie aplikuj na kierunek grafika w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia artystyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach artystycznych, które chciałyby rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo posiadasz zdolności manualne i plastyczne, to kierunek grafika w Szczecinie będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku grafika w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek grafika w Szczecinie będą mieli okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć tematycznie powiązanych z naukami artystycznymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • projektowanie graficzne
 • ilustracja
 • pracownia druku płaskiego
 • multimedia

Ponadto, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat historii i teorii sztuki współczesnej, szczególnie jej odmian plastycznych. Jako student skupisz się także na doskonaleniu zdolności z obszaru malarstwa, rzeźby czy rysunku. Co więcej, nauczysz się stosować nowoczesne programy i narzędzia komputerowe, które wykorzystasz w projektowaniu grafiki cyfrowej czy multimediów. Studenci poznają także zasady projektowania typografii, plakatów oraz znaków graficznych. Program kształcenia przewiduje również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia drugiego stopnia na kierunku grafika trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Gdzie studiować na kierunku grafika (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Akademia Sztuki w Szczecinie

 

Jaka praca po studiach?

Studia w Szczecinie kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki uzyskanej wiedzy i kwalifikacjom mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy. Dlatego też, jako absolwent kierunku grafika będziesz miał dużo różnorodnych możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim idealnie odnajdziesz się w zawodzie grafika komputerowego. Po ukończeniu studiów możesz związać swoją przyszłość z wydawnictwami i redakcjami czasopism, w których będziesz odpowiedzialny za ich szatę graficzną. Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowiska ilustratora. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w biurach projektowych, agencjach reklamowych lub w branży poligraficznej. Uzyskaną wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy w wybranych instytucjach kultury, między innymi w galeriach sztuki i muzeach.

Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do swojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz również kontynuować kształcenie na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Kierunki artystyczne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)