Architektura wnętrz - Szczecin

Architektura wnętrz - Szczecin

Studia na kierunku architektura wnętrz w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Akademia Sztuki w Szczecinie

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

04.03.2024

Architektura wnętrz - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku architektura wnętrz to studia licencjackie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Architektura wnętrz - Szczecin
Studia na kierunku architektura wnętrz w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku architektura wnętrz w Szczecinie rozpocznie się 10 maja 2024 r. i potrwa do 7 czerwca 2024 r. | Architektura wnętrz Szczecin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

W ramach kształcenia na kierunku architektura wnętrz uczestnicy zapoznają się z elementami projektu koncepcyjnego, budowlanego oraz wykonawczego. Poznają także zasady rysunku technicznego oraz ergonomii w architekturze wnętrz. Słuchacze rozwijają również swoją wrażliwość twórczą w zakresie elementów kompozycji wnętrz, które wpływają na układ funkcjonalny.

 

Praca po studiach

Studia w Szczecinie na kierunku architektura wnętrz, przygotowują absolwentów do pracy w roli projektantów wnętrz różnego typu. Odnajdą się również jako projektanci wystaw lub scenografii.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Rekrutacja na studia w Szczecinie na kierunku architektura wnętrz, skierowana jest do absolwentów szkół średnich ze zdaną maturą z takich przedmiotów, jak m.in.:

 • język polski,
 • język obcy nowożytny,
 • historia sztuki.

Kierunki studiów w Szczecinie, do których należy architektura wnętrz w ramach rekrutacji prowadzą także egzamin wstępny składający się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na części praktycznej i wykonaniu przez kandydata określonego zadania tematycznego.

Drugi etap to rozmowa kwalifikacyjna, w ramach której uczestnik przygotowuje prezentację wykonanego zadania specjalistycznego z części pierwszej. To również przegląd portfolio przez komisję. Kandydat prezentuje wykonane prace domowe związane z architekturą wnętrz, sztukami pięknymi – malarstwo, rysunek, fotografia itd.

Zadanie specjalistyczne polega na wykonaniu rysunku projektowego. Aby zaliczyć egzamin praktyczny, należy uzyskać ponad 50% punktów.

 * Uczelnie mają określone wymagania rekrutacyjne, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Studia na kierunku architektura wnętrz, odbywają się w siedzibie uczelni w dni powszednie. Siatka dydaktyczna uwzględnia wiele przedmiotów z zakresu sztuk aranżacji przestrzeni czy technicznych zasad projektowych.

Program zajęć przygotowano w porozumieniu z praktykami zawodowymi, uwzględniając aktualne wymagania rynku pracy i potencjalnych pracodawców. W efekcie słuchacze uczą się na temat zasad budownictwa, materiałów aranżacyjnych czy technik dekoracji wnętrz.

Przedmioty uwzględnione w siatce dydaktycznej odpowiadają więc na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów, którzy potrafią projektować wnętrza z uwzględnieniem ich kontekstu czy przeznaczenia.

Studenci biorą udział nie tylko w wykładach, ale też w spotkaniach z gośćmi wizytującymi czy wizytach studyjnych. Dzięki temu od praktycznej strony zapoznają się z wymaganiami zawodu projektanta wnętrz.

Ważną część programu zajęć stanowi projektowanie komputerowe, które obejmuje techniki wizualizacji przestrzeni informacyjnej w formie trójwymiarowych środowisk architektonicznych VR.

Uczelnie w Szczecinie organizują także wiele tematycznych wydarzeń kulturowych, które zrzeszają architektów wnętrz oraz amatorów. Dzięki temu studenci mają możliwość zdobycia wiedzy w interdyscyplinarnym środowisku.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ

 • studia licencjackie.

2. Tryb:

 • studia stacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W ramach kształcenia na kierunku architektura wnętrz uczestnicy zdobywają wiedzę oraz kompetencje, dzięki którym potrafią opracować kompletny projekt wnętrz o różnym przeznaczeniu i programie funkcjonalnym.

Wykazują się jednocześnie znajomością realizowania zadań projektowych łączących aspekty formalne z użytkowymi. Uwzględniają przy tym kontekst miejsca. Korzystają z różnych technik i narzędzi pracy, które przekładają się na efektywność projektową.

Potrafią prowadzić projekt na każdym etapie – wstępnym, wykonawczym czy powykonawczym. Opracowują także projekt realizacyjny wraz z jego obszerną dokumentacją techniczną. Nadzorują poszczególne etapy projektowe za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Absolwent ma również obszerną wiedzę na temat zasad projektowania architektonicznego czy adaptacji obiektów architektonicznych. Uwzględnia również możliwości wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym w ramach projektu.

Uczelnie w Szczecinie - kierunek architektura wnętrz:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuki w Szczecinie (Wydział Architektury Wnętrz) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Studia na kierunku architektura wnętrz trwają 3 lata (studia licencjackie).

Architektura wnętrz w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Absolwenci tego kierunku studiów zyskują kompleksowe przygotowanie do pracy w roli projektantów wnętrz różnego przeznaczenia. Mogą podjąć się również wykonania projektu wystaw, scenografii lub pracować jako home stagerzy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku architektura wnętrz

 • architekt wnętrz,
 • projektant mebli,
 • projektant wystaw sklepowych,
 • projektant stanowisk targowych,
 • projektant scenografii,
 • home stager.

Kształcenie na kierunku architektura wnętrz łączy tradycyjne zagadnienia związane z projektowaniem wnętrz z nowoczesnymi informacjami w tym zakresie.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura wnętrz Szczecin studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura wnętrz Szczecin studia stacjonarne

Architektura wnętrz w Szczecinie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia